preporuka za kablove i svecice

prethodna tema - sledeća tema

nole

drugari potreban mi je vas savet i preporuka koje svecice kupiti za logana 1.4 mpi lpg: originalne, motrio, brisk silver, ngk a takodje i gde ih kupiti u bg, koje su najbolje za plin?
Takodje koje kablove kupiti i gde?
Citao sam vase komentare ali mi je malo :fiju: i sad ne znam sta i kako...

kiconix

Ja sam koristio NGK i nikad nisam imao problema.
Dajte savet u vezi kablova pa da zaključavamo temu.

Zoran

Ja koristim Super Bosna SFE 65 CPDR i mijenjam na 100 000 km i nikada nisam imao problema jer nema falsifikata.
Sam svoj gazda - vazda.

nole

 koje ngk svecice za logana i koje ste kablove ljudi stavili?

Aleks

Prodavac će ti iz kataloga reći koje svećice ti trebaju. Što se tiče kablova, oni teraju dugačko, mali broj forumaša ih je menjao. Da ja treba da menjam kablove kupio bih Valeo. Kršten proizvođač, pristojna cena ali samo u Kit komercu jer su oni uvoznici.

Keka

Svecice Eyquem, prva ugradnja, model   RFC 58 LZ2E. Uvoznik Euro07.

Fabricki kablovi su Beru, vozim ih 200.000 i nista im ne fali. Ima uvoznik za Srbiju, a mogu da prodju i Eyquem W 64.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


nole


drzarkod

Ako trazis kablove i svecice a imas problem sa sagorevanjem, proveri bobinu....moj slucaj.

nole

da u pravu si imam ono podrhtavanje i niske obrtajen i na plinu i na benzinun u leru....a ja resio od svecica da krenem obzirom da sam skoro kupio auto, od pocetka polako, pa do pumpe goriva ...inace odusevljen sam autom obzirom da nisam verovao da je tako dobar, vozio pre toga lagunu 1 i 2, punta i pezo 206...malo ga brdo zeza...

stalker

Nećete vjerovati ali ja još na svom Loganu imam tek druge svjećice a upravo sam prevalio 150 000 km. Prve sam zamjenio na nekih 60-70 000 km i od tada ove NGK rade bez problema kao i kablovi koji su još originalni . Čak i na Renaultu 5 iz 1989. godine i preko 320 000 km imam originalne kablove pa će po svemu sudeći uskoro zajedno s autom u rashod.

Sada namjeravam kupiti iridijske svjećice za Logana ali tu nisam siguran koje odabrati jer nailazim na različite podatke. Po nekim podacima mi odgovaraju NGK BPR6HIX koje su razvijene upravo za LPG a po drugim se spominju NGK  LPG1 (Laser Line 1)

Od Densa se nude IK20 ili VK20 i tu opet nisam siguran koje su od njih odgovarajuće.

Napominjem da NOVAC nije problem i da ne trebam savjet da kupim neke obične kao i do sada. S obzirom da moj Logan u ovih 10 godina nije tražio velika ulaganja mogu ga počastiti nečim vrhunskim.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

kiconix

Da postavim jedno glupo pitanje,a zasto?
Imas odlicna iskustva sa dosadasnjim, zasto bi menjao nesto sto ocigledno radi za male pare.

Keka

Da li ima potrebe preventivno menjati kablove? Sad videh da proizvodjac, konkretno Eyquem, preporucuje zamenu na 70.000 km. Moji su presli ~220.000 km.

http://www.eyquem.com/fr/product/faisceau-eyquem-w-64/
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Ovo je za mene iznenađenje.
Da li ih menjati preventivno,ili ne,delimično zavisi od cene krštenih kablova,obično ono što se promeni nikad nije istog kvaliteta kao original iz fabričke ugradnje.
Ja ih sigurno neću menjati do daljeg,posle 108.000km.

DarioGTI

S jedne strane - mislim da bi ih poslije 200.000km trebalo zamijeniti.

S druge strane - ne diraj dok valja. Ja sam na SN '02 mijenjao kablove preventivno već na nekih 70-80k km, stavio Beru. Nakon manje od 30.000km su počeli praviti probleme. Za probu sam vratio stare kablove (imam naviku čuvat tako neke stare dijelove), i radilo sve kako treba, tako da se kod mene Beru nije proslavio. Od onda se držim isključivo Eyquem-a što se tiče kablova i svjećica za Daciju.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Aleks

Na mom loganu su fabricki kablovi bili Beru. Nisam ih menjao ni posle 107.000km. I da ga nisam prodao ne bih menjao dok ne bi poceli da zezaju.