Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Urosh85

Citat: Deda poslato 13.10.2009. - 15:00
izrabljivacu ga kad god mi padne na pamet i uzivacu u njemu. Ili idem pesice...

Pa slazem se ...
ili cu ga voziti koliko i kako ja hocu ili ga nece biti .. a ne ono " ja nemojte to ga boli, nemojte tako jako cekicem ( By Majstorska Radionica )

Nego, jel zna neko koliko kosta onaj veci servis ?
priblizavam se polako .. a da to nije u ovlascenom servisu ... vec neki dobar majsto ili vec .. posto je to i malo teze sam odraditi, a i pocelo je lose vreme a garazu nemam ..

dsit

Juce u Master Group-u uzeo 3l ulja, filtere ulja i vazduha i svecice za servis na 90.000. Sve 7.040din pa kad malo otopli pravac u kanal...

markonikolic83

#32
Da nije malo 3 litra uja?

Za moderatora:nisam primetio koji auto vozi clan,pa moze ovo moje pitanje i odgovor da se brisu da ne prosirujemo temu.

dsit

Nije, taman koliko treba....bude na meracu par mm ispod maximuma.

Daniel

Citat: Urosh85 poslato 13.10.2009. - 15:46

Nego, jel zna neko koliko kosta onaj veci servis ?


Koji veci? Ovaj na 60.000km?
Ako mislis na taj, on ti dodje oko 30.000RSD za benzinca.
A kad smo kod tog servisa i odrzavanja u sopstvenoj reziji, jel neko radio ovaj servis u sopstvenoj reziji, gde i koliko je manje platio?
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

dsit

Ja sam radio pola-pola, mislim da sam pisao na starom forumu..
Kajiseve i plocice su mi zamenuli u ovl.servisu (s tim da su to bili "moji" delovi koje sam uzeo u drugoj prodavnici) tako da su mi naplatili samo uslugu a kod njih sam kupio ulje, sve filtere i svecice i zamenio u sopstvenoj reziji kao i sve prethodne male servise...
E da i vodenu pumpu sam menjao kod njih...
Ne znam sad tacno koliko me je sve izaslo, pogledacu pa cu napisati...

Keka

Citat: dsit poslato 20.10.2009. - 11:13
Juce u Master Group-u uzeo 3l ulja, filtere ulja i vazduha i svecice za servis na 90.000. Sve 7.040din pa kad malo otopli pravac u kanal...

Skupi su ti navedeni delovi  :ces:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Ma nisu uopste, mene filter ulja, vazduha, ulje (elf) i svecice (ngk), kostaju 4000 dinara.

Daniel

Citat: Keka poslato 20.10.2009. - 18:17
Skupi su ti navedeni delovi  :ces:

Pa sta onda kosta 30k RSD na ovom servisu?? 10 radnih sati??
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

dsit

Krle ti definitivno jeftinije prolazis....

Evo racuna:


kiconix

Sve placas papreno,
filter ulja                   400
filter vazduha             650
ulje elf evolution 5w30 600
svecice ngk kom         270
                             3930 din.
Izvor (sem svecica- shop invest) TTD juzni bulevar 17.

dsit

Evo slika racuna sa velikog servisa sto sam obecao:






A nemam pojma...uvek sam se kolebao da li da sve to placam vise u ovl.servisu (gde me mozda i klepaju nepotrebno) ili da uzimam po prodavnicama za manje para pa da mislim da nisam kupio neke plagijate....
S jedne strane sam sebi rekao da na servisu necu da stedim a onda mi misli odu na drugu stranu pa kontam da bi mozda isto to u prodavnici platio manje.... :bonk:

Daniel

Ne zna covek ni sam.
Ovo kad saberes, sa 4 radna sata u servisu izadje oko 18.000. Ne racunam ulje, svecice (menjao) i plocice koje ne treba da menjam.
Sto mi onda ovi klepili 30 vajferta gospode boze....... :fiju:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Da se vratimo na nekoliko osnovnih postulata:
1. Treba zvati servise i proveriti cene delova.
2. Treba zvati servise i proveriti cenu usluge.
3. Treba zvati prodavnice i proveriti cene delova (za one koji zele da kupuju sami), a iz prilozenog se vidi da su prodavnice u odredjenim slucajevima i skuplje od servisa.
4. Treba odluciti da li zelite da platite u servisu radne sate po katalogu (skupo) i da dobijete garanciju godinu dana na ugradjene delove, ili ne.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!