Daljinsko centralno zaključavanje

prethodna tema - sledeća tema

klarinet

Citat: Loganovac poslato 15.10.2014. - 09:27
Preplatio si kućište, ja sam ga upravo nabavio drugaru, takođe sa ebay-a, za 13EUR sa sve dostavom.

http://www.ebay.com/itm/141283087574?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Jao krivo  - tipkam s iPhonea pa pritisnuh 25 umjesto 15! Točnije, bilo je 13. 

ppejic

Keka slazem se, ali taakv bio "momenat"

Treba ispratiti koliko ce trajati koji

zac

Keka, ako je tako, kao sto sam i mislio, onda je 550 dinara stvarno preskupo, jeftinije je ovih 13e. gde dobijes originalno kuciste koje je od ABS plastike...ono sme da ti ispadne na beton..

Keka

#78
Vec je ispadalo i nista mu ne fali. Elasticna je plastika. Kuciste nije problem, nego ona masa na dugmicima. Neka potraje polovinu vremena u odnosu na originalni, koji je izdrzao 10 godina, ja sam zadovoljan.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

kao sto rekoh, plastici nece nista faliti, guma preko dugmica je najosetljivija, pogotovo na suncu i toploti. Moje kuciste kljuca je trajalo krace, jedva 6 godina, ali dobro... sada ce dobiti zamenu

Kraguj

Ključ mi ne radi stalno, ali uvek radi kad pada kiša kao večeras  :aplause: Zbog toga milim da nije do ključa. Mada kad ga otvorimi čačnem malo onde dve žičice, proradi na dva dana.
Zvao sam Ovlasceni servis i rekli mi da nabavka novog daljinskog kljuca kosta oko 100 Eura i čeka se 10'ak dana.

zac

Koje dve zicice u daljinskom?

A ako proradi posle cackanje onda samo prelemiti ceo daljinski ...hladan lem je u pitanju..ne treba bacati 100 e..

Loganovac

Ili kontakti baterije (one dve "žičice"), pre će biti.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mp8000

Pozdrav
Da li je neko probao da stavi elektroniku u kuciste koje radi kao skakavac? Pretpostavljam da odgovara kuciste od nekog drugog Renaultovog modela?

:hm:

Loganovac

Ne znam o kakvom se skakavcu radi, ali kućište su ljudi menjali, tek nekoliko postova iznad http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1793.msg152089#msg152089
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dzule

Za Kraguja
ja sam platio izradu komplet kljuca 80 evra u Novom Sadu, jer sam hteo da imam dva original kljuca koji mogu da otkljucavaju daljinski i da pale/gase alarm...
20 evra nije za baciti...
proveri ti cenu telefonski kod sekulica veternik....

Keka

Prepakovati elektroniku u drugi, adekvatan kljuc nije problem.

Problem je u samom kljucu, odnosno onaj na skakavcu mora da se reze, posto na originalu kljuc je u vidu maca, dok je u skakavcu deo celog mehanizma.

Oni skakavci koje sam davno gledao su svi do jednog imali neodgovarajuci deo za narezivanje, kao ovaj sa slike.

Medjutim, pojavio se ovakav http://www.alibaba.com/product-detail/Discount-price-car-flip-key-shell_60192447472.html koji bi mozda mogao da posluzi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Ovaj je interesantan, steta samo sto je i on od najeftinije tvrde plastike, pogledajte na slici gde je otvoren.