Odrzavanje akumulatora

prethodna tema - sledeća tema

Kada ste poslednji put prekontrolisali stanje akumulatora

ne sećam se
15 (36.6%)
nedelju dana
3 (7.3%)
mesec dana
10 (24.4%)
godinu dana
5 (12.2%)
kontrolišem kad neće da upali
8 (19.5%)

Ukupno glasova: 41

Zoran

Baš lijepo što smo se zabavili oko na oko jednostavne teme. Znači nije riješenje baciti akumulator zato što vam je neko rekao da ima 4 godine. Ja na kamionu imam TOP LA 2 komada stara 14 godina i rade i sada ali neznam kako bi to dokazao . Naj lakše je baciti  i kupiti nov. Jeli to cilj? Meni nije.

                                                                                                                                                     Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Čudi me da do sada nisi već doktorirao kad ti je učenje toliko zabavno.

                                                                                                         Loganovac
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

Kupio sam neku zezalicu koja se ubode u upaljac i na displeju moze da se prati napon, i maksimalno mi je pokazivao, 14.25 V, dali je to u redu?   :ces:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Zoran

 Loganovac- puno je lakše doktorirati nego misliti svojom glavom. Ja sam izabrao ovo drugo, a ti?

                                                                                                                       Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

Dođosmo i do doktorata  :-)1

Tema je "Održavanje akumulatora"

Vihore, ne sekiraj se, sve je u redu do 14,8V  :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

wvojin

Citat: Vihor poslato 14.10.2010. - 20:04
Kupio sam neku zezalicu koja se ubode u upaljac i na displeju moze da se prati napon, i maksimalno mi je pokazivao, 14.25 V, dali je to u redu?   :ces:

Gde si kupio i koliko para ako nije tajna?
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Keka

Zezalica pokazuje napon punjenja, a ne stanje akumulatora.

Svaki proizvodjac je propisao raspon napona za punjenje akumulatora, 14,8 je malo mnogo za Ca-Ca akumulatore.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

#52
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

@Zoran: Doktori nauka ne misle svojom glavom!  :aplause: Odustajem, ostatak teme obrađen u "Gorskom Vijencu".
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

Akumulator i elektronika
Stalno korišćenje brisača, svetala i grejača čini veliki deo opterećenja akumulatora. Redovna vožnja noću i vaš akumulator može da prestane da daje znake života. Učinite mu uslugu i iskljućite grejače što pre vam uslovi za to dozvole i trudite se da vozite auto i danju kako bi ste dali priliku alternatoru da dopuni akumulator. Akumulator retko traje duže od pet godina, tako da zamena na vreme može biti pun pogodak. To vam može sačuvati par sati od stajanja pokraj puta i čekanja na pomoć. Vrlo važna stvar koju bi svi vozači trebalo da znaju jeste da prilikom paljenja automobila isključe sve potrošače struje(svetla, brisače, grejače, klimu...).
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

wvojin

Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Keka

Citat: Vihor poslato 15.10.2010. - 09:25
Redovna vožnja noću i vaš akumulator može da prestane da daje znake života. Učinite mu uslugu i iskljućite grejače što pre vam uslovi za to dozvole i trudite se da vozite auto i danju kako bi ste dali priliku alternatoru da dopuni akumulator. Akumulator retko traje duže od pet godina, tako da zamena na vreme može biti pun pogodak. To vam može sačuvati par sati od stajanja pokraj puta i čekanja na pomoć.


Odakle si kopirao ovu izjavu? ne slazem se sa ovim ich.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

 Vihore - mala dopuna i da atisnu pedalu kvačila ( ulje u mjenjaču ?)

                                                                                   Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Vihor

Citat: Keka poslato 15.10.2010. - 19:32
Odakle si kopirao ovu izjavu? ne slazem se sa ovim ich.

pravo da ti kazem nemam pojma, negde nasao po internetu
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Veterinar

Nema razlike izmedju nocne i dnevne voznje sto se tice odredbi Zakona o saobracaju. Ventilator u autu uglavnom drzim na II, muzika uvek svira, svetla su uvek upaljena. Cesto slusam u mestu muziku u autu, ali tada ventilator iskljucim. Jos uvek vergla lepo. Videcemo kako ce biti ove zime, ali do sada nije sa zimama imao problem. Cetiri i po godine Rombat.