Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Keka

Stelovanje ventila. Obavezno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bnemanja

#646
Hvala na savetima i sigurno cu i to odratiti!

Imam samo jos jednu dilemu, da li da menjam ulje u menjacu? Majstor - komsija me isto ubedjuje da nema potrebe
jer se nista "ne cuje" a ja ne bi voleo da mi se nesto cuje pa da menjam  :)

Vase misljenje?

Hvala.

Andrix

Nekada davno i u nekim kolima se i menjalo kao i ulje u motoru, kada se razradi posle 5000 km.... sada jok. Samo kontrola nivoa, naravno i sam bi ga menjao da sam presao preko 200000 km
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Raja

Ako se dobro sećam, po servisnoj knjižici, ulje u menjaču se menja na 90 000km. Proveriću sutra, pa javljam.

kiconix

Dobro se secas. :dobro:

bnemanja

#650
Hvala svima! Menjamo i to  :)
Jos jedno pitanje :) jel imate neki predlog tj gde bi mogao da odradim stelovanje ventila, neka preporuka u Beogradu ili okolini?

Hvala jos jednom.

poz

jasho

Žac ako ga nafataš :to: ili HIT auto staro sajmište, korektno odrade meni već dva puta, cena oko 3000 din.

Saja174

Samo da pitam...

Koliko se sjecam veliki servis je po knjizici svake cetiri godine ili 60.000km? Moj auto ce u septembru sljedece godine napuniti cetiri godine, a na satu je sada 40.000km.

Onako realno, ima li stvarne potrebe da se radi veliki servis u septembru, ili da radim kada izvrtim 60.000km?

Inace, nesto mi se ovaj interval cini skroz kratak, koliko znam vecinom je na ostalim autima 90.000km ili 10 godina.

zac

Verovatno moze da gura jos 20 000 bez problema, ali svi odradimo vel. servis preventivno...da neizazivamo vraga....ipak je na tebi da odlucis...
Ja jedino mogu reci da sam radio na 40 000 i sve je je jos uvek bilo kao novo, uveren sam da je sve moglo ici jos 20-30 000 km...

Andrix

I ja sam radio posle 4 god i oko 40000 km, i mislim da nije bilo potrebe, jer ipak je prva ugradnja najkvalitetnija, mada je meni pocela da slini vodena pumpa....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Ljota

Kad radis mali servis u ovlascenom servisu, trazi pregled i misljenje o potrebnom velikom servisu!

hobbista

Ja sam na 5,5 godina i oko 80.000 km. Verujem da ću na proleće raditi prvi veliki servis.
Treba proveriti da li ima neželjenih zvukova sa pumpe za vodu i španera, kao i da li ima ulja/antifriza na zupčestom.
Bilo bi dobro pogledati i ima li tragova zamora na istom.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

speedo

Momentalno sam na 21200 km i 3,5 godine tačno. Veliki servis planiram raditi na 5 godina, do tada neću preći više od 30.000 km sveukupno. Čitao sam detaljno ovu i druge teme, po iskustvu i onih sa puno kilometara, a i onih sa puno godina, a malo kilometara, smatram da neću imati problema. Svakako ću vidjeti na narednom redovnom servisu da li se primjete kakvi problemi oko v. pumpe i remenja.

Saja174

Nista, onda cu raditi na 60.000km, tamo ce to biti negdje za godinu - godinu i po dana. Usput zamjena svjecica, ulja, filtera i stelovanje ventila. :lux:

Ayrton

#659
15. septembra na 79293 km sam uradio veliki servis u servisu "Krstevski" na hipodromu. Šestokanalni PK kaiš mi je 11.05.2013., (dok sam se ja provodio sa društvom sa Foruma u Boru), promenio naš kolega Žac. Hteo je da mi uradi kompletan veliki servis , ali nije uspeo da skine neku remenicu, pa je samo zamenio ovaj PK kaiš. Od tad sam prešao oko 10000 km. Kad je majstor skinuo kaiš izgledao je kao da je prešao 300000 km. (a mislio sam da njega neću morati da menjam!) Zamenjen je PK kaiš, roler španera PK kaiša, zupčasti i španer zupčastog kaiša, vodena pumpa i antifriz. Uz sve to promenjeno je ulje u kočnicama i leva spona.
Cene:
1. Kočiono ulje (litar) - 1600,00
2. Spona - 1600,00
3. PK kaiš - 1800,00
4. Roler španera PK kaiša - 2400,00
5. Ruke - 6000,00
Ostale delove sam kupio još pre oko dve godine pa se cena ne sećam, ali sam ih već pisao u ovoj temi.
Ovih dana sam uradio i mali servis na istom mestu. 4 l Elf 5w-40, filter za ulje "Purflux" i filter vazduha "Meca", ukupno 4600 dinara.



Na fotkama se vidi stanje starog PK kaiša i novi kaiš.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!