Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

jasho

#1590
Danas namontirao sve cetiri nove Michelin Alpin4, otisao sam za praznike preko grane, wintere koje sam imao vec 5 sezonu pocele da proklizavaju i malo su se uplasticile, iako im je sara na 5mm zna Cika Raja, pricali smo o tome, narucio preko sajta idealo.de gume cena 51 euro dimenzije standardne 185 65 15 88t, DOT 4414 veceras ih probao, odusevljen sam  :lux:

roolet

kako ide isporuka preko idealo.de?

jasho

Nazalost samo u Nemackoj, salju na adresu putem kurirske sluzbe, cena dostave je ukljucena u cenu guma ukoliko nije drugacije naznaceno. Inace sajt rangira sve ponude po vise filtera ukljucujuci i cenu, tako da za jedan proizvod cena ide od najnize, rok isporuke za ove moje gume je bio dva radna dana na adresu gde moji zive inace u ponudi je bilo dosta proizvodjaca sa jos nizim cenama recimo GY UG 9 47 eura, fireston winterhawk 42 eura, nokian takodje 42 eura, tigrova wintera je 37 eura itd. Sve u svemu daleko je povoljnije nego u Srbiji, i isplati se ako neko ima mogucnosti da se organizuje za nabavku, ove gume sto sam ja uzeo u Srbiji su od 7900 do 8600 din.

Logan1.4MPI

jako dobre gume, svaka cast i za cenu i za izbor, puno lepih km  :respect:

jasho

Hvala!  :ziveli:

Ono što meni je aj da kažem iznenađenje kako za iste gume ovde i kod nas je toliko velika razlika u ceni, što znači da neko ovde debelo skida kajmak    :ha: :agr:

http://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/7734F396388-396430-396481-396492-1693269.html?param.resultlist.count=50&ts=1421040046544

ivan-bgd

Samim tim što u EU nema carine guma je jeftinija,s druge strane kod nas carina bude 10% ,pa 20% na sve to ili obrnuto.Pa zarada uvoznika,pa dilera,pa vulkanizera...i eto razlike....

jasho

Nisam siguran ?! , ali mislim da je carina ukinuta za skoro sve EU proizvode tako i za gume (konkretno ove moje su made in spain) ili da je na nekom minimumu, pa carina ne bi trebalo da bude glavni razlog, pre će biti monopoli uvoznički i nerazvijenost tržišta u smislu kad vulkanizer nabavi odmah i ne proda ato onda košta, ovako sa interneta naručivanje iz nekog magacina takođe snižava cenu, ali i kod nas Internet tržište ne pojeftinjuje gume, najbolji je primer IPG koji bi trebalo da je povoljniji, a ono ista guma jeftinija kod vulkanizera?! :doh:

ppejic

Mozda jeste malo jeftinija guma, ali zato je usluga montiranja na felne visestruko skuplja.

ivan-bgd

A mislim da ima veze i iz koje zemlje potiče guma...tj ko je proizvodi.

jasho

Citat: PPejic poslato 12.01.2015. - 12:32
Mozda jeste malo jeftinija guma, ali zato je usluga montiranja na felne visestruko skuplja.

:hm: to je tačno, u Srbiji me izađe oko 20 eura, u Nemačkoj je plaćeno 40 eura, kalkulacija je bila jednostavna, uzeo sam povoljno gume, da ih teram za Srbiju i montiram koštaće me 20 eura, dal će na carini da me klepe za neke pare ili treba da ih ,,podmažem'' sa recimo 20 eura da ne vide ili možda neće biti nikave carine  :ces:, plus imam gume na kolima koje mi ne ulivaju neku sigurnost, kad se podvuče crta, 20 eura više da platim montažu je smešno! :doh: :dobro:

petarkarma

Evo i moje iskustvo sa zimske gume , vec treca sezona vozim Hankook I*cept RS (w442) sa dimenzija 195-65-R15 , prvo na Vectru a sada i na Sandero i mogu da kazem da sam generalno zadovoljan odlicno drze na put po snegu kao traktor izlazi e jedino sta me malo nervira sta proizvode malo vise buke , narocito kad od letnje Michelin energi predzem na zimske

Zoran

Kod nas vulkanizer zamjeni gume na 4 točka i balansira ih za 10 evra? To je kod vas u Srbiji duplo skuplje nego u Bih.
Sam svoj gazda - vazda.

lovac

Zamena gume i balansiranje točka u Herceg Novom je 4 - 5 evra (u zavisnosti na kojoj lokaciji se nalazi majstorska radionica - atraktivnije lokacije su automatski skuplje). To znači da za zamenu 4 gume treba izdvojiti 16 - 20 evra, i to dva puta godišnje: u jesen i u proleće.

Vulkanizeri samo trljaju ruke, od kada je uveden zakon o zimskim gumama!

petarkarma

U Bitolj je promena i balansiranje 2.5 eur po tocak t.e 10 eur komplet mada ja smatram da nevanja da se gume non stop menjaju na iste felne onda ostetis gumu na obrac i brze popusti.. Uzmes dva kompleta felne i menjaj  :too:

zac

Ili kao ja..uzmem gume zima-leto i cepa ih dok se ne izlizu...pa bar 5 godina..i nemam nikakve troskova odrzavanja..  :whistling: