Zamena ulja za servo?

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Blizi mi se servis na 90.000 km.
Koliko sam video u servisnoj knjizici, predvidjena je zamena antifriza, ulja za kocnice, pored redovnih servisnih radova (stelovanje ventila, ulje, filter ulja, filteri goriva i vazduha, svecice).
Nigde se ne spominje zamena ulja za servo, pa me zanima, da li se ono menja i na kojoj kilometrazi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Ne navode u servisnoj...  ?!

jerotije

Moj komsija kamiondzija pre neki dan menjao to ulje na kamionu. Pitah ga jel treba i rece mi da je obavezno i da on menja na kamionu na svakih 15.000 km.

Mozda je na kamionima drugacije predvidjeno  :huh:

Keka

Mislim da tvoj komsija, ti i ja ne mislimo na isto kad kazemo "servo ulje".
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

Ulje u menjacu i servu nikad nisam menjao, a i ne pada mi na pamet,jer je ono mnogo kvalitetnije od svih delova sa kojima je u kontaktu.Sve to teram dok ne procuri,a onda se menja pumpa i naravno ulje :hihi1:.ulje u motoru mora cesto da se menja ali ovde to nije slucaj.Ako zelis da produzis vek servo pumpe nikad ne motaj volan u mestu,nego dok je auto u pokretu pa makar 0,1 km na sat :smu:
Kad se mora,sve  je tesko.

jerotije

To vazi za dobrobit letve i kad nemas servo. Ipak nekad mora.....

kiconix

Cemu li sluzi servo nego da ti olaksa motanje u mestu (olaksa parkiranje).

Veterinar

Da ga navedes u spisku opreme kad prodajes auto.

krle


jerotije

Da da, to mu dize cenu.

Ej, ima bre servo  :D

krle

Zamena ulja   je po preporuci majstora na 90000km ili  četiri godine.Po njegovom mišljenju isti je interval zamene kao i za kočiono ulje.    
Planiram da uradim zamenu na sledećem redovnom servisu, odnosno na 70000km.

Mandrak

#11
Koliko ulja ide u servo? Hteo bih da ga zamenim. I jel' zna neko gde mogu da nabavim Elf Renaultmatic D2 ulje. Niko ga nema (TTD, Lav auto, AP sport, Torex co). Ima Kompresor, ali samo od 2l (894din/l)  :banghead:


@Keka: Hvala, zovem sutra da se raspitam.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Boka

Na okupljanju u Niskoj  banji Kiconix mi je pokazao da mi fali ulje za servo i da treba da dosipam. Sutradan sam otisao do mog majstora i kod njega i kupio 1l ulja po ceni od 700din i na licu mesta dolili oko 100ml.


ppejic

Jesi li utvrdio zbog cega ti nedostaje 100ml ulja?

Peja