ventili

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Ma menjaj ga, ne košta sto dukata. Da li treba da ga kupiš zavisi od toga gde ćeš da podešavaš ventile - za ovlašćene ti to ne treba.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Meni nisu stelovali vent na 40.000 km i 4 god starom autu, kada sam radio veliki servis, tek na 50000km sam posebno isao kad je motor i na gasu poceo nemirno da radi, a nista drugo nije davalo rezultata. Motor je posle prodisao, ili je to bio subjektivan osecaj...Sto bih i ja morao sve da znam kad sta treba, bar da su me u servisu pitali....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Definitivno je Renoov propust što nije specificiran period podešavanja ventila. To je moralo da se nalazi u servisnoj knjižici.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleksabgd

Zbog nedostatka slobodnog vremena tek je ovih dana doslo na red stelovanje ventila. Krenuo sam u TTD da kupim dihtung poklopca ventila i poljubio vrata posto je radnja isprazena ii pise popis na vratima . Otisao sam u Kit Komerc i oni nisu imali dihtung na stanju. Sledeca destinacija je bio Prestige auto  medjutim tamo su mi rekli da imaju na stanju samo plutani ali da proverim koji je tip na kolima. Kaze da posto su mu najcesci kupci takstisti insistriraju da kupe metalni ako je fabricki bio na kolima i obratno. Da li to ima nekakve veze prilikom zamene? Znam samo da je valjda taj od plute moguce nekoliko puta  vracati na kola dok je metalni za jednokratanu upotrebu.

zac

Nema nikakve razlike, sem sto se fabricki stavlja metalni....ja praktikujem njega.

Aleksabgd


LeNgenda

I ubuduce idi do Pantera, moja topla preporuka, tamo ne moze da nema.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Aleksabgd

Kupljen metalni dihtung poklopca ventila u Panteru ( Djure Djakovica).Proizvodjac Corteco ,cena 350 dinara.

Aleksabgd

Nastelovani danas ventili, svi usisni su bili izmedju 0.09- 0.15 dok su izduvni bili od 0.09- 0.15. Lepo radi, poteze iz niskih obrtaja. Javicu i potrosnju cim budem presao 500-600 km . Sa ovakvim ventilima je bila 9 -10 tng po gradu , 7-7.5 na autoputu, na magistralnom 6.8

Branislav-NIŠ

Posle 25000km pređenih na gas auto je počeo čudno da se ponaša.Ujutro prilikom startovanja motora i grejanja od minut dva krenem i čekam da u vožnji prebaci na gas.Prilikom prebacivanja u drugu brzinu auto izgubi snagu i prosto se pokloni.U tom trenutku se čuje i blaga eksplozija u izduvnoj grani.Posumnjao sam na ventile i oterao kod majstora.Izduvni ventili su bili pretegnuti a bila je i mala korekcija na usisnim ventilima.Zbog obaveza nisam mogao da prisustvujem intervenciji pa neznam tačne podatke.Metalni dihtung poklopca je ostao u ispravnom stanju pa je isti vraćen na vozilo.Na dijagnostici utvrđen poremećaj u tajmingu rada benzinskih dizni(majstor predložio ultrazvučno čišćenje).Intervencija štelovanja košta 1500 din.

zac

Odlicno.... :aplause:  Samo...stari dihtung nemoze da ostane u ispravnom stanju zato sto on ima perforaciju koja dihtuje...jednim stezanejm on se ispravi i to je to..ponovnim stezanejm nemora da dihtuje.  :nami:

Branislav-NIŠ

Sad mu više nemogu ništa.Videćemo koliko će da izdrži.

zac

Ma i nemora da znaci da c eprocureti...naravno...ali postoji mogucnost..

Zoran

Ja sam svoj koristio nekoliko puta. Jeste malo balavilo ali ima prečih stvari... :driver:
Sam svoj gazda - vazda.

Sir Oliver

Citat: Zoran poslato 11.12.2014. - 06:20
Ja sam svoj koristio nekoliko puta. Jeste malo balavilo ali ima prečih stvari... :driver:

Citat: Aleksabgd poslato 12.05.2014. - 11:23
Kupljen metalni dihtung poklopca ventila u Panteru ( Djure Djakovica).Proizvodjac Corteco ,cena 350 dinara.

:ces:
I drink to make other people more interesting.