Polovne gume

prethodna tema - sledeća tema

staracstol

Polovne gume, mislim stvarno. Ni u ludilu, pa da su valjale bile bi u upotrebi. A ta priča o bogatim Nemcima i sl su prdenije u prazno, pa da se razbacuju ne bi ni bili bogati. Dobro oni nju ugacaju pre nego što je skinu.

kiconix

Da zive u Srbiji, stavljali bi oni polovne i pevali.
Ja imam tu nesrecu da vec dve godine vozam polovnjake, sto se mora nije tesko.
Pu pu, da ne ureknem, bez pucanja.

staracstol

Koje manje prelaze pa ih češće kupuješ i opet dođeš na isto. I mene je kriza pogodila ali sam se stiso za Sigure i peglam jbg. Opasna je to rabota, nije za potceniti.

kiconix

Sad bi mogli do sutra ovako.
Ja samo pricam kako je i kazem nazalost  :ne:

Voleo bih ja da imam za Miselina ali .....


nenad28

Citat: žac poslato 06.04.2012. - 17:13
I ja to pricam...  :kava:  Polovna guma jedino kao zardinjera za cvece.

100% se slazem sa tobom.

gile

Citat: kiconix poslato 07.04.2012. - 21:46


Voleo bih ja da imam za Miselina ali .....
Voleo bi ja i mercedes ali vozim daciju. Novo je novo makar bile i Tigrice

Dachaa

Moj drugar je kupio 2 polovne gume M+S ne znam koje bese ali je zadovoljan sa njima,pa mi je preporucio da pogledam i ja neke polovne vidim da se mnogi protive ali dao mi je sajt odakle je on kupio i ima dobrih komada onako sa slika sad koliko su dobre ne znam na slici imaju dobru saru ali..Nego jel vozi neko na Loganu 205/55/15 ?
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

staracstol

Brankovs i Ja vozimo 205/55/16 ta dimenzija u 15 bi bila malko mala mislim. Ako ih stavljaš na dizelku, veći prečnik će joj prijati jer nemaš obrtaje ali imaš obrtni momenat.

Dachaa

Na dizelku naravno  :) Nego cu verovatno ipak da uzmem 195/65/15 auto izgleda mocnije sa vecim gumama,a dal ce biti polovne ili nove to cu tek da vidim sa caletom.
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

DejanNS

Ja od maja 2007 imam fabricke gume nazad na Loganu (Continental, pre su bile napred pa ih rotirao i stavio nazad)
Presao sam 60.000 imaju 5mm saru. Jel bi trebao da ih menjam, iskusni?  :ha:

Aleks

Ako imas i komplet zimskih guma vozi slobodno do zime pa na prolece menjaj, naravno ako ih do tada ne istrosis vise od 2mm. Ako preko cele godine vozis na zimskim gumama skidaj ih pre zime i montiraj nove zimske.
Bar bih ja tako uradio....  :ne:

Daniel

Nije stos u tome da su mu gotove, pa da moze da ih izvoza preko leta. Stos je u tome da se one jako cudno ponasaju na vecim temperaturama.
Auto ne lezi u krivini, zaustavni put se prilicno produzava, cak i ns malim brzinama.
Pricam iz iskustva, ne zato sto sam citao neke testove.
U proteklih 20 dana, 2 puta sam produzio na skretanju kuci. Sa 50km/h.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

DejanNS

#57
Ljudi ne znam odakle vam ideja da pricam o zimskim gumama... rekao sam fabricke od maja 2007, znaci letnje...
Zimske imam sve 4 al ih skidam 1.04. a leti vozim sa letnjim...

Sada imam napred nove letnje Continental Eco3 a nazad te fabricke letnje Continental koje su na kolima od 2007 i presle su 60.000 i imaju 5mm sare... pa pitam dal bi ih trebao menjati?  Ne pričam o zimskim  :doh:


zac

#58
Ako mozes menjaj ih, ako ne, vozi ih na zadnjim tockovima jos ovu sezonu.

PS  Dejane i moj auto je 2007 godiste i ja imam dve fabricke Barum, i dve zimske Winter. Planiram da na jesen kupim jos dve Wintere, i da ih sve cetiri rabim i zimi i leti. 

Aleks

#59
Da pojasnim moj predhodni post, mozda nisam bio dovoljno jasan....
Shvatio sam da se radi o letnjim gumama, naravno, ali sam hteo da kazem da bih ja sa takvim gumama vozio do zime. Kada bih imao komplet zimskih guma kao ti, odlozio bih kupovinu jednog para letnjih do proleca.
Posto nisam znao da posedujes i drugi komplet (zimske), predlozio sam drugu varijantu a to je da vozis postojece letnje fabricke do zime i kupovina jednog para zimskih pred zimu i pici preko cele godine.
Savet je bio krajnje dobronameran, mozda na brzinu napisan pa malo nejasan.  :ziveli: