Polovne gume

prethodna tema - sledeća tema

zac

Vodi racuna sa polovnim gumama, razmisljaj logicno, zasto bi neko skinuo gume u odlicnom stanju i prodao ih?  :ces:
Cesto se desi da polovne gume na oko deluju dobre, a ustvari su krive ili od udara u rupu, sa puknutom unutrasnjom armaturom. Neke od nedostataka mozes uociti prilikom montaze, uvidom u unutrasnjost gume, a neke na zalost tek pri vecim brzinama, sto moze itekako biti opasno.
Ponavljam, oprez pri kupovini polovnih guma!!!

Daniel

Sve to stoji, dunlopke izbalansirane bez problema, nemaju ni jednog krpljenja, ne fali ni jedan krampon. Druga polovina 2010.
Pregledalo troje vulkanizera. Broj na gumi je isti sa brojom na ivici habajuceg sloja.
A zasto bi neko menjao ne znam, sigurno postoji milion razloga.  :ces:
I ja sam zagovornik novih, ali kada sam video ove i njihovu cenu kalkulisao sam narednih 48h.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

zac

#32
Ok, moje je da te upozorim da otvoris cetvore oci. I sazovi obavezno konzilijum sa vise vulkanizera.  :nami:

Daniel

Tako ce i biti.....
ponavljam, ako su kao dunlopke, dobio sam skoro pa nove gume za pola cene
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

DejanNS

skidaju stranci odlicne gume, imaju para  :kava:

Black

Citat: Daniel poslato 05.04.2012. - 22:24
Vreme je da se menja obuca-odavno, a hitris poderan kao stare cega.
Elem, idem sutra do jednog servisa, miselinke 185/65/15 sa 8mm sare 2011, 4 kom 140eur.
Komsija uzeo dunlop 225/16 sve 4 iste, 2010, 8mm sare za 200eur 
:ne:
Ako su i miselinke kao komsin dunlop, sutra uzimam po prvi put polovnu obucu.
Pa vam prenosim utiske, slike....

Baci pogled jel ima jos nesto slicno u istoj dimenziji ili ako odustanes od miselina, meni "gori" za dve,
pozz :ziveli:
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

Sir Oliver

Ovo malo podseća na temu "nova Dačija ili dobar polovnjak".
Zašto si kupovao Dačiju kad može da prođe odličan Golf IV!?
Gume danas mogu toliko profi da se protektiraju, da to ni najiskusniji vulkanizeri ne mogu da provale. Pa kad se odlepi na 140, bude "o-ho-ho".
Mani se ćorava posla i polovnih guma.
To ti je moj, a ujedno i bratski savet.  :ziveli:
I drink to make other people more interesting.

Daniel

Da sam kupio tad golfa za te novce, lakse i mozda za vece pare bi ga prodao danas.
U svakom slucaju hvala na savetima. Necu ih uzeti ako se pojavi i tracak sumnje da nesto nije regularno
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

saša61beograd

Čim ih neko prodaje postoji tračak sumnje,već na neviđeno.

lovac

Danas smo se prezuli na letnje gume - vraćene fabričke kontinetalke. Čini mi se da je auto malo teži na volanu, nego sa zimskim sportiva gumama ... iako su one bile šire (205/55) od ovih letnjih.

I, svakako, auto mnogo moćnije deluje sa gumama 205/55, nego sa fabričkim 195/55! 

zac

Citat: Sir Oliver poslato 06.04.2012. - 08:42
Gume danas mogu toliko profi da se protektiraju, da to ni najiskusniji vulkanizeri ne mogu da provale. Pa kad se odlepi na 140, bude "o-ho-ho".
Mani se ćorava posla i polovnih guma.
To ti je moj, a ujedno i bratski savet.  :ziveli:

I ja to pricam...  :kava:  Polovna guma jedino kao zardinjera za cvece.

Ljota

#41
Jednom okrpena uvek okrpena! Nova ti je ka đevojka a polovna ka ona druga.

Loganovac

Odmah da se odredim - nisam za kupovinu polovnih guma.
Međutim, pre neku nedelju stavio sam svoje polovne Mišelinke na kola, jesenas sam stavio svoje polovne zimske Fulde... možda je ključna reč svoje...

Slažem se da ima rizika u kupovini polovnih stvari, uvek se može postaviti pitanje zbog čega bi ih neko prodavao ako su dobre, ali je tačno i da svaka roba ima svog kupca, trgovina polovnim stvarima u ova teška vremena baš cveta. Jedina otežavajuća okolnost je što vam kupovina polovnih guma zasigurno povećava bezbednosni rizik u vožnji.

:ces: Ne verujem da sam rekao nešto pametno, pa zbog toga ostavljam svakome na volju da proceni sam cenu sopstvene bezbednosti.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Daniel

Na kraju nisam nista pazario. Slab izbor trenutno u 15". One 15 michelin su ganc nove, ali 2008, tako da ih nisam uzeo.
Veci izbor je guma u 16" i 17"
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Andrix

Koliko sam upoznat, u Evropi, u kojoj mi nismo, trajanje gume je 3 god ili 3 sezone. I posle toga moraju da ih menjaju zbog zakona, a ne potrosenosti. Mada sam ja nailazio, kod coveka sto prodaje i polovne na NBGD-u, na nove gume koje su starije od 3 god. a tada je, pre par godina u 15-tici imao letnje koje su bile starije od mojih kola i nisam uzeo.
Mozda su opcija i te `nove` gume koje su par god stare, sto dovodi u pitanje uslove skladistenja, a negde sam procitao da je max vreme koriscenja guma koje proizvodjaci propisuju 5 god, u okviru kojih se garantuju performanse...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari