Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Nikola GM

Pozdrav svima!

Da li neko može da mi preporuči filter goriva za Logan DCI. I treba li da ima senzor za vodu ili ne?

zac

Auuu...kakav je PK kais....  :ha:  pa ovo kao da je preslo 100 000

Cek, jel to je onaj Gates sto sam montirao prosle godine? Sacuvaj ga da mi ga das pa da odem u Euro-Auto..  :ljut:

Loganovac

Samo ako si sačuvao fiskalni račun.
Ali, logično je da će te pitati da li si tada menjao i španer i koliko je kaiš bio našpanovan, ovo izgleda kao da je bio zategnut ko struna (u prilog tome govori i činjenica da je u međuvremenu, za svega 10.000km, propao i roler).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Rimad

@Nikola GM
Ima tema: http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=247.0.  Inače, ne štedim na filterima. Uzimam Mann i ne razmišljam. Jedino filter kabine uzimam Unico.  Malo veću cijenu filtera kompenziram time što sam sebi mijenjam ulje i filtere.

Zoran

Koliko ja znam Mann i Unico se proizvode u jednoj te istoj fabrici u Tešnju? Različite su kutije i cijene a za kvalitet nisam baš siguran, da je bolji ovaj što piše Mann  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

#665
Citat: Loganovac poslato 20.12.2014. - 01:18
ovo izgleda kao da je bio zategnut ko struna (u prilog tome govori i činjenica da je u međuvremenu, za svega 10.000km, propao i roler).


Nije bio pretegnut 1000% posto sam ga licno menjao. Kakav je roler bio tad, ne znam, tada ga nismo menjali.

A u prilog tome da nije bio pretegnut govori i cinjenica da je sam spaner sa oprugom...napnes oprugu navuces kais i popustis...opruga sama zategne....



Rimad

@Zoran
Moram priznati da i ja imam nedoumice da li ima razlike u kvalitetu. U prodavnici u kojoj uzimam filtere, Mann filter za ulje je made in Germany, za zrak je Poljska ili Češka - tako nešto, za gorivo je Španija.

Idemo offtopic.

Ne znam je li ko poredio ove filtere. Nekako gledam na to kao Michelin je vlasnik Tigra, ali niko ne tvrdi da su to iste gume. Tako da ni, pošto Mann vlasnik od Unico, filteri im ne moraju biti isti, ali opet, ne znam.


Vezano za PK kaiš, koji se prebrzo istrošio. Je li moguće da je neki lažnjak?

Keka

 :ha: za PK kais. I ja sam stavio Gates PK i zupcasti, sad me ozbiljno kopka koliko ce izdrzati i u kakvom su stanju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Raja

I Nik bi mogao da prekontroliše svoj kaiš uzet od istog proizvođača (Gates) u istoj prodavnici (Euroauto).

Zoran

Ja zupčasti pregledam nakon 1000 i nakon 10 000 km. Dalje po vlastitoj intuiciji.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Radi se o PK kaišu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Pk kaiš kontrolišem svakodnevno...
Sam svoj gazda - vazda.

zac

I ja sam se zabrinut..na mom autu je takodje Gates PK i zubcasti...kupljeni u Euro-Autu... presao sam od od velikog servisa oko 20 000 km.  :huh:

speedo

Citat: Zoran poslato 20.12.2014. - 07:32
Koliko ja znam Mann i Unico se proizvode u jednoj te istoj fabrici u Tešnju? Različite su kutije i cijene a za kvalitet nisam baš siguran, da je bolji ovaj što piše Mann  :ne:.


:offtopic:

Nije svaki filter Mann i Unico iz Tešnja. Piše na kutiji od svakog u kojoj zemlji je proizveden...

A izgleda da će Gates doći na loš glas, barem na ovom forumu. Da nije neko još skidao Gatesove kaiševe sa auta, ili samo kontrolisao?

Ayrton

Citat: Nikola GM poslato 20.12.2014. - 00:03
Da li neko može da mi preporuči filter goriva za Logan DCI. I treba li da ima senzor za vodu ili ne?
Pionir filteri su oko 1700, Meca je oko 2700, a original je oko 5000 u servisu. Ako je za dizel 2006. treba ti filter sa senzorom.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!