Cene polovnih Dacia vozila

prethodna tema - sledeća tema

Highlander

Pitam, jer je meni kupovina polovnog auta tema za horor priču. Ja sam dvije godine tražio neki 4x4, ali sam shvatio da ga treba kupiti samo od nekoga koga poznaješ, osim ako nisi baš pravi majstor, pa ti ne mogu uvaliti svašta, kao što je slučaj sa mnom. Meni se jako sviđa :
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=8164.0
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

hobbista

Taj je povučen sa oglasa zbog one igranke sa svećicama. Taman sam planirao da vratim oglas kad me iskopa neki prijatelj prijatelja koji je video oglas. Danas je bacio oko i sutra ćemo (ili se nećemo) dogovoriti.

Verovali ili ne, najupečatljiviji detalj na slici su felne (tako me je i našao). :cul:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Highlander

I ?
Kakav je osjećaj ?
Ako ode, radost ili tuga ? Ili oboje ...
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

dzule

za radoznalog:
Da li je tacno da ovaj model sa linka nema bord kompjuter-
nema, stepway nije imao board u modelima tog godista, a mislim ni kasnije....
pa samim tim ne mozes ni pratiti potrosnju i ostalo....

Da li ima indikatore za servis -
nema,
manjak ulja - ima signalnu lampicu na tabli
servo - ima signalnu lampicu



Vihor

Ja se baš i ne razumem mnogo u druge automobile, ali, nije mi jasan ovaj narod. Ti bre kupuješ uvezeni auto za "male" pare i posle ga garažiraš kod majstora ili ga sam karabudžiš sa izolir trakama i kineskim delovima i posle voziš porodicu 200km/h. To ne mogu da shvatim. A Dacije, pa i polovne mislim da su u boljem stanju od 80% uvezenih vozila, a cene su im takve kakve jesu, ne razumem uopšte. Da li je u pitanju sam naziv "Dacija" ili nešto drugo. Tanak pleh?, nije siguran?, HA, a tvoje skarabudžene kočnice?, kineske-turske spone, kugle.... šta god. Prešao sam sa mojim logijem 107.000 i prezadovoljan sam i tek sad ne bih uzimao bilo koji polovni uvezeni auto, ne!, hvala. Dacije su kod nas u dobrom broju od prvih vlasnika i da kažem redovno servisirane i održavane a opet mala cena?. Nek misli ko kako hoće, ali to meni nije normalno kao i ostale stvari u ovoj zemlji.

ps

ali hit su mi face sa bmw, audi, .....koji narezuju gume, e za to treba uvesti zakone! i ko zna koliko je sve udesa bilo zbog toga ali se to naravno ne objavljuje!


"Piiiiih, voziš Daciju, pogle ja ubrzavam do 100 za x s, a tebi treba  12-13s", mrš budalo 1.!
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Sir Oliver

I drink to make other people more interesting.

Damir Oravec


saša61beograd

Citat: Vihor poslato 10.02.2016. - 11:03
Da li je u pitanju sam naziv "Dacija" ili nešto drugo. Tanak pleh?, nije siguran?, HA, a tvoje skarabudžene kočnice?, kineske-turske spone, kugle.... šta god.
Mi,ovde na forumu mazimo i pazimo i obožavamo naše Dačije.Ali u njih i mi ugrađujemo ove "kinesko-turske spone,kugle...".Ne znam da sam pročitao na forumu da je neko skoro ugradio originalni Renault/Dacia deo,sa Renault žigom,u Renault kutiji.Nego i mi kupujemo raznorazne aftermarkete (turske,kineske,ko zna kakve još),duplo jeftinije od originala.
A kad smo kod polovnih Dačija...10 godina star Logan je svega 500-1000 evra jeftiniji od Reno Megana (može i Stilo,Fokus i sl.) istog godišta.I koliko god da je mator,taj Megan će uvek biti udobniji,tiši,bezbedniji od Logana istog godišta.I bez tačkice korozije,a Logan star 10 godine nema nijedan komad karoserije koji nije bar malo krenuo na put bez povratka (ne volim što je tako,ali jeste tako).A delovi za tog Megana i održavanje uopšte,isto je,ili neznatno skuplje nago za Logana.
Ovo pišem da podsetim na realnost,da se ne pretvorimo u kult ili sektu.

hobbista

Uh, grešiš Saša.
- Delovi i održavanje su sličnih cena ako računaš osnovno održavanje - mali servis. Čak i veliki servis može biti približne cene, kao i pločice i paknovi. Ostalo nije baš tako slično.
- Biće udobniji i tiši jer u startu nisu iste klase.
- Razlika u ceni je takva kod nas. Problem je što ti uveženi automobili imaju daleko više pređenih kilometara od onoga što piše.
Npr. izaberi neki model star 10-tak godina (od navedenih) sa pristojnom cenom kod nas. Onda baci pogled na npr. mobile.de ili autoscout24 koliko košta takav auto napolju ako kupuješ od privatnog vlasnika i sve će ti biti jasno.

Skoro mi je bila Alfa 147 sa nepunih 200.000km (vozili napolju, standardno, baba do pijace ili deda do groblja). Da ne nabrajam razne probleme u poslednjih par meseci koje je imala ispostavilo se da ima 840.000km za sobom. E, to je problem.


Da ne budem sektaš, ima Dacia o-ho-ho mana. Ali kada uporedim uloženo i dobijeno meni je OK. Više volim manulnu klmu nego Climatronic koji je odradio više nego pristojno sati, i kome popravka elektronike koštaju kao mali i veliki servis za mene i ručak za dve osobe pride  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Sašin prethodi post doživljavam baš onako sektaški u smislu naziva teme. Ako je 10 godina star Logan svega 500-1000EUR jeftini od Megana koji je u startu bio 10.000 EUR skuplji, to je ogroman plus za Dačiju. I dokaz nečega.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Cijene su pretjerane u oglasima ali se ti auti pazare za puno manje para nego tamo piše.
Mi smo platili Sandera starog 5 godina, metalik 1.6 za 3800 eura sa 150 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

6 puta je više prešao od ovog o kome pričamo. Ovaj o kome pričamo je Stepway. Možda ima razlike i u opremi. Znači mora da bude razlika i u ceni. Plus čovek je u oglasu napisao da cena nije fiksna.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Pa i taj može dobiti najviše 4500 eura. On već ima 5 godina a kilometraža je uvijek u drugom planu jer mnogi dijelovi su potrošni  i ne utiču mnogo na cijenu vozila bez detaljnog pregleda (gume, disk pločice, diskovi, remenovi, stakla...). Auti sa 0 km su jeftiniji čim prođe Nova Godina.
Sam svoj gazda - vazda.

speedo

Neko je vjerovatno stavio veću cijenu, pa ako se proda za 6 ili 5 i po hiljadarki dobro i jest. Ako ne, nikom ništa. I ja bih svog odmah prodao za te pare.

Goran25

Zbog čega se Dusteri prodaju sa tako malim kilometražama?