Spone-Kugle

prethodna tema - sledeća tema

boban66

Normalno je da kada je jedna guma više pohabana da ima samim time i manji obim. Pošto menjač preko poluosovina prenosi isti broj okretaja na oba točka, ako su gume nejednakog prečnika (obima)  auto će početi da vuče na stranu točka sa manjim obimom. Ovo se isto dešava i kada su na prednjim točkovima značajne razlike u pritiscima pneumatika.  Inače nakon pređenih 500km već se ne primećuje toliko da teži da ide u levo. Još par 100km i biće potpuno ok. E sad kako se ujednačavaju... tako da pošto zbog stanja pneumatika auto oće polako u levo a ja mu stalno preko volana udaram kontru to preko povećanog trenja o asvalt  točak koji je većeg obima se više troši i na kraju kada su jednaka trenja ... točkovi su jednaki. :aplause: Bravo za mene , samo dal ste shvatili pisca?
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Pobeda

Прошле године сам мењао куглу и обе "дуже споне" и после тога радио и центрирање. Пре пар дана су ми мењали "крај споне" и мајстор каже да нема потребе да радим центрирање јер је вратио спону како је била.
Делује ми да мало вуче у лево, да ли да опет радим центрирање?

vujanovgoran

Kod tog majstora nemoj vise ici, a uradi centriranje trapa.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Zoran

 :offtopic: Diferencijal poluosovinama iporučuje uvijek isti obrtni moment a broj okretaja jedne i druge je skoro uvijek različit.
Blokiran diferencijal (špera) daje poluosovinama uvijek isti broj okretaja i koristi se u uslovima slabe trakcije ... :wave:
Sam svoj gazda - vazda.

zac

#199
@boban66
Ne vuce auto zbog eventualne razlike u obimima dve gume, ta razlika je mizerna ako je i ima..vuce zbog istrosene gume na jednoj strani, znaci profil je postao konusan. pa auto ide na stranu konusne gume...
Zoki ti je objasnio sto se tice broja obrtaja dveju poluosovina..  :wave:

@Pobeda

Moze se spona zarnuti na isto mesto pod uslovom da je kraj spone identican skinutom (njegove duzine) ipak je bolje proveriti konvergenciju trapa. A to sto vuce u stranu ne mora da znaci da je konvergencija sad losa, vec upravo ovo isto sto gore napisah..   :dobro:

boban66

Hvala Žac. Prosto zaboravih na diferencijal, inači nije  :aplause: za mene nego za Žac-a. :aplause:
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Pobeda

Citat: vujanovgoran poslato 26.02.2016. - 00:12
Kod tog majstora nemoj vise ici, a uradi centriranje trapa.
Урадио сам данас, било је благих одступања.
Пнеумастер, 1700 дин.

Додуше, шегрт ми је рекао да не морам да радим центрирање  :D

vujanovgoran

:ziveli:
To malo odstupanje brzo istrosi gume.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Loganovac

Citat: Pobeda poslato 05.03.2016. - 15:30
Урадио сам данас, било је благих одступања.

Pa kakva je sad situacija, jel vuče u stranu ili ne?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Citat: Pobeda poslato 05.03.2016. - 15:30
Урадио сам данас, било је благих одступања.
Пнеумастер, 1700 дин.

Додуше, шегрт ми је рекао да не морам да радим центрирање  :D


Sta si uradio??? Kakvih odstupanja? Zasto nisi reglirao trap???

Loganovac

Uradio je centriranje trapa (tako je napisao).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Aha... pa nije napisao sta je uradio..a  dole segrt rekao ne mora reglaza....pa me je post totalno zbunio..

@Pobeda...Ako vuce u stranu i posle reglaze , ne ocajavaj..to je normalno dok gume ne promene neravnomerno istrosen profil... trebalo bi da prestane sa vucom za oko 1000-1500 km...ako nastavi i posle toga onda je jedna od guma kriva... tad pomaze samo zamene

Pobeda

Делује да сада не вуче мада га нисам нешто дуго возио до стана.
У прилогу је извештај. Није им радио штампач па су сликали телефоном и одштампали  :D

Ма и онако сам пре пар месеци ставио нове гуме, боље да одрадим центрирање.

Хвала на саветима.



Keka

Ne bih da pametujem, ali ako dobro vidim, i pre centriranja je bio u okviru referentnih vrednosti.

Ne svidjaju mi se takvi majstori.

Pre neki dan sam isao u Mirijevo u auto servis Djole da mi provere trap i po potrebi zamene sve sto treba, a pre nego sto postavim letnje gume.

Covek jednostavno nije hteo da mi uzme pare. Insistira da je sve OK.

Pregled nisu naplatili.

Sve preporuke za njih.  :aplause:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Pobeda

Па и мени делује мало чудно, зато сам и окачио фотографију.

Да, прошле године сам на препоруку форумаша ишао код Ђолета и били су коректни али ми радно време никако не одговара, не могу да стигнем.