Zamjena prednjih sjedista

prethodna tema - sledeća tema

montenegrino

Hipoteticko pitanje, da li je moguce zamjeniti prednja sjedista, ili makar vozacevo u Sanderu, za neko udobnije, konfornije, koje bolje drzi tijelo u krivinama? Mislim, znam da je sve moguce napraviti, ali da to nije nesto prekomplikovano i preskupo. Ako iko ima slucajno iskustva oko ovoga ili je negdje na netu vidio da je to radjeno bilo bi lijepo da podijeli ovdje. Prvo sto mi pada na pamet su sjedista iz Renaulta Clio II..

zac

Verovatno raspon i duzina sina odgovara sa nekih renoa...Clio, Megan..itd.. premeri raspone zavrtnjeva na svom sedistu, napises na papiru i pravac otpadi...premeris na nekom Renou i sve ti bude jasno..  :wave:

manijac

Ja sam menjao u mom loganu od clia II.
Krace su sine za 1cm ali sam umetanjem pravougaone deblje sajbne usrafio bez problema.
Malo sedista imaju  kosinu od nekih 10% u odnosu na Loganova sedista, ali su udobnija.

Branislav-NIŠ


montenegrino

Citat: manijac poslato 21.09.2015. - 12:41
Ja sam menjao u mom loganu od clia II.
Krace su sine za 1cm ali sam umetanjem pravougaone deblje sajbne usrafio bez problema.
Malo sedista imaju  kosinu od nekih 10% u odnosu na Loganova sedista, ali su udobnija.
Molim te, ako mozes, malo detaljnije oko postavljanja. Nisam te bas najbolje razumio u kom pravcu su krace sine, pa si to rijesio posatavljanjem podloske? I kao sto rece Branislav, koja slika bi bila za big like   :to:
I jos jedna stvar, ima li razlike u visini sjedalnog dijela od poda vozila, pitam zbog pronalazenja najboljeg polozaja za voznju, kako to izgleda?

montenegrino

Gledao sam šine na prednjim sjedištima, i pitam se ako bi se našlo neko koje bi pasovalo po širini šina, kako se rješava problem sa visinom lijeve i desne šine. Lijeva se oslanja na centralni tunel a desna direktno na pod vozila, pa mislim da bi i na to moralo da se obrati pažnja. Pretpostavljam da ne mora tako da  bude i kod drugih modela sa kojih bi odgovarala sjedišta.

manijac

Izvinite sto nisam odgovarao na postavljena pitanja jer nisam duze vreme na forumu.
Sina je kraca u zadnjem delu .
Dodacu slike kako to izgleda sutra....

manijac

#7

Da nisam slikao ne bi video ovoliku koroziju koju treba sanirati...
Neznam dal sam napomenuo pre, sedista su od Clia II sa 3-a vrata.