Potrosnja dizela

prethodna tema - sledeća tema

sibelius

od kako je zazimilo potrosnja kod mene varira izmedju 4,4 i 4,7
ima iskakanja iz ovih okvira kad zaboden guzvu na gazeli i slicno ali jos nije preslo 5l/100

Turbo

Kod mene 5.1L/100km.

roolet

5.4-5.6 l kombinovano

sibelius

evo da malo ozivimo temu.
elem , mart mesec ove godine tura Leskovac-Prokuplje-Kopaonik-Raska-Novi Pazar-Rozaje-Berane-Mojkovac-Kolasin-Podgorica-Budva(preko Cetinja)-Kotor-Budva-Podgorica(kroz Sozinu)-Kolasin-Mojkovac-Bijelo Polje-Prijepolje-Nova Varos-Uzice-Cacak-Beograd-Aerodrom
Ukupno 1140km. Sa rezerovarom goriva. Nisam sipao do cepa,kad je izbacio pistolj tu sam zavrsio sipanje . prosek po racunaru 3,6l/100km
pre dve slike sam napravio kad sam kretao na posao a treca  je nastala u trenutku kad sam parkirao auto. razlika 20 minuta i 25 km
Bitna napomena, sve sam vozio po ogranicenju.

Turbo

Sibelius koja ti je bila prosecna brzina na proputovanju?

Kod mene trenutno bord pokazuje 5.3L/100km,(strogo gradska voznja).

sibelius

iskren da budem ne znam.   zaboravio sam taj sitan detalj da pogledam...mada priznajem da su ovi dole ludji od nas po pitanju ogranicenja....uz kanjon morace i posle sve do kolasina malo malo pa ogranicenje 40....ludeo sam.....

Aleks


ivan-bgd

Ovde je prosek 40-50....tako da je i potrošnja ok.Ćaletov punto 1,9 jtd je trošio ispod 3 litra...nigde nije prešao 80..Za CG išao preko Kosjerića. Zaboravio i kad je krenuo......

ajgor bejzik

Evo i ja da pridodam..... 1.5 dci 110ks Urban Explorer! Prešao 2.200 km po gradu Novom Sadu....prosečno, normalnom vožnjom  6.2l !
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Vihor

Uuuu jeeee, isti urban, grad, malo terena, i otvoreno sve po malo drobljeno 1500 km  5,2l/100km. 
Ps. Samo prednja vuča
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

ajgor bejzik

#130
Citat: Vihor poslato 11.05.2016. - 10:47
Uuuu jeeee, isti urban, grad, malo terena, i otvoreno sve po malo drobljeno 1500 km  5,2l/100km. 
Ps. Samo prednja vuča

I moj je prednja, ali sam lakši na gasu (ne preterano)  :) ! Jel tvoj beše crne boje, pa zato manje troši :bonk:?
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

ajgor bejzik

Od kako si mi napisao da tvoj Urban Explorer troši 5.2l, promenio sam stil vožnje. Nisam više pratio pokazivač na displeju kada treba menjati brzine u viši ili niži stepen, nego sam ga vozio kako mislim da treba....i eto me sada na 5.5l po gradu / mereno oko 500 km gradske vožnje!
:)
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Vihor

do tasosa i trenutno po njemu i prosek 5,1l
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

szs

#134
Danas umerena vožnja sa par "produvavanja dizni" :Smiley:  i non-stop klimom. Potrošnja prema Torque pro i dodatkom za dačiju prosek 3.9 i prosečnih 60km/h
Sve crte na indikatoru još tu posle 247km od poslednjeg punjenja. .... Prezadovoljan  :lux:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella