1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

Pa tako je kako je, sa drugom kombinacijom se gubi garancija, a da putujem negde dalje dodje mi na isto, ajd sad, nek je zdravlje.     :ziveli:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

titeljan

Pre jedno mesec dana sam na http://www.dacia.rs/index.html pročitao informaciju da u Zrenjaninu ima ovlašćen servis Demenesku (ko velim bliži mi je od novog sada).  E kako mi se približio rođendan (sandero uskoro puni godinu), aj da vidim broj telefona servisa, kad ono nema ga na spisku (Na spisku servisa RenoSrbija ga ima). Odustao sam od onog "bliži" servis, a čitajući postove skoro me zabole glava. "Dilema" je prvi servis raditi u "Sekuliću", "MASTER Group" ili u "Ruskai".
Može li "pomoć prijatelja" u razrešenju trileme?   :banghead:

Zoran

 Uradi bilo gdje ali što ih prije prestaneš posjećivati ljepše ćeš spavati.

                                                                               Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Ma ti si u pravu, ali covek pita konkretno, red je da ga uputimo. Ja sam garanciju batalio na 30k, a ono sto sam radio bilo je kod Zive.

gav.sa

Dodje i moj PRVI servis:
Podloska 90
Filter ulja 600
Ulje 5-40 3,3l 2200
Filter vazduha 980
Filter plina 1027
Usluga 1600
Svega oko 7700

Ostalo je da majstor podesi nesto oko klime i plina koliko sam razumeo :) To nece naplatiti ili je vec uracunato u cenu.

fivewho

Meni je nekako ta kilometraza za prvi servis za benzinske motore nakon 15.000 km previse.
Cak mi 10.000 mi deluje previse za dizela.
Ja jos uvek razradjujem motor, presao sam skoro 1000 km, ali s obzirom na to kakav nam je euro dizel na pumpama, razmisljam se da vec nakon 7000km odem na prvi servis.

Nego, nesto drugo mene muci...
Kad sam kupio auto prvu proveru nivoa ulja sam uradio posle 400km. Primetio sam da je nivo ulja (ravan teren, ohladjen motor) nekih 4,5 mm preko linije MAX.
Alarmantno ili ne?
Da li je moguce da su dovezli auto u koji su sipali vise ulja nego sto je potrebno?


krle

 Nije poželjno da ulje bude iznad maksimuma. Mogući su otkazi semeringa.

Veterinar

Mada ovde ne bi trebalo o toj temi, i meni je nivo ulja prilikom kupovine auta i nakon prvog servisa bio iznad maksimuma. I pored verovatno losijeg kvaliteta goriva u odnosu na zapadnoevropske standarde, ne mislim da bi trebalo menjati ulje cesce nego sto je servisnom knjizicom odredjeno. Ne moze da skodi, ali sumnjam da ima toliko potrebe... Pisali smo o intervalima zamene ulja u drugim temama.

Dragan.vi

Prvi servis odrađen u Reno Sava na Karaburmi.Šta da kažem nisam baš nešto zadovaljan.Prvo što sam morao da zakažem nedelju dana ranije ( u Kompresoru su mi rekli par dana ranije ), a kada sam nazvao dan ranije da potvrdim da li dolazim u 8 sati ujutru, lik mi preko telefona reče da nema moje ime zavedeno u spisku.Na moje insistiranje nekako pristadoše, jer sam tog dana bio jedini koji je zakazao prvi servis sa Sanderom :cekicem:Bio sam neki minut pre 8 sati, i naravno nema nijednog majstora, a već 3 klijenta.Tačno u 8 dođe prvi (valjda im je šef ili gazda) i ja dođoh kod lika u 8 i 20 na prijem.Izvinjava se, majstori će kasniti, neki je sudar na pančevačkom mostu, a skoro svi dolaze sa te strane :badmood:Pa kada da dođem - upitah, pa negde oko pola 10  :help:Pa dobro, kad je već tako šta da se radi.Dođem oko pola 10, rekoše da sačekam još 10-15 minuta, da bi na kraju to ispalo čitav sat :doh:Pošto sam žurio (kod kuće majstori kreče, radovi u kupatilu) nisam imao vremena da se više bakćem sa njima.Cena je bila 5.438 dindži, promenjeno ulje ELF 5w40, filter ulja i filter vazduha (oni su insistirali na tome, a i ja bih).Sad razmišljam, da li i sledeće godine da idem kod njih, jer su mi najbliži, ili da menjam nešto.Valjda neću biti tako u stisci sa vremenom kao ove godine, ai pitanje koliko su ovi drugi i da li su uopšte bolji.Inače servis odrađen sa 9.209km na satu.

Bolence91

Da vas pitam kada je prvi servis za Sandero Stepway 1.6?

kiconix

Kud god da odes kod ovlascenog servisera  :cekicem:, razvlacice te kao zvaku  :banghead:, samo strpljanja i polako.  :kava:

Goky

Da li svi ovlašćeni servisi imaju istu cenu radnog sata?
Kada sam se raspitivao za prvi servis Sandera 1.4 jedna cena je bila kod AC Krunić u Nišu a druga je bila kod Francuza u Jagodini (razlika je preko 2.000 din.).
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

bruno

Ima li neko u BiH da je bio na prvom servisu? Interesuje me koliko je koštalo, gdje i šta je rađeno. Meni se "približava termin" pa se dvoumim gdje da idem.

DrJekyll

A jel moze meni neko da pojasni neke stvari?
Kako to da kada sam bio u HIt-u, neki lik ispred mene je vec bio uradio prvi servis na sanderu i ispalo je oko 18-19 soma....mislim mozda sam i ja pogreshno chuo da je u pitanju sandero, al sad i nisam vishe siguran....sad me zanima do koje cifre moze da ide prvi servis sa svim zamenama (filteri klime, goriva...itd)?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

bruno

Izgleda da je servis  u BiH skuplji nego u Srbiji. Poslao sam mail na nekoliko servisa koji su od mene udaljeni do 100 km i od jednog sam dobio precizan odgovor:
pregled vozilla obuhvata propisne zahvate od strane renaulta
dijagnostika vozila
podloška cepa kartera  1,65 km (89,60 din)
filter ulja          11,80 km (640,90 din)
filter zraka        18,30 km  (993,90)
motorno ulje 5W40 elf 3,5 x 18,30 = 64,05 km (3478,70 din)
usluga servisa                                 30,00 km  (1629,40 din)
   Ukupan trošak za servis je 125,80 km
Po današnjem kursu (Blic) to u dinarima iznosi 6 832,50. Ako se ne varam negdje sam vidio da servis 1.4 motora ne prelazi 4000 dinara i čini mi se da je najveća razlika u cijeni ulja. Možda bih negdje u trgovini mogao isto ulje dobiti po nižoj cijeni ali ne znam dopuštaju li donošenje ulja?