Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Jos da taj bateri centar objasni kako to razlicita jacina (zapravo se radi o kapacitetu) akumulatora moze da sarani alternator.  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Raja

Pa može, kada nestručan i neobučen prodavac objašnjava kupcu koji, takodje, nema pojma i ne razume se u ta "drvca". :doh:

PaKi

Na mom Logiju 1.4 posle 6 godina moj fabricki rombat 50A je poceo da trokira pa je danas zamenjen sa VARTA blue 52A.
Cena 6500din. garancija 36 meseci.

Trebalo bi da sam napravio dobar izbor, mozda sam mogao i veci, mada dobro je radio svih ovih godina sa 50A....

Keka

Veci jedino ako planiras da ga vozis na akumulator  :hihi1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Igor

Pozdrav svima!
Sinoc je stao moj logan 1.4 mpi sa rombatovim akumulatorom  od 60ah 12v tacno 3 godine i 15 dana od kupovine.Nije hteo da upali ni na kablove na jaci akumulator,skroz mrtav,rekli u servisu da ga doslepam!Skinem ja rombija kad ono malo tecnosti ispod,kupim kod' Velka u  Bg Vartu blue dynamic 60ah 12v 540 D59 namestim, upali ko'mina.zZahvalio bih se svima koji su pisali na ovu temu i kolegi Kuzmi moderatoru
p.s. pisu godinu uvoza na dekleraciji,ali ne i proizvodje :lux:

DarioGTI

Kolika je garancija na Vartu?
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Dragan.vi

Igore ja sam bolje prošao od tebe, meni je izdržao 3 godine i 32 dana :) Treba sutra da zovem B.C. jer su mi rekli da će do kraja nedelje dobiti Tudor akumulatore sa 42 meseci garancije. A dotle Bus Plus  :ranting:

panta

Ne bi da vam biberim rane junačke ali Rombat na Loganu vrti već sedam i po godina. Od toga, zadnje dve, preko zime više koristim službeni auto nego privatni, pa ima duge pauze između dopunjavanja. Tri put sam zaboravio svetla i punio ga od nule. I sve je to preživeo.


saša61beograd

Tvoj akumulator sigurno ima fabričku grešku.

Igor

36 meseci je garancija,ali nisam mogao da nadjem datum proizvocje,samo uvoza,pozz

Raja

I moj akumulator je fabrička greška.  :Smiley: Rombat juli 2005.

saša61beograd

Jedno ozbiljno pitanje za Raju i Pantu :da li ste za sve te godine proveravali nivo elektrolita i dosipali dest. vodu?
Jako mi se svideo detaljan prikaz akumulatora na Vartinom sajtu.Baš onako ozbiljno i "švapski" i mene su kupili,moj sledeći je Varta.

Raja


saša61beograd


jasho

Citat: Raja poslato 30.08.2012. - 16:55
I moj akumulator je fabrička greška.  :Smiley: Rombat juli 2005.

Ja sam na jugiću imao zastavin akumulator tj. somborac iz prve ugradnje koji je imao 8 godina kad sam auto prodao ili u prevodu auto kupljen 2000 prodat u decembru 2008 i palio je ko metak, nikad se nije ispraznio, ali da dodam da sam ga svake godine otvarao obično na proljeće i dosipao destilovanu vodu čisto da prekrije saće ako je negde falilo!!! :dance: :wave:
Ovaj sad na sanderu evo već ulazi u 5 godinu,  pu,pu,pu da ga ne ureknem!!! :)