Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

Rimad

Gleda li iko datum proizvodnje, kada kupuje akumulator? Izgleda da ga proizvodžaći kriju, k'o zmija noge.

Logan1.4MPI

U Clio ima mesta za akumulator iz kamiona...  :Smiley: a fabricki su stavili neki maleni, ima jos 60% praznog mesta, pe*eri... ispraznio mi se sa 4h ostavljenim farovima (prodavac rekao da se sami gase)  :whistling: ... kada rikne, uzecu neku azdaju jer ima dosta potrosaca u autu

Keka

Da li tu azdaju ima ko da napuni/dopuni u Cliu?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Rimad

Ako ne može da dopuni akumulator, može da kupi punjač akumulatora, ali je to zgodno jedino ako ima garažu, jer u suprotnom mora da vadi akumulator.   

kiconix


zac

Dopunice svaki, samo je pitanje u kom vremenskom roku, ako vozi kratkim relacijama..bice problem...Klio verovatno nema slabiji od dacije..znaci ima alternator od bar 100A ili vise, znaci punice "azdaju" bez problema...osim ako ne kupi traktorski...ali ne verujem...ne bi imao gde da ga postavi.

Loganovac

Ljudi, kakve veze ima veličina akumulatora sa dužinom relacija? Alternator ima da dopuni onoliko koliko je potrošeno u svakom slučaju. Problem može da bude manji unutrašnji otpor akumulatora većeg kapaciteta, koji će u slučaju preterano ispražnjenog akumulatora možda previše opteretiti alternator, u svakom slučaju više nego manji akumulator.  :ne:
Naravno, sve ovo postaje realno tek ako se baš pretera sa kapacitetom novog u odnosu na originalni akumualtor, što je malo verovatno.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.


Loganovac

Poznate činjenice, osim što u drugom tekstu postoji greška u računici, jer 35-14 nije 11 nego 21. Inače, nigde nije pomenut kapacitet akumulatora, jer zaista u ovom kontekstu ne igra nikakvu ulogu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Logan1.4MPI

#129


Evo ovo stavljaju, i vidi se koliko ima mesta za neki veci. Napisacu sta bih kupio kada do toga dodje - za 2/3/4 godine

kiconix

Iskreno, mislim da ti jaci i veci i ne treba.

zac

ja vise volim onaj od 60...par puta mi se desilo , sa originalnim, da mi je zakazao zimi posle dva-tri dana stajanja...sa ovom sad Vartom nisam imao tih neprilika.

speedo

Interesantno da je na mom sanderu fabrički akumulator 60Ah i 600A, a tvoj clio sigurno ima više ovih elektronskih sprava...

saša61beograd

Danas je fabrički Rombat posle 7 godina i 4 meseca završio svoje.Ujutro je normalno upalio.Posle 15 minuta vožnje na kratko sam ugasio auto.Kad sam ponovo pokušao čulo se "cak" i instrument tabla se prigušila,a na pokušaj vreglanja,tišina i mrak.Upalio sam na guranje i vratio se kući.
Zatim sam se peške,na onih 35 stepeni, uputio u najbližu prodavnicu,BeoCar u Omladinskih brigada.Srećom,imali su odličan izbor i prodavca raspoloženog za konsultacije.Kupio sam FIAMM Titanium 60 Ah 540 A,Made in Italy,garancija 36 meseci.Rekao bih,po izgledu, da je prilično svež,datuma prizvodnje nema,samo neke šifre u koje se nisam udubljivao.Cena 7800-500=7300din (500 sam dobio za stari).Da li sam pogrešio i koliko,videću,nije bilo vremena za neke analize i biranje.
Jedna zanimljivost iz uputstva (moj prevod sa engleskog):u normalnim uslovima nije potrebno održavanje;u slučaju vrlo velike godišnje kilometraže ili ekstremno toplih uslova,po potrebi doliti demineralizovanu vodu!I zaista,ispod nalepnice na gornjoj strani naziru se klasični čepovi za dolivanje destilovane vode.E to mi se sviđa više od onog "do not open".
Pombatu hvala za natprosečno dug vek,hvala onom momku koji me je gurnuo da upalim i hvala Logiju što je upalio posle 3-4 metra guranja,a da pri tom nije prezupčio.

Pobeda

Pošto mi je akumulator izgleda i definitivno "izdahnuo", gledam šta da uzmem.
Da li je recimo "akumulator 12V 56AH 480A PROATOMIC " adekvatan za Logan 1.4 MPI? Imam klimu.

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=42545