Zamena antifriza

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Ima par svedocenja na forumu, ukljucujuci i moje, da se par meseci nakon kupovine nivo sa zelene crte povucene flomasterom spusti oko minimuma. Na prvom redovnom servisu su meni dolili malo destilovane i naredne tri godine, do prve zamene antifriza, nivo nije mrdnuo.

Jeste malo smesno, ali sest meseci od kupovine nivo na crti i onda preko noci padne na minimum, da, i meni se desilo.

Naravno, obavezno se uveriti da nema curenja, posebno plinadzije.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

ajgor bejzik

Hvala na odgovrima! Nigde ne curi, bar ja ne vidim! :)
Idem do ovlašćenog servisera....biće da je malo za dosuti!
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Keka

Verovatno se izluftirao u medjuvremenu. Doliti destilovane vode do max na hladno, nema potrebe za servisom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ajgor bejzik

Bio u servisu....dolili su malo antifriza i rekli da palim da me ne gledaju:Smiley:
Bio sam u Sr.Kamenici - jako fini ljudi u servisu!
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

oliver83

Pre nekih par dana zamenjen antifriz posle pet godina. Auto ima 82000 km sto znaci da je zadnjih pet godina presao samo 22000 km. Sipan g 12+ koji se menja opet na pet godina. Usput promenio i termostat jer sam imao problem sa nedovoljnim brojem crtica odnosno pokazivao samo dve. Naravno posle zamene sada ponovo pokazuje cetiri kada se zagreje

saša61beograd

Od prvog dana koristim isključivo Renoov Glaceol rx tip D.Za dolivanje sam ovih dana naručio i dobio u Hit-u litar tog antifriza u Reno ambalaži.33% rastvor,do -21,takav se verovatno nalazi i u sistemu svih novijih Reno-a i Dačija kupljenih kod nas.To je najniža dozvoljena koncetracija,zato dolivanje destilovane vode u novije automobile mislim da nije pametno.Cena ovog razblaženog je 600 din,koncentrat je oko 1000 din.Sve ovo ima i u Kompresoru,bar je tako bilo do sada.
Na netu sam iskopao podatak da ovaj originalni Renoov i Totalov glaself G12+ proizvodi isti proizvođač (Arteco,Belgija) i da imaju istu formulu,samo im se razlikuje boja.Oba su OAT,sa organskim ihhibitorima korozije i oba su G12+.Tip "D" kod Glaceola je Renoova oznaka za G12+.Znači da se mogu mešati i zameniti jedan drugim,čak i bez ispiranja sistema.
U sve ovo nisam bio siguran pre 7-8 godina,zato sam za antifriz dao nešto više para nego što je moglo.Nema veze,bar u Loganu i posle svih ovih godina imam nešto što je original,by Renault.
Nivo antifriza pratim u milimetar od prvog dana i dolijem godišnje (na 13-14.000 km) oko 100ml.
Osim Glaceola i Totala ne bih koristio ništa drugo.Možda je to greška,ali ne bih "talasao" bez potrebe.


dekiv68

Jel su i Glaceol i Totalov antifriz žute boje :conf:, oba?

saša61beograd

Žuto-zelen (Glaceol) i crven (Total).

silent

Ostalo mi je pola litre Glacelf auto supra antifriza (koncentrovanog) u originalnoj ambalaži, ali je iz 2012. godine, ima punih 5 godina.
Da li ga (razblaženog 1:1) mogu koristi za dolivanje (jednom godišnje 100-150 ml)? Ima li antifriz uopšte rok trajanja dok je u ambalaži?

Aleks

Ja bio u sličnoj dilemi pre par meseci, nisam hteo da rizikujem.

Zoran

Kapitalisti će početi stavljati rok trajanja na sve pa čak na med i rakiju.
Ja bi to bez trunke savjesti upotrebio. Valja 100 %.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Citat: silent poslato 28.08.2017. - 16:17
Ima li antifriz uopšte rok trajanja dok je u ambalaži?
Ima,5 godina,mislim da piše negde na ambalaži.Znači da mu je istekao rok trajanja.Galcelf-a ima u svakoj prodavnici delova,nije skup,ja bih kupio nov.

Lazar@

Danas otvorim haubu i vidim da mi je nivo rashladne tecnosti malo ispod minimuma  :c:

Auto je prvih 5 godina odrzavan  u ovlascenom servisu, ali ne znam je li ikad antifriz mijenjan/ jesu li dolivali destilovane vode itd...
Na svoju ruku ga odrzavam zadnje dvije godine i nikad nisam dolivao ni antifriz ni destilovanu vodu jer nije bilo potrebe...

Destilovane vode nisam imao ali sam imao 2x1L antifriza sto su me castili u jednoj prodavnici...U pitanju je drecavo rozi G12 100% marke Viskolgroup.
Ne razblazuje se, ima sertifikate vw,audi,skoda,porsche...napravljen za alu hladnjake

A u autu je u boci isto bila neka rozikasta tecnost, samo ne bas toliko drecava pa se nadam da nisam izbrkao   :ne:
Mada sam dolio samo 150-200ml cisto da se tecnost popne na sredinu(ni na max ni na minimum)  :ne:

Loganovac

Kako se ne razblažuje 100% antifriz?
G12 antifrizi se u principu mogu mešati.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

Citat: Lazar@ poslato 12.11.2017. - 20:27
Danas otvorim haubu i vidim da mi je nivo rashladne tecnosti malo ispod minimuma  :c:

Auto je prvih 5 godina odrzavan  u ovlascenom servisu, ali ne znam je li ikad antifriz mijenjan/ jesu li dolivali destilovane vode itd...
Na svoju ruku ga odrzavam zadnje dvije godine i nikad nisam dolivao ni antifriz ni destilovanu vodu jer nije bilo potrebe...

Destilovane vode nisam imao ali sam imao 2x1L antifriza sto su me castili u jednoj prodavnici...U pitanju je drecavo rozi G12 100% marke Viskolgroup.
Ne razblazuje se, ima sertifikate vw,audi,skoda,porsche...napravljen za alu hladnjake

A u autu je u boci isto bila neka rozikasta tecnost, samo ne bas toliko drecava pa se nadam da nisam izbrkao   :ne:
Mada sam dolio samo 150-200ml cisto da se tecnost popne na sredinu(ni na max ni na minimum)  :ne:

Jesi radio veliki servis? Proveri vodenu pumpu?! :ces: