Brisači

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Hvala Saša, s vremena na vreme odem u nabavku u DIS pa ću da pogledam! :welcome:

miki-bgd

Citat: saša61beograd poslato 14.07.2015. - 11:17
"Dr house",prodavnica svega za kuću i oko kuće u sklopu DIS-a na auto-putu,kod Zmaja.
+1, svasta zanimljivo ima tamo. Lik mi je rekao da im je u planu i prosirivanje.

Preko puta te radnje ima jos jedna, wobby house, sa alatima, isto vredi pogledati  :dobro:

silent

Kod tog Dr. Hausa sam i ja kupio Alka Flat brisače, stvarno imaju dobar izbor.

Keka

Champion brisaci, koji su odlicno brisali, posle nepunih 6 meseci su poceli da ostavljaju tragove. Guma je ocvrsnula i dobila risove. Ocekivao sam da potraju vise....

Zamenjeni sa Bosch 55+51 cm (390+360 din), made in PRC.

Usput sam ofarbao nosace metlice, matirali su i oljustili se.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Pobeda

Čime si ih farbao pošto imam sličan problem?

Ja sam stavio Bosch metlice umesto Valeo koje su bile kada sam kupio auto i iskren da budem nisam oduševljen. Valeo su bolje brisale ali sam ih zeznuo zimus mojom krivicom, vukao kao "sivonja" da ih odlepim sa stakla pa su se pocepala  :D

Keka

Skinuo sa auta, smirgla, crni lak sprej u 3 ruke. OK izgleda, ako treba slikacu.

Valeo mi je svojevremeno izgrebao staklo, tako da ga vise ne stavljam na kola (brisace).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Baš sam iznenađen da je Champion tako brzo propao,za mene su oni pojam kvaliteta i visoke cene.Slažem se da Bošovi brisači,ovi jeftiniji,iz PRC-a ne brišu baš dobro,kod mene su penzionisani posle nekoliko meseci (i dalje su izgledaki kao novi,a brisali su nikako).
Ovih dana sam sklonio moje Valeo,da ne propadaju na suncu,a stavio rezervne Alca od prošle godine.Kiše ionako nema na vidiku.

Keka

Utiske o brisanju kazem posle kise.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Fabricki su mi Valeo i za sada dobro odradjuju, vec 3 god, kada sam davno menjao brisace kupio sam Bosch za debele pare i dobro su se pokazali, kao i Champion, Da li je sada sve to PRC, pa tako i brusu, ko ce ga znati...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Pala kisa, auti mi pokisli neposredno posle pranja  :badmood:

Prvi utisak-Bosch dobro brise. Videcemo koliko dugo ce da izdrzi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Turbo

Proslog leta uzeo na bljuvaku neke Mitutoyo flat brisace,cisto da probam
posto su bili 400 kinti par.Za divno cudo i danas brisu super.

zac

Mitutoyo je cuvena japanska firma koja proizvodi precizne merne instrumente, mislim da su u samom svetskom vrhu...cudi me da su poceli da prave i metlice brisaca ???   :ces:

Turbo

Ma ovo je neka kinescina ali stvarno lebo brisu.

mladja73

Citat: jasho poslato 14.07.2015. - 10:13
Gde si našao Mlađo, ja ih tražim takođe?! Bilo ih je u Koningu na starom NS autoputu, ali ne i u aprilu kad sam gledao :ne:

Dark shop, Zaplanjska 41a
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

speedo

Danas stavio nove brisače, ovaj put Hella. Da budem iskren nisam znao da oni proizvode (ili brendiraju) i brisače, poznati su mi kao proizvođači farova i sijalica.

Kao što sam ranije pisao na forumu prije otprilike dvije godine zamijenio sam bezimene fabričke koji su počeli da mrljaju prilikom brisanja. Stavio Champion od po 53cm, te svi ih hvale, te najskuplji od ovih običnih brisača (12 eur par), međutim nakon dva ili tri mjeseca počeli su da škripe. Sve vrijeme brisali su dobro, nikakve tragove nisu ostavljali - to stoji, međutim to škripanje je toliko iritantno da sam par puta bio opasno iznerviran...

Montiram ove Hella, ali sunčano je i suho, nisam ih još probao. Utiske svakako javljam. Ono što je dobro jeste cijene, 6 eura za par. Također odmah sam primjetio da su barem 20-30 % teži od ovih Champion prethodnih. Montiraju se standardno, iako su uz njih došle i neke dodatne kukice. Model je WP21, navodno su grafitni (barem mi je sivkast trag ostao po prstima kako sam ih montirao), dužine 525mm, neznatno kraći od ovih Champion, a fabrički mislim da su bili po 50 cm.




Gore Champion, ispod Hella.