Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

@Nadal: bilo bi vickasto da nam nije firmin Renault Traffic 1.9DCi već dve nedelje u (ovlašćenom) servisu. Redovno održavan po knjižici, a na 190.000km su mu otišle dizne, 30.000din komad. A ti nemoj da menjaš filtar goriva...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

#92
Još 27.10.2005.g. Dacia je uputila notu, svojoj servisnoj mreži u Rumuniji, prema kojoj se zamena filtera za vazduh umesto na 30000km ili dve godine skraćuje na 15000km ili jednu godinu.



http://daciaclub.tehnoplus.net/DaciaClub/Diverse/VoceaClientului/Schimbarea%20filtrului%20aer%20si%20diagnosticare%20calculatoare%20-%20Nota%20Informativa%20Dacia.txt



mladja73

Ma menjajte filtere sto cesce to bolje... Naravno ako mozete... Ko da su servisne knjizice sveto slovo...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Keka

Posle poslednjih desavanja u servisu, ozbiljno razmisljam da pocnem sam da odrzavam auto.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Dobro si se setio, posle samo 90k......

Munze


Keka

Ma fali mi kanal, kljuc za ispustanje ulja, kljuc za filter, gomila glupavih torxova i slicnih srafova....

I naravno stelovanje ventila ne mogu nikako u kucnoj radinosti  :(
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Uverio si se i sam da ne mozes ni kod majstora  :banghead:

krle

Citat: Keka poslato 22.11.2009. - 13:25
I naravno stelovanje ventila ne mogu nikako u kucnoj radinosti  :(

A zašto sam ja ovo postavio? Ovo je jednostavna operacija.

Ja planiram još da uradim veliki servis u ovlaštenom  servisu i jedan redovni posle toga.
Još jedanaest rata i stvari oko održavanja preuzimam u svoje ruke. Samo da nabavim još nešto alata što je specifično za Reno i to je to. Što se tiče filtera za ulje treba kupovati Mannov filter koji je duži i može se normalno skidati.  Bolji majstor od sebe samoga mi nije potreban.

DarioGTI

kanal - ja imam "rampu" za dizanje auta, tako da dosta stvari pomocu toga rijesim..
kljuc za ispustanje ulja - napravio sam ga sa DIY od jednog veceg imbus kljuca, tj imbus sam malo obrusio tako da dobijem cetvrtastu formu glave i evo odlicno sluzi..
kljuc za filter - ako je hladan motor moze se i rukama skinut, ako je vruc, uzmes kozne baustelske rukavice, i bez problema ide dolje, samo sto je filter na 1.4 8v i 1.6 8v na dosta "glupom" mjestu(uvijek malo ulje ode po bloku pa ga zasere  :ljut: zato staviti staru krpu ispod filtera pa to donekle ublazi mrlju....)

a za stelanje ventila trebaju oni "listici", to je latka slicna svicarskom kljucu, samo sto nema srafcigere, nozeve i ostalo, vec ima listice koji se razlikuju u debljini...

:to: ;)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

mladen895

Koja je oznaka tog MANN filtera?Ja uzimam najcesce MANN filtere ,ali ovaj moj je identican ostalima po dimenzijama.
Kad se mora,sve  je tesko.

sandero1.4mpi

Pre dve nedelje sam radio drugi servis koji sam pomerio na 26.200km malo ranije,ali sigurnije.
-ulje elf 10w40
-filter ulja
-svecice sa dve glave
-filter vazduha
= 6.300din.
+ radni sat 1.000din
=7.300din. ukupno
U Vranju
Jako sam zadovoljan uslugom i delovima koje stavljaju ,na svim rezervnim delovima kutije su bile sivo bele i na njima pise Renault.
I pored toga su mi pregledali plocice diskove spone , ostale tecnosti i maziva. :respect:

markonikolic83

Ulje mi je tu sumljivo,jesi li dobro napisao gradaciju?Ako mozes napisi pun naziv ulja.

krle

Citat: mladen895 poslato 23.11.2009. - 05:09
Koja je oznaka tog MANN filtera?Ja uzimam najcesce MANN filtere ,ali ovaj moj je identican ostalima po dimenzijama.


U pravu si, sada sam pogledao njihov katalog. Dužina njihovog filtera je 50 mm.Međutim video sam na francuskom forumu da ugrađuju duži filter u Clia. Potražiću pa ću javiti