Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

silent

Na žalost, ne znam, nisam ih pitao...  :wave:

Mandrak

Pitao ja :)
Filtronov filter za ulje (OP 643/3) je 250 din, a za klimu (K 1152) 600.
Ostale filtere nemaju, ali mogu da poruče. Tek su dobili robu pa imajte strpljenja.
Filtere tražite po šifri.
Da dodam za vazduh je AR 131/1, benzin PP 831/1.


Poređenja radi, u Kit komercu Filtron filter vazduha je 510, ulja 240, goriva 700.

Turbo

Imaju i PIONIR filtere(valjda bivsi frad).
Cene smesne.Pitanje kakav je kvalitet.

Zoran

Juče - kao i svakog proljeća, skinuo prednje točkove, razradio kočiona kliješta, temeljito očistio mjesta nalijeganja pločica, pregledao mandžetne poluosovina, provjerio stanje prednjeg trapa. Sve je u ok stanju, vožnja može da se nastavi dalje.  Fabričke pločice kao nove a diskovi pojedeni po 1 mm  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

glavonja3

Kako se "razradjuju" kociona klesta? Cime cistis mesta naleganja plocica?

drzarkod

Koji je antifriz za Duster...ja sam imao fabricki fluoresecentan zuti a nakon ugradnje plina vidim da je svetlozeleni ( mutan ne bistar ) e sad da li je isti adekvatan....zbog alu hladnjaka.... :ces:

speedo

Vjerovatno Glaceol RX tip D, trebalo bi da ga ima kupiti kod ovlaštenih servisera.

Zoran

Glavonja3, skineš kliješta i sa dva pajsera klip uguraš u kliješta. Postaviš ih onako ovlaš na pločice i pumpaš dok ne dobijš tvrdu pedalu,. postupak ponoviš par puta.  Pločice izvadiš i gornji i donji kraj ošmirglaš od hrđe i prljavštine. Malim šarafcigerom lijepo očistiš gore i dole u kljieštima mjesto nalijeganja pločica od sitne prašine, soli i sl... :wave:
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Poceo sam nabavku delova za veliki servis. Posto ce to biti skupa igranka, od svake plate kupim po nesto.

Danas sam kupio maziva u Profacu. Motorno ulje Evolution SXR 5W40, ulje za menjac, antifriz i kociono ulje su me kostali 5400 din. Mozda mnogo, ali u odnosu na ostale prodavnice, ustedeo sam 1600 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Turbo

Koju tekucinu uzeti za hidrauliku volana?
U Profaco-u imaju neke dve vrste.

vujanovgoran

#851
Renault matic D2. Mora imati oznaku Dextron II
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

saša61beograd

Citat: Keka poslato 25.04.2014. - 16:49
Poceo sam nabavku delova za veliki servis.
Mene ovo čeka sledećeg proleća.Već me boli glava od toga šta i gde kupiti od delova.Piši šta si izabrao da to iskoristim kao putokaz.
Tragajući za diskovima i pločicama šetao sam po raznim forumuma i napunio glavu beskorisnim poluinformacijama pa sam rešio da se rukovodim samo preporukama sa ovog foruma.

vujanovgoran

Za plocice toplo preporucujem Valeo. Ne skripe, cena im je oko 2000din., traju oko 80000km. Sve ostale od renaultovih u ovlascenom servisu do nekih drugih traju oko 50000km i poneke skripe.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

saša61beograd

Na otprilike 50% postova na forumima na kojima sam bio hvale Valeo,na drugih 50% kažu da ne valjaju.Onda kreće priča da nije svaki Valeo isti,treba imati sreće pa naći onaj koji valja.Zatim kreće diskusuja o originalnosti,kopijama... Ne samo za pločice,već generalno za sve delove (priča o SKF pumpi koja je nekome procurela posle 10.000km, a SKF mi je bio varijanta za veliki servis dogodine).Opšta ludnica,a verovatno ima istine da ni velika imena ne znače uvek kvalitet jer se prave u Kini,Bengladešu i ko zna gde).Čak i rumunski Asam nešto radi u Moldaviji - jbt,pa ni usrani Asam nije uvek izvorni i originalni Made in Romania.
Na ovom forumu pomenuti su bez lošeg komentara Road house i Trusting diskovi i pločice, pa će se rukovoditi time (a cena im je povoljna).