S&S sistem

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Ne. Neki ga imaju, neki nemaju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bugi

Pretpostavljam da zavisi od motora koji se odabere?

Andrix

Kolika polemikaaa, mene bi smarao S/S jer bih ga stalno iskljucivao, po gradu, mislim da je vise stete od stalnog ponovnog paljenja na par min. nego sto je usteda goriva
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

1.2 TSI u Leonu ima SS, u Ibizi nema, ali 1.0 TSI ima.  :ne:

Ne zalim se i ne nedostaje mi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

szs

Mali update mog problema:
Danas sa mojim komšijom ZEE, takodje ovdašnjim forumašem, probamo prekidač i dešava se nešto što do sada nisam primetio.
Naime...prva dva paljenja auta ponaša se identično kao što sam opisao. Nakon toga on mi predloži da probam samo na kontaktu. I gle čuda   radi normalno kada je samo na kontaktu. Tj svaki put uljuči-isključi.
Sad sam još više zbunjen :conf:
Postavi mi čovek i podpitanje "Da li se tako ponaša od početka" Kod mene još veći znak pitanja  :conf: :ne:
Negde u sred priče pojavila se i ideja da to nije možda namerno tako? Da se spreči slučajno isključivanje S&S.
Definitivno zovem servis sutra bar da pitam
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Goky

Danas proverio na mom Stepway-u
- kada dam kontakt S&S se isključuje pritiskom na dugme
- nakon prvog paljenja S&S se isključuje pritiskom na dugme iz prve
- od kad sam preuzeo vozilo S&S se isključuje pritiskom na dugme iz prve

Nakon neprekidne vožnje od 40 km kada sam stao da otvorim kapiju S&S se nije aktivirao (oznaka A na displeju), uvezem auto u dvorište stanem on izbaci A na displeju da je spreman, nije mi baš jasan ali nema veze.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Vihor

Mozda je bila veca temperatura pa si stao on se malko ladnuo na leru i kad si usao u dvoriste on je imao, dobio sve uslive za SiS  (S&S)
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

zzechner_sk

Citat: Goky poslato 23.10.2016. - 15:24
Danas proverio na mom Stepway-u
- kada dam kontakt S&S se isključuje pritiskom na dugme
- nakon prvog paljenja S&S se isključuje pritiskom na dugme iz prve
- od kad sam preuzeo vozilo S&S se isključuje pritiskom na dugme iz prve

Nakon neprekidne vožnje od 40 km kada sam stao da otvorim kapiju S&S se nije aktivirao (oznaka A na displeju), uvezem auto u dvorište stanem on izbaci A na displeju da je spreman, nije mi baš jasan ali nema veze.

Vidi, možda ima veze s kilometražom za razradu motora (ovo što pišeš da se isključuje pritiskom na dugme iz prve tek sad sve otkad si ga preuzeo). Npr. u knjizi piše da za prvih 1500 km ne preko 120 km/h i odmah me upozorio čim sam to premašio (jednom doduše na autoputu). Odmah nakon prvih 1500 km, nema zvučnog upozorenja...
S&S meni funkcionira "kao i ostalima", no ako je do čuđenja evo mog: topao motor, nema uključenih jačih potrošača - isključi motor na semaforu i odmah ga upali??
Motor dCI 66 kW, ako je to bitno...
2023. moj vjerni Logan MCV otisao u dobre ruke, a zamijenio ga je Suzuki S-Cross Premium

Veterinar

To se desilo i meni nekoliko puta. Ne marim mnogo, cenim da on zna zašto.  :to:

Goky je napisao da mu se od nabavke isključuje jednim pritiskom na dugme. Tako je i kod mene.

michaeldacia

Kod mene takođe, uvek samo jednim pritiskom na dugme (obratio sam baš pažnju ovih dana). Nadam se da ćeš pronaći odgovornog gremlina i deložirati istog

szs

Upravo razgovarao preko tel sa nekim čovekom u Reno Sava. Ni on nije znao pa čujem preko tel da pita nekog majstora i on kaže da mora da reaguje na prvi pritisak. Zakazali u petak u 10h servis. Rečeno mi da snimim na tel problem pošto se posle ne manifestuje. Videćemo šta će biti  :ne:

Hvala svima ovde koji su probali da ovaj problem ponove na svom autu i pomognu forumašu  :friends: :ziveli:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Veterinar

Hm, ajd' sad ja da pitam. Vozio sam danas po gradu dva i po sata ukupno. U toku te vožnje, stop/start je radio dvadesetak puta. Nakon toga sam naišao na gužvu na autoputu (zatvoren saobraćaj od strane policije), desio se "stop", ali kad sam za 20 min stisnuo kvačilo, nije se desio start. Auto sam palio na ključ, a posle toga je u vožnji radio s/s normalno. Da li se nekome to desilo do sada?  Imao sam situacije gde sam napuštao vozilo u "stopu" i nakon nekog vremena, kada bih se vratio, start ne bi radio, ali ovo je prvi put ovako...

szs

Ako ti nešto znači mei se desilo ali je suvozač izlazio iz kola. Kolona na auto putu i žena posle 30min da protegne noge. Možda nije auto bio zaključan ili ... Meni se više i ne gasi uopšte. Evo danas toplo i na 10 km ni jednom se nije aktivirao S&S  :banghead:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Veterinar

Verovatno postoji neko pravilo za isključenje starta.

Što se aktivacije s/s sistema tiče, meni se nije danas aktivirao prvih 10-ak km, ali je nakon toga radio dva sata normalno.