Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Logan1.4MPI

ja uskoro stavljam felne i gume sa Dacie (zimske) na Clia... videcemo da li ce pasati  :Smiley: ako ne pasu, sobzirom na finansijsku situaciju, verovatno necu voziti auto po snegu :D

jasho

felna na daciama 4 rupe, felna na kliu ?!

drzarkod

Citat: Keka poslato 25.10.2014. - 08:27
Trayal kod mene moze samo kao drzac za suncobran.

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2011_195_65_R15_details.aspx?testId=104&recordId=2336

:lol1:.....ja na Vectri kupio umesto wintere arktik Trayal i na snegu nisu trebali lanci ali na suvom i po kiši kao da sam vozio celestonke... Esp, abs stalno radio pri kocenju i skretanju, polascima..... :ranting:

Lazar@

neka izguraju 2-3 zime i odlicno je to...Ionako se auto vozi samo po gradu i nikad se ne ide preko ogranicenja...
Gledam ih nesto ovako dok stoje,izgledaju preogromne iako su samo 1cm sire od fabricke dimenzije...Kako se ponasa auto zimi na 205 gumu?Nekako sam iz par navrata imao utisak da je auto prelagan i za 195 gume

nik

I
Citat: Lazar@ poslato 25.10.2014. - 17:43
Nekako sam iz par navrata imao utisak da je auto prelagan i za 195 gume
Pa kad voziš Sandera (Stepveja), a ne pravu limuzinu. :cool: Logan rulez!!!  :baeh:

Šalim se malo. 195 je ipak šminka sa kojom Stepvej izgleda lepše I verovatno je nešto stabilniji, ali za tu veličinu, masu I predvidjenu maks brzinu  potpuno nepotrebna.
Generalno ti za zimu treba użi pneumatik zbog prohodnosti. Širina se bira prema podlozi I brzini. Kao primer možeš da uporediš širinu pneumatika u različitim vrstama auto-moto sporta u zavisnosti od podloge (pista F1, GT u odnosu na Pariz-Dakar ili brdski reli na makadamu ili snegu).
U tvojim uslovima upotrebe mislim da nećeš osetiti značajnu razliku, ali može da ti se desi da ne možeš da se izvučeš ni iz manjeg snežnog nanosa.

speedo

Citat: Zoran poslato 25.10.2014. - 06:30
:ces: Izgleda da sam zaboravio napisati. S3+ kupljene i namontirane prije par dana. Cijena za 4 komada i 4 ventila oko 170 eura.Montaža gratis.

Pa to je sasim dobra cijena :dobro: Uzgred, da pitam, koliko su prošle odvrtile kilometara?

lovac

Citat: Lazar@ poslato 25.10.2014. - 17:43
Gledam ih nesto ovako dok stoje,izgledaju preogromne iako su samo 1cm sire od fabricke dimenzije...Kako se ponasa auto zimi na 205 gumu?

Kada su u CG uveli obavezu zimskih guma (2011 godine) nije ih bilo baš u izobilju na lagerima. Originalnu dimenziju 195/55/16 nisam našao, pa sam za mog stepwaya kupio sportive 205/55/16.

Istina, nisam se našao u nekom pravom zimskom ambijentu, sa snegom do kolena, ali su se te gume dobro pokazale u zimskim uslovima (u Bosni, unutrašnjosti CG i u Srbiji). Gazio sam utaban sneg sa njima, nikada se nisam zagalavio, tako da ne vidim razlog zašto ih ne montirati na taj auto.
Činjenica je, da auto deluje još moćniji sa tim širokim gumama.
Čini mi se da novi stepway u fabričkoj izvedbi ide sa gumama 205/55/16.

bocca

Imam zimske gume 205, i samo mi se jednom, po Fruškoj Gori učinilo da je auto prelagan za tu širinu guma. Naravno, vozim po snegu lagano i oprezno. Izgleda puno bolje nego sa 195 i verovatno se ta razlika po snegu nikad neće osetiti. I kao što kažeš, i novi stepway ide sa tom dimenzijom tako da nema zime.

navolim

Izvinjavam se ako moj upit nije za ovu temu: hocu da kupim nove zimske gume, pa je pitanje sta sa starima (4 gume 175/70 R14 Tigar Winter1 iz 2010) - da li ih mogu negdje prodati (i po kojoj cijeni) ?

Hvala za svaki prijedlog ...

zac

Ako ne znas koliko vrede stavi ih na limundo..pa za koliko odu..

Andrix

tu je uvek i Bubanj potok
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Speedo, na satu imam oko 243000 km. Stare S3 su progurale 5 zima i proteklo ljeto. Po mojoj računici oko 130 000 km. Uvijek su pumpane na 2,5 at. i samo 5 minuta su vožene preko 80 km/h.  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

speedo

Lijepa kilometraža, nema šta :wave:

Danas iskoristih lijepo vrijeme i nabacih zimski set, ovo će im biti četvrta sezona. Sve četiri su ravnomjerno potrošene i imaju oko 7,5 mm, ljetne potrošene za milimetar više.

miki-bgd

Jao, sad nas podseti, od 1. novembra obavezne zimske gume  :doh: