Ležajevi alternatora 110A

prethodna tema - sledeća tema

nik

Drugari, mala pomoć ako može.

Počeo je u poslednje vreme dobrano da mi zuji alternator, pa reših da mu uradim servis, kad ono medjutim (čuje se već duže vreme, verovatno pretegnut na velikom servisu).
Prvi faul je bio jer sam bio ubedjen da je Micubišijev od 70A A001TA3792, Reno kod 8200400890 (nivo opreme Ambiance), pa sam izguglao da mi treba prednji dimenzija 47/17/14 (npr SKF 6303) i zadnji neki nestandardan 23/8/14. Posle dana guglanja nadjem gde može da se nadju oba (ovaj zadnji, neki nestandardni nijedan veći proizvodjač ga nema u ponudi, kod neke firme u Nišu može da se poruči).

Ali ne lezi vraže, nešto me kopkalo, pa rekoh da proverim pre nego što skinem alternator, kad ono  :bliss:


Posle početnog oduševljenja alternatorom Micubiši 110A A002TC0391 počinje agonija i evo posle drugog dana pretrage po internetu nalazim samo da se pominje prednji ležaj za navedeni alternator (Reno kod 6001547564) sa cenom, ali od podataka o dimenzijama ništa. Za zadnji nisam uspeo ni kod da nadjem, a kamoli nešto drugo.
Micubiši krije servisne podatke kao zmija noge, a pri pretrazi baza podataka za navedeni alternator izbacuje samo rezultate kao dela za Dačiju, odnosno, u svim spiskovima proizvodnog programa Micubišija ga uopšte nema.  :conf: :conf: :conf:

Najgore od svega je što Dialogys za prednji ležaj alternatora od 70 i 110A ima različite kodove, a zadnji nema kao pojedinačan sklop, već izgleda podrazumeva da se menja celo zadnje kućište alternatora sa ležajem.

Ako neko ima bilo kakav podatak o dimenzijama ležajeva za alternator Micubiši A002TC0391 molio bih za pomoć.

hobbista

Ne znam koliko ce biti od pomoci - ima jedna malo/vele prodaja delova kod EHOM-a u Severnom bulevaru. Da me ubijes ne mogu da se setim kako se zove, ali su imali veliki izbor el.delova ukljucujuci razne egzoticne kolektore, automate pa i lezajeve.
Stavio sam slicice - zgrada je malo coskasta, a oni su u prizemlju. Stazica pored njih vodi u neki servis ili garaze. Kada (ako dolazis iz tog pravca) se spustis sa Zvezdare, skrenes desno u Severac i posle 100m sa leve strane je zgrada.
VP1 krupan plan, VP2 malo sira slika i VP3 mapa
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D