Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Rucicom?  :ces:

Steluju se na sraf i sajlom iz kabine.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

Podešavanje farova na redovnom tehničkom pregledu,kod većine servisa, je  besplatno.

Urosh85

to je 5 minuta posla, ako ti je majstor pijan  :ziveli:
to mozes i sam da podesis, meni se isto jednom desilo da su farovi tukli na sve strane, hteo sam da se hvalim sa onim plavim sijalicama, kupljenim na buvljaku za 350 din, kao 100W, ( od onoga su jaci i fenjeri ), pa sijalica nije imala klasicno "grlo", te sam je stavio po nekom svom navodjenju....
btw ... koristim vec 25000km osramove night breaker sijalice, prezadovoljan sam...
ima naravno nekih coravih ljudi koji i dalje blizacju jer ih zaslepi, ali sijalice uopste ne pustaju izuzetnu jaku svetlost, ali zato sa njima nema da se ne vidi :)

inace i meni je bio riknula sijalica desnog fara, pa sam kupio samo jednu, tj iz kompleta sam izvadio, navodno komplet je neke bolje marke, tako mi rekao prodavac kada sam kupovao, da bi prvo vece ustanovio da ta sijalica jedva svetli u odnosu na fabricku ...
tako da .. najbolje je uvek kupiti komplet, isplativije i ne nervirate se :)

Daniel

Citat: Urosh85 poslato 10.10.2009. - 09:31
. koristim vec 25000km osramove night breaker sijalice, prezadovoljan sam...
ima naravno nekih coravih ljudi koji i dalje blizacju jer ih zaslepi, ali sijalice uopste ne pustaju izuzetnu jaku svetlost, ali zato sa njima nema da se ne vidi :)

Sijalice su odlicne. ALi nisam pregurao celu zimu sa njima. ISpustile dusu, i to u paketu zajedno  :ne:

Dok ti traju budi srecan, citao sam i cuo da ne traju dugo. Sad sam stavio silver star...
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Night breaker, koliko je dobar, toliko ima sramotno kratak radni vek.
optimalan odnos performanski i trajnosti je SilverStar, a ko iskopa Bosch sijalice mmmmm  :hihi1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Urosh85

Meni rade i danju i nocu ...
posto sam ja od onih koji cim upale auto upale i farove ... ne pozicije vec oborena svetla ...
tako da ... 25000km je plus DAN, plus NOC ... a zalomi se da nekada jako puno rade i po 10 sati dnevno bez prekida ...
znam da je SilverStar bolja sto se tice, cena-dugotrajnost ... ali mislim da breaker mnogo kvalitetnije i imaju izrazeniju belju svetlost preko dana ...  

inace ako neko zaista trazi SIJALICU :) onda neka nadje Philips-ove ... jeste da kostaju nesto oko 2000 dinara ali , svetlost koju daju ne moze ni jedna druga sijalica ...
i naravno xenon ;)

Daniel

I ja "stalno sijam" i ispustili dusu za 4 meseca..... i imaju bolju svetlost od silvera
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

torent

#22
Video uputstvo ( tutorijal) za zamenu H4 sijalice fara i pozicije
Komentar dodat radi lakše pretrage.


VeDuS

#23
Pa posto cemo uskoro hteli ili ne svi da 'sijamo' non-stop ajde da cujemo ovde iskustva sa sijalicama(kvalitet,cena,dugovecnost...) da ne otvaramo novu temu.
Trebace nam jer ce sad brze da crkavaju. :mad6: Sve mislim da su ovaj zakon dobrano pogurali proizvodjaci sijalica (iako mislim da je dobro da "sijamo" stalno) koji ce da povecaju ponudu sa reklamama tipa "super,mega, giga, turbo..." a da smanje vek trajanja istih. :ranting:
Uffff! bas sam paranoican al'  tako mi mirise. :mojeovce:

Keka

Super mega giga ultra turbo gtx sijalice imaju kraci vek trajanja upravo zbog tog dodatnog osvetljenja koje pruzaju.

Znaci najtrajnije su standardne sijalice, ali u odnosu na gore pomenute pruzaju manje svetla.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

Meni jutros crkla desna, fabrička Osram izdržala je četiri godine.  Valjda je doživela temperaturni šok  na minusu   :Smiley:. Montirao  Narva.   

Keka

Dobro je i izdrzala.....

Ja sam na kadetu imao fabricke H4 Osram 15 godina, a stradale su u sudaru  :ne:

Ali takve (u smislu trajnosti) vise ne prave.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Cekao sam 99000 za zamenu, ali izneverila me desna na 91100.

VeDuS

#28
Citat: Keka poslato 17.10.2009. - 19:10
Dobro je i izdrzala.....

Ja sam na kadetu imao fabricke H4 Osram 15 godina, a stradale su u sudaru  :ne:

Ali takve (u smislu trajnosti) vise ne prave.
Pa onda nisam paranoik ... Skracuju zivotni vek ne samo sijalicama...
Pa i nama...
Citat: veterinar poslato 17.10.2009. - 21:54
Cekao sam 99000 za zamenu, ali izneverila me desna na 91100.

Pa kad ne stedis :hihi1: Manje blitzaj... mozda "navuces" 97632 km  :wink: :hihi: :hihi:
Pozdrav

Veterinar

Vozim najcesce sa svetlima.  :to: