Filter goriva

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Ja bi to dobro oprao i zalijepio većom količinom silikona :write:.
Sam svoj gazda - vazda.

krle

#31
   :-)1

Predlog nije dobar iz više razloga.


Dodatak:
Proverio sam danas  u HIT-u.  Nosač se ne može kupiti posebno,      ide u kompletu sa cevima ( http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=247.msg21611#msg21611 ) . Cena je "tričavih" pet hiljada dinara. :banghead:  Ako mi neko iznese bar jedan dobar razloga da zamenim one dve cevi za gorivo kupiću taj komplet, a ako ne  i dalje će posao obavljati plastična vezica za kablove od 10 dinara.


naca24


Nama se otkacilo i izgubio ta metalna zakacka na moru...

Stavili plastične vezica ...i naravno da drzi....presli 2000km posle toga

Nemamo potrebe za kupovinom originalnog dela kada moze i ovako


zac

Ja sam tu selnu sam slomio kada sam menjao filter goriva, jos prosle god.  :doh: Napravljena  je od neke krte plastike koja maltene ne sme da se dodirne.  :bullshit:  Vezao sam i ja vezicama, i ok-je. Kad sam video cifru od 5000 din sa cevima  a krta:ha:  Pa oni nisu normalni.

sasa djordjioski

#34
da li mi moze neko reci da li se cisti sito na pumpi u rezervoaru :hm:

Zoran

#35
Dobro pitanje i mene to malo interesuje jer već imam 87 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.

krle

#36
Koliko je meni poznato za vozila koja nemaju spoljašnji filter  benzina potrebno je čišćenje sita na bezinskoj pumpi posle pređenih 120 000 km.

Za vozila koja imaju filter nisam nigde našao da je ova operacija predviđena .

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1353.msg20817#msg20817



EDIT hobbista: prebacena / spojena tema

LeNgenda

Dizem temu iz mrtvih da bih pitao da li da verujem servisnoj kada ne pominje zamenu filtera goriva, vec samo ciscenje na 120.000 km?

Ide treci servis, a nisam se zavlacio pod auto, pa me zanima da li nekom u servisnoj bas navode zamenu filtera na toliko i toliko i da li su ovi u fabrici bas obracali paznju kome ce koju knjizicu da stave.

A i za svecice mi pise 60.000 km, pa se pitam da li su kod mene neke druge u odnosu na one kojima pise 30.000 km.

Znam, ispricana je prica, ali sutra-preksutra idem do Profaca i ostalih, pa bih da znam da li da uzimam i filter goriva, ako moze da se zna ovako samo citajuci knjizicu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

zac

I kod mene u knjizici pise da se filter menja na 120 000, ali mi je to malo nelogicno, mislim da je greska u stapanju.... ja ga menjam na 20 000 km. Filter goriva nije skup, a ako se zacepi moze da stvara odredjene probleme, po meni, pametnije ga je zameniti.  :wave:

jasho

Pod uslovom da ga imaš :)

Keka

#40
Treba ti ca. 6 sekundi da se sagnes i pogledas da li postoji filter ili ne  :cul:

Ima i lepsih i korisnijih slika  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Jovunalola

Moj stepway nema filter goriva. Iako je ona ljubazna teta u Hit autu pokušala da nas ubedi da ima.  :fiju:
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

ivan-bgd

Da malo oživim temu.Naime upalila mi se lampica na inst. tabli ,,upozorenje za vodu u filteru goriva ,,.Da li treba da dramim i odlazim u servis ili da pustim da se sledećim sipanjem gorivo samo izmeša i voda nestane? :ces: 
P.S.Da napomenem da nemam nikakvih loših momenata što se tiče kvaliteta vožnje ,trzanje cimanje itd.Auto se normalno ponaša.

vujanovgoran

#43
Obavezno vadi vodu sto pre. Moras isprazniti ceo sistem (filter, cevi, rezervoar). Naime, to je signal da u gorivu imas vode i da je ona stigla do filtera. Kada stigne do pumpe, pumpa pocinje da se kruni t.j. stvara opiljke koje odmah dolaze do dizni i nastaje haos. Dizne se zapuse, stradaju ulosci, auto se ugasi i igranka pocinje. Cena igranke bude oko 1000 evrica. Ja sam imao tu igranku koju mi je resio Martin u Jakovu za mnogo manje para nego suostali to trazili. Mislim i da je Veterinar slicno prosao.
Nemoj se igrati i voziti tako auto, vec sto pre resavaj, drami ili sta vec samo sto pre. Imao si srece da ti lampica to signalizira, meni nije ni stigla da se upali.
P.S. Gde sipas gorivo?
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

saša61beograd

Posle 70.000km zamenio sam filter goriva.Originalni bio Boš,made in Spain.Stavio sam Purflux EP210,made in China (to sam video tek kad sam izašao iz prodavnice).Plaćen je 750 din u Panter autu.Zvao sam i Hit,tamo imaju neki za 1250 din,nisam pitao koji je,ne zanima me po ovoj ceni.
Stari sam nameravao da isečem da vidim kako izgleda;odustao sam jer kad sam istočio benzin iz njega na kontra stranu,tamo gde gorivo ulazi,isteklo je gotovo crno!Trebalo je izgleda da ga zamenim mnogo ranije.
I naravno,igranka sa trulom plastikom koja drži filter.Bila je puknuta do pola,druga polovina je pukla dok sam skidao filter.Usledilo je krpljenje,improvizacije,psovanje...
Zamena filtera filtera 1 minut (sa dva ubedljiva "klika"),ostalo zezanje 20 minuta!