Filter goriva

prethodna tema - sledeća tema

Oliver83

Kolege, kako mi garancija ističe u avgustu ove godine a četvrti servis mi pada oko oktobra, planiram da više ne idem u ovlašćeni servis. Dali neko može da mi kaže ukratko kako se skida filter goriva kod logana 1.4 koji se nalazi kod rezervoara. Gledao sam jednom u servisu da su to zamenili bez dizanja automobila u roku od 1 min (čovek čučnuo i zamenio). To znači da je jednostavna procedura?
Hvala

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

ppejic

#17
Citat: kiconixFilter benzina se nalazi ispod kola a ispred rezervoara i nikakva selna tu ne stoji,treba samo da se stisnu dva dugmeta i filter se skine.Ceo posao oko promene traje 1 minut!
Citat: koanA jel ima negde ta slika u manualu ili negde???
Citat: kiconixKoliko ja znam nema.Ne mozes da promasis mislim da ima creveno i zeleno dugme, ma prosto ko pasulj.
Citat: koanCekaj znaci pritiskom na crveno i zeleno dugme istovremeno oslobadjam filter koji je povezan gore i dole na cevcice i verovatno motam da drzim tu dugmad dok stavljam novi?
Citat: kiconixVideces kad se podvuces pod auto,licno nisam menjao, ali sam bio sa majstorom dok je menjao kazem vam coveku nije trebao ni minut da zameni!
Citat: koanZnaci ovako, bakarna podloska je dihtung za uljni sraf kartera, moze da se koristi dvaput ali ko zna koliko su je oni puta koristili prema  tome obavezno je treba kupiti. Jos kad bih znao dimenzije ne bih morao ici u Hit Auto. A plasticna selna me buni jer kad sam se zavlacio ispod nisam je video ima samo neki kockasti dugmici na konektorima creva. Ako postoji negde moj komsija da je na izlazu jer tamo je veci pritisak. Inace treba jos voditi racuna o smeru filtera. Ja sam nasao u sarajevskoj u prodavnici neki bosch prodavac mi kaze je ranault-daciu i duplo je jeftiniji od onog iz Hita. Inace imaju jeftiniji i filter vazduha i filter ulja i 4litre total 5w-40 sintetike kosta 2800 din.
Citat: dsitJel ne postoji opasnost da gorivo pocne da curi kad se izvadi filer. Pitam napamet, nisam zagledao ispod kako to izgleda..
Citat: koanPostoji i curece, mozes uzeti dno od plasticne flase da pokupis to a i ne moras. Prvo naprskaj WD-om spojke i ostavi ih malo jedna deset min(moze i dan ranije), posle pazljivo oslobodi onaj plasticni kais sto ide oko filtera. Onda malo pritiskaj dugmice da se razmrdaju kad se razmrdaju pritisni pa povuci crevo ali ne do kraja, tek kad vidis da oce oba da se oslobode, menjaj filter koji si vec pripremio. Pazi samo da mu smer ne zayebes. Moguce je da ces malo i isprskati i majcu, jer ako stavis novi filter na ulaz odmah ispskace te benzin iz starog :D . Kad stavis sve kako treba cim malo duze zaverglas napumpace pumpa gorivo i filter.
Citat: wizardNema potrebe da vergla, cim das kontakt ukljucuje se pumpa za gorivo i puni instalaciju (a samim tim i filter)  do odredjenog pritiska
Citat: dsitEvo sidjoh ja ispod i uslika ga...
Citat: koanE bas lepo, vidi se da je Meco filter, to jest prva ugradnja, to jest da ga nisu menjali isto kao i kod mene.
Citat: krleJedan od razloga što sam ovima iz Integre rekao doviđenja posle prvog servisa i prešao u Pančevo je što mi nisu zamenili filter za benzin, a isti su naravno naplatili. Inače navodna plastična šelna je najobičnija vezica kojom kače kartončić gde piše kada treba uraditi sledeći servis. Ja i dalje radim servis u Pančevu iako mi je istekla garancija. Mislim da se za 1600 din koliko uzimaju za ruke  ne vredi zezati oko kola, a ujedno se uradi i pregled kočnica, trapa,upravljačkog sistema, itd.
Citat: krleKada se menja filter za benzin potrebno je 3-4 puta dati kontakt (bez verglanja) da  bi električna pumpa izbacila vazduh iz sistema.
Citat: koanJos te krajcnu i na ulju, napisu 4l a sipaju 3l, to je jos oko 800 dindzi. Ali taj filter za benzin je zayebancija velika, ja produvam dizne a nisu ni zamenili filter a naplatili smekeri.
Citat: krleTačno. Mada, to je možda šesti ili sedmi razlog. Inače sama zamena filtera za benzin je jednostavna (ako se izuzme ležanje ispod kola), a benzin će iscureti samo iz creva.

mladja73

#18
Juce sam radio redovan servis, naravno NE u ovlascenom servisu, menjao ulje, filtere vazduha, ulja i goriva. Samo jedna napomena kod menjanja filtera goriva: dobro obratite paznju da pri menjanju filtera goriva svi kontakti tj. zabice dobro "kliknu". Desilo mi se da nakon 2 km voznje automobil je stao zato jer se izvuklo cervo sa tog filtera. Moguce je da je uzrok tome i prljavstina u kontaktima tako da ne bi bilo lose da se pri menjanju zabice naspricaju sa wd-om. U svakom slucaju jedno lezanje pored auta (zaprljana majica)  i izgubljena mozda litra goriva...
Eto.

E da. Pukla mi je plasticna vezica nosaca filtera goriva. Zamenio je drugom obicnom plasticnom a zanima me da li ima da se kupe originalne?
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

krle

#19
Prema Dialogysu ona ide u kompletu sa cevima :






Kod nekih modela Renoa postoji plastični nosač koji odgovara filteru, ali je pitanje da li se može montirati na Loganu.



Zoran

 Vozim benzinca i filter ću mjenjati na 120000 km (na R5 sam zamjenio na 100000 km istresao benzin i rasjekao ga da vidim stanje = čist maltene kao nov). Iz čega se može izvući jednostavan zaključak = benzin ima malu specifičnu težinu i  u njemu prljavština odmah pada na dno i ni nemože uopšte stići u filter. Ako imate strpljenja rasjecite neki stari filter za benzin pa se sami uvjerite.

                                                         Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

LeNgenda

Nama je Ruskinja jednom stala ispred Podgorice zbog zacepljenog filtera za gorivo. Na Samari je linija rezervoar-crevo-filter za gorivo-crevo-pumpa za gorivo-crevo-karb. Ako je povuklo stroku na pola metra visine od dna rezervoara, zasto pumpa u rezervoaru ne bi poterala stroku ka filteru koji je skoro u ravni sa njom? Jedino ako ono sito u pumpi ne doprinosi bas, bas...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Zoran

 Može ako prljavština lako pliva u benzinu ( Pluto, drvo, karton, tkanina i sl.) što je rijedak slučaj. Prljavština je obično : voda,mulj, hrđa i sl. Mislim da sam pojasnio koliko toliko. Vjerovatno ste čuli za stare šoferske suparničke fore sa pucvalom koju ubace u rezervar nekom " kolegi" (ostatak priče možete pretpostaviti).

                                                                                                                                Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Ja ipak savetujem zamenu filtera prema servisnoj knjizici.

Nije sva necistoca vidljiva golim okom, narocito u nasem benzinu.

:offtopic: Pre neki dan sam iz karburatora na Pincgaueru vadio kamenac.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

U mojoj servisnoj baš tako i piše. Zamjena filtera za gorivo na 120000 km, Sandero 1.4 Bazni model 2009 oktobar.

                                                                                                                                       Zoran

P.S. Mogu okačiti sliku kad sin bude kući pošto mi je mobitel stari a znanje još nisam usvoio.
Sam svoj gazda - vazda.

krle

Onda nemaš filter kod rezervoara već  u sklopu benzinske pumpe.

Zoran

 To nisam gledao ali imam kanal i mogu sutra pogledati pa ću napisati ali u servisnoj piše da se mijenja na 120000km to sam gledao.

                                                                                                                                                       Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

krle

Verujem ja tebi šta piše u servisnoj knjižici, nego kod većine piše da se menja na 30000km . Zato sam i pretpostavio da ti nemaš filter goriva  kod rezervoara.

Već sam pisao o ovome : http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1353.msg20817#msg20817

Zoran

 Izgleda da je sve u rezervaru , pumpa i filter jer ništa se ne vidi napolju.

                                                                                      Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

krle

Citat: mladja73 poslato 13.05.2010. - 19:00
Pukla mi je plasticna vezica nosaca filtera goriva. Zamenio je drugom obicnom plasticnom a zanima me da li ima da se kupe originalne?

Da li si pronašao nosač filtera goriva? Kod mene se raspada.


Juče sam primetio da nešto lupka sa zadnje desne strane, a danas utvrdim šta je.



Pre nešto više od mesec dana radio sam redovan servis i sve je bilo u redu. Sada je vezica postala toliko krta da se    raspada na mali dodir.

Filter sam privremeno pričvstio vezicom za kablove, a ako ne nađem originalan deo moraću nešto da smislim.