Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

trajce

A burek i jogurt, da ne padne sistem?  :hihi1:

Keka

Cena boli glava, a nije zamenjena vodena pumpa, antifriz, ulje za kocnice, ulje u menjacu, nisu stelovani ventili, nije zamenjen filter goriva (ako postoji)....
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


gromovnik

Oni su ovo radili 8 sati? :)

miki-bgd

Da, stvarno, sta znaci to dacia od 3 do 6 godina starosti? Da je radni sat servisa ne verujem jer je isti barem 1800 pa i vise.  :ne:

zac

Ma kako bre ne razumete...uzmu bre 6480 dinara zato sto vam je automobil starosti izmedju 3 i 6 godina...da je recimo star 75 godina bilo bi za trecinu jeftinije, a da je preko 178 godina ne bi ni placali uslugu servisa.... 
  :Smiley: :Smiley: :Smiley:

Keka

Nije mi jasna jos jedna stvar-set zupcastog (kais i jedan spaner) je skuplji od seta PK kaisa (kais i dva spanera, od cega je jedan automatski). Nesto mi ti smrdi, pogotovo sto zamenski delovi za set PK kaisa zajedno kostaju otprilike toliko.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


freedole

omg sad ste me isprepadali ovim cijenama. Meni je prihvatljivo sve do 200€. Ako bude skupljih servisa, odricem se garancije.

miki-bgd

@freedole
Do velikog servisa imas jos vremena, mali je oko 8000din(meni bio za benzinca). Nemoj tako olako da se odrices garancije. Ja sam u garanciji menjao termostat, naslon sedista a i letvu volana (sa sponama), koja je minimum 400evra. Skoro sam bio i nesto oko kvacila jer je zapinjalo, nesto su sredili pa sad je oke, ali dogovor je da ako se ponovo javi da se detaljnije pogleda.

Uglavnom, dobar je osecaj kada odes kod njih i ne razmisljas koliko treba da platis.

Druga stvar oko garancije, malo cu da filozofiram. Statistika kaze da ce verovatno odredjeni procenat proizvoda morati da se menja u odredjenom vremenskom periodu. I cena istih je uracunata u krajnju cenu. Oni onda daju garantni rok da ispeglaju taj procenat.

Na kraju, mozes da se odreknes garancije, ali na svoju odgovornost. Manje te kostaju servisi, ali ostatak je da li ces imati srece ili ne. Isto kao sa kaskom, placas nesto sto moze da se desi, ali ne mora. Ali ako se desi, onda ti se isplati.

:ziveli: :wave:

silent

Garancija može biti korisna u prvo vreme, dok auto ne preleži dečije bolesti i eventualno pokaže neki sitniji nedostatak. Dve-tri godine mislim da je dovoljno vremena za to.

freedole

Ma da. Slazem se. Ocekivanja su mi da godisnje dajem od 70€ do 100€ servisu, ali 47.000 dinara mi je strasna cifra. Ja na primjer prelazim ispod 10.000km godisnje i moram na servis jednom godisnje (bez obzira sto je servis predvidjen svakih 15.000km). E sad ostaje da vidim da li ce za te velike servise postovati predjenu kilometrazu ili ce ih raditi na godisnjem nivou (npr za 6 godina sa predjenih 45.000km).

I ja mislim da je tri godine dovoljno za garanciju.

zac

 Naravno da je 47000 papreno...u toj ceni je su te letve,  spone, koju su menjali Mkiju, i sve drugo ...hocu da kazem da je procenat iskoriscenih reklamacija u garantnom roku mizeran...oni sve to naplate  kroz male servise od 8000 din..a kamoli na nesto krupnije...svi vi placate te spone i letve i ostale fabricke kvarove u garantnom roku, ni jedan evro ne gubi fabrika.....jedino  su pojedinci koji nesto "ucare" u garanciji, to jest oni "srecnici" koji su dobili automobil koji ne bi trebalo da je izasao kroz zavrsnu kontrolu iz fabrike.
Moj rezon je drugaciji, ja se odricem garancije jos prvog dana, posto necu da za par malih servisa da dam novca za polugeneralnu ili generalnu motora nekom tamo servisu i da fabrici placam njihove propuste.
:kava:

Keka

Citat: freedole poslato 05.08.2014. - 10:16
omg sad ste me isprepadali ovim cijenama. Meni je prihvatljivo sve do 200€. Ako bude skupljih servisa, odricem se garancije.

Za te pare ne mozes ni sve delove da kupis za veliki servis.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


svrle

Vidim da se ovde skoro i ne spominje Contitech kao proizvodjac za kaiseve...te ako sam dobro video samo jedan clan foruma je imao ugradjene Contitech delove i nije bas odusevljen.
Ako sam dobro razumeo Martin bas njih ugradjuje vec godinama i nema reklamacija. U cemu je caka?

Zoran

To bi trebala biti dobra marka. Izgleda da je distribucija loša. U BiH nema da se kupe...
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

 :ne:

Nama su ugradjeni na velikom servisu, ali je rano da donosim zakljucke, presli smo 16000 km od ugradnje.