Ovlašćeni DACIA servisi - nepridržavanje preporuka proizvođača

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Baterija  je CR2016 od 3V, imaš je u svim bolje opremljenim prodavnicama elektro materijala ili foto opreme... U obzir dolaze samo "kršteni" proizvođači, naravno... Moja je Maxell.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

david

Navesti cu primer za bateriju koliko i da li ima utecaja orginal ili ne, pre na starim kolima kad sam zamenuo bateriju u daljinskom nije hvatao niti 10% od duzine kao sa orginalnom baterijom pre a primer sa mobilnim telefonom, u servisu mi zamene bateriju i kad ga punim posle 20min izbaci upozorenje da ga iskljucim, pisti i zablikira, dobijem novu ali divlju i ono isto ali kad sam dobo orginal sve je OK (SE K850i) tako da ima nekog rezona orginal ili ne barem u ova dva slucaja...
:ces:

Loganovac

Davide, mečka se ne plaši rešetom. Magije u bateriji nema, postoje samo pune i prazne  :laugh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

david

Ma ovaj u servisu za mobilni mi je rekao da orginal ima cip koju prepoznaje a u divljim baterijama nema zato pravi smetnje pa sam hteo da uporedim da nema mozda nekog smisla ta prica sa baterijom od daljinskog, naveo sam usput iako mislim da baterija od daljinca nema veze sa tim...  :doh:

Daniel

Nisam ja ni mislio da ce mi dzabe promeniti bateriju, kao ni ulje sto ne ocekujem da mi promene.
Radi se o "principu", odnosno onome sto je predmet ove teme a to je "Nepridrzavanje preporuke proizvodjaca"

Mozda sam lose formulisao pitanje, trebalo je da glasi, da li vam je neko u proetklih godinu, dve, tri cetiri a evo i pet dana, pomenuo bateriju daljinskog upravljaca.

Meni NIKO nije, a muka mi je da idem oko njih, dzangrizam, pitam, proveravam...... znam da cete reci da moras tako kako bi bio na miru, ali brate mili ne moze covek sve.

A sto se tice baterije, moja april 2005, radi kao od prvog dana.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

BelThaZoR

Mene su pre 3 godine u Hit Autu bledo gledali (dvojica majstora) kad sam im pomenuo bateriju. Sve mi je bilo jasno pa cim sam primetio da se domet smanjuje kupio sam u knjizari istu bateriju i sam zamenio u roku od 2 min.

Keka

Zamislite koliko bi kostao redovan servis kada bi radili sve sto je propisano, i to naplatili po redovnom cenovniku :fiju:

Od same pomisli mi bude zlo  :peglanje:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sasa petrovic

Ovih dana planiram put na more. Presao sam ( vec ) tek 3000 km. Interesuje me sta treba proveriti pre polaska na duzi put, jer je auto jos pod garancijom.Unapred zahvalan :ces:

LeNgenda

Malko si mrdnuo od teme, ali nema veze... Samo zvirni ispod haube da proveris tecnosti (kociona, ulje za servo, rashladna, za pranje vetrobrana) i obavezno pogledaj ulje.

Van haube jedino podesi pritisak u gumama na "autoputski" (nalepnica ispod bravice na vozacevim vratima) i vidi imas li sve od opreme.

Mi smo sa oko tri hiljade za dve nedelje dosli na pet hiljada i nista, milina. Pazljivo i srecan put.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

sasa petrovic

Hvala, nisam hteo da otvaram novu temu. Ovo mi je sasvim dovoljno. Pozdrav. :to: