Obične boje - bijela i plava

prethodna tema - sledeća tema

MitarMrgulic

Odličan Duster susjed... vidim po slikama da je kupljen u Guma M :)


Ljota

Izbor boje 10+! Naravno, kad vozis, vozis auto a ne kadu !  :iroc: :lollot:

MitarMrgulic

Prije neki dan čitam nešto u knjizi uputstava, pa nisam siguran da li sam dobro shvatio...

Naime, kad se otvori hauba, kod mene ima znak koji signalizira da se pranje sa kompresorom pod pritiskom (kao pištolj na praonicama), ne treba raditi, što sam shvatao kao instrukciju da se ne pere motor i motorni prostor.

Kako sam malo listao knjigu, vidim da se za obične boje ne preporučuje pranje na praonici sa kompresorom, već samo sa spužvom i toplom vodom...

Ne znam ima li ovo smisla, ili je samo iz nekog razloga da se proizvođač ogradi i sl.

speedo

Ja svoju običnu boju redovno perem na ovim samouslužnim praonicama i nema problema. Nisam ni čuo da je neko imao problema.

Zoran

Nemam nikakvih problema već 8 godina, spužva i mali black and Decker od 100 bari, sa 20 cm i više
Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

Ma perem i ja naravno, ali me čudi da proizvođač to ne preporučuje...

Kad uhvatim minutu, uslikat ću vam znak.

Raja

Napomenuti samo u "majstoru" (ako hoće da posluša, a neće) da odmakne pušku 30-40cm. Obično oni prinesu pušku na 10-20cm i rade, tako im je lakše. Za boju ih
baš briga, nije njihov auto. Stalno vodim rat sa njima.

Veterinar

... i onda, ako je na braniku oštećenje od kamencica i sl., krene da se ljusti farba. Ni ja ne volim kada neko priljubi pušku.
Interesantno, u uputstvu se ne preporučuje puskarenje ako je akrilna boja (takav je i moj, nemetalik), ali je u servisu uz salon, pre preuzimanja mog auta, auto pran upravo puškom.

MitarMrgulic

Veterinar druže, to je i mene iznenadilo, da se u uputstvu i na naljepnici ispod haube ne preporučuje, valjda da se proizvođač ogradi ako bi došlo do nekih oštećenja, koja su vjerovatno moguća ukoliko je farba već na nekom mjestu kvrcnuta... već se preporučuje pranje toplom vodom i spužvom.

Ništa, najbolje je kao što reče g Raja, prati sa udaljenosti, jer je onaj inicijalni mlaz stvarno jak.

Jučer sam nešto prao i krenuh rukom da sa krpom malo pritisnem da se skine neka prljavština, mlaz me zahvati po prstu i oguli mi kožu  :ranting:

Veterinar

Dobro je prošlo. Svi nokti su na broju.  :friends:

Vraćamo se na nemetalik boje.  :wave:

dragstar

Citat: dragstar poslato 18.01.2018. - 20:20Dugo nisam posjecivao ovaj forum , pa se tek sada javljam!
Kod mene je Duster te mornarsko plave (besplatne) boje, 1000 KM nisam htio da doplaćujem za neku metalik, a bijeli mi je "anemičan" i onda sta je tu je , plavi!
Moram reći da sam zadovoljan kako izgleda i niti jednog momenta se nisam pokajao.
Takođe, oprema je Laureate, ali isto tako nisam doplaćivao za one srebrene umetke naprijed , nazad i na retrovizorima, tako da je auto "ispao" po mom ukusu, decentno taman, pogotovo sto su i alu felge tamno sivkaste, a u unutrašnjosti, oko ventilacionih otvora tamno srebrnasti ukrasni krugovi...




Nakon 6 godina i cca 60000km samo mogu reći da je kvalitet boje mizeran, boja je "premekana" bukvalno ako mokrom papirnom maramicom malo jače pritisneš da pobrišeš npr. ptičiji izmet , dakle na mokro , ne na suvo , odmah će ostati mikro ogrebotine....nekad gledam kolegu  kako "šmirgla" haubu svog bijelog  BMW X3 i pomislim , šta bi se desilo kad bih ja Dustera tako , hahahaa

Loganovac

Jbg, on je doplatio nekoliko puta po onih 1000 km.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Šta ja znam, kod mene Logan MCV, evo već 5+ godina, prešao cca 35 kkm, nemam nekih zamjerki...i danas kada se opere lijepo, ima izgled očuvanog auta, mogu reći da "vuče" na novo, vizuelno je sasvim ok...doduše, ja nisam nešto pretjerano osjetljiv na te sitne packice i ogrebotine, kažem generalno, onako na prvu kad vidiš auto, vidiš da djeluje utegnuto i ok.

Mare

Pitajte nekoga ko ima nove Škode kakve su boje. Ili samo prođite pored nekog službenog Superba.

Capriolo

Šta fali škodinim bojama, pa i u smislu kvaliteta ?
Ozbiljno pitam.