400 000 km okruglo

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Ležajevi točkova : Nikad nije bilo problema.
Sam svoj gazda - vazda.

shole


Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


nik


dekiv68

#34
Citat: Zoran poslato 29.10.2017. - 18:09
Gume su iz prve ugradnje i vožene su svako ljeto. Odokativno su prešle oko 250 000 km svih 5 zajedno. Pošto sam i rezervnu koristio povremeno.
Vidim da letnje voziš još od kupovine auta. koliko si zimskih guma utrošio za to vreme? Ili si na još početnom setu i koje su zimske gume :conf:
Opiši malo, ako Te ne mrzi stanje enterijera. Da li su sedišta još uvek dobra kao na početku?

Zoran

#35
Sava Eskimo S3+, vozim ih po 4 zime. Drugom setu je ovo četvrta zima. Solidan kvalitet za tu cijenu od 84 KM po gumi.
Sjedišta nisu poderana, u leđnom dijelu sam stavio pojačanje jer je pukla jedna opruga.
Instrument tabla je izgrebana magičnom krpom jer je jako mekana.
Sam svoj gazda - vazda.

szs

Odavno smo apsolvirali da je Zoran pažljiv vlasnik i vozač, što dokazuje i ova cifra.
Nego Zorane nešto računam iz dosade....to znači da si dao za gorivo BAR
22-24.000 evra! Tj bar 3 nove Dacie su prošle kroz rezervoar. Baš se isplatila! :aplause: :aplause:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Loganovac

Da. A pumpadžije mole Boga da mu ne padne na pamet da ugradi plinski uređaj.  :cool:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dekiv68

Stvarno, na plinu bi uštedeo čudo para na 400k km

szs

Verovatno jednu novu Dačiju  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

glavonja3

A'l bi se onda zezao za kvarove samo tako... Nemojte ovo da se pretvori u rat plin/benzin.

saša61beograd

Zoran je profesionalac,a ne amater i turista,njegov Sandero je radna mašina i sigurno je sve iskalkulisao kako mu odgovara.

Zoran

Ja sam imao do sada 3 auta na plin  ( Fića 92000  km, 125p  125000 km, Renault 4 GTL 200000 km. ) puno puta sam računao ali za sada je na benzinu.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

#43
Mogao bi da uštedi vožnjom na plin. Ipak, ne mogu da se ne osvrnem na dosadašnju uštedu ostvarenu Zokijevim stilom vožnje. Zoki ostvaruje prosečnu potrošnju ispod 6l/100 km. Većina ostvaruje prosečnu potrošnju oko dva litra veću. Kažu da je vreme novac. Zokiju od tačke A do tačke B treba u proseku više nego prosečnom vozaču. Opet, tu razliku u vremenu pretvorio je u dobitak, jer je potrošio bar 8000 evra manje od prosečnog vozača.
  Ako tome dodamo način održavanja, lako je zamisliti da je, zahvaljujući znanju, spretnim rukama i rentabilnoj voznji na samo održavanje i potrošni materijal potrošio bar 4000 evra manje u odnosu na prosečnog korisnika automobila koji bi tražio uslugu servisa.
To mora da se oseti u kućnom budžetu i standardu. Svaka čast, Zorane!  :aplause:

Loganovac

Što jes' - jes', svaka čast na tome!  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.