Zamena vozila staro za novo iskustva

prethodna tema - sledeća tema

lanmi65

Moje iskustvo sa dilerom Dacia vozila u akciji zamene staro za novo je veoma loša. Za vozilo sam dobijao oko 2200 eura za 6 godina star Sandero 1,2. Interesuje me da li je neko imao možda bolje ponude. Video sam da je vozilo bolje prodati na otvorenom tržištu jer ovako ne vredi.

kiconix

Vredi 2200e.
Hoces neces.
Njima je bolje da im izbrojis sve parice odjednom.

lanmi65

Do sada nisam imao nikakvih kvarova na vozilu ali mi je mali unutrašnji prostor pa sam hteo na kredit uz zamenu da uzmem veći auto ali posle ovoga iskustva kad ga prodam sigurno neću zbog ovakvog odnosa da ponovo kupim jedan od  Dacijinih modela. I pre sam imao negativna iskustva sa dilerom u Somboru i Subotici a ovo je prelilo čašu.

Aleks


Goky

pre nego što sam prodao svog Sandera bio sam nešto službeno do Kragujevca i svratim do ovlašćenog dilera Fiata da pogledam 500L, pitam da li radite staro za novo, rade, da li može procena, može... posle nekog vremena šalju mail, procena 3.200E... Ja prodao auto za 4.500E.
Moram da kažem da je radnik u salonu bio korektan, sam mi je preporučio da sam prodam svoj auto....
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

hobbista

Može da proba bilo gde i neće dobiti značajno bolju ponudu.
Diler mora nešto da zaradi, a uz to mora da otkloni sve potencijalne nedostatke jer on, za razliku od fizičkog lica, daje garanciju od 6 meseci (i ne znam koju kilometražu) na polovno vozilo. Zakon ga obavezuje na to.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

kiconix

Stvarno ne razumem takav stav.
Oni su ponudili koliko su ponudili niko te ne bije po usima da tu ponudu prihvatis.
Vazno je da si ti zadovoljan kolima.

Aleks

Hobi, ali brate ovi ga baš preteraše sa 2200€. Pa meni toliko od prilike,pre dve godine,  proceniše 12 god. starog Logana.

kiconix

Znaci pravac Jagodina.
Sustina je da svesno odbijaju otkup.
Kraj.

Veterinar

Aleks, ti si retko dobro prošao.


Pokušavam da se stavim u poziciju dilera, pa ih u potpunosti razumem. Delim Hobbistino mišljenje. Opet, ako je auto dobar, prodaće se lako u privatnoj režiji. Moje iskustvo je tako iz prodaje tri Dacije iz naše kuće.  :ne:

bugi

Pazi ovako, diler mora da da garanciju, i mora da ulozi u taj auto pare, zarobi obrtna sredstva, i ne sme da dozvoli sebi rizik koji fizicko lice sme... Ipak fizicko lice prodaje u vidjenom stanju auto, ali zato diler moze taj auto i prodati skuplje, inace, moje iskustvo je da mogu da daju vise od inicijalne ponude, al morate malo da pregovarate :)
Meni je ponuda za dustera u service max-u otisla 500 evra gore u odnosu na pocetnu procenu, a kad sam prodao auto ovako, dobio sam jos 500 na tu cenu, e sad ja nisam davao pare u auto, a oni bi mu uradili veliki servis, jer je to bilo na redu po knjizici....

dekiv68

Zbog svega napred navedenog mislim da je apsolutno neisplativa kupovina staro za novo. Jedino se svojevremeno isplatila reciklaža staro za novo kada se za stari krš od auta koji nije vredeo više od 100e dobijao popust, čini mi se, od 1000e. Tako sam i kupio Punto 2009. godine