Nova Dacia Duster II

prethodna tema - sledeća tema

Goky

Danas su izbacili i slike unutrašnojosti... ovo je verovatno najači paket opreme... meni se sviđa... ali se postavlja pitanje cene...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

rookie

#31
Evo i sa premijere:



Edit: Jedino mi nije jasno zašto ima kontrolu media uređaja i na volanu i iza volana? Duplo?

baki09

#32
Obzirom da ću Dastera kupiti zato što je odličan ''terenac'' (mada sa pravim gumama to i jeste), ova nova verzija mi je dopadljiva. Sviđa mi se dizajn, ali Dacija opet kasni za ostatkom industrije. Plus, cene ćemo znati tek na leto, a ko zna kada će da ga puste u prodaju. Ako cene budu iste, onda OK, ali ako podignu cenu, što mislim da se neće dogoditi, ulaze u rang malo kvalitetnijih vozila da tako kažem. VW je lansirao T-Rock-a koji bi trebalo da ide od 19.000, od 18.000 Seat Alteca. Kao što je neko pomenuo, Suzuki Vitara i sx4. Dacia, verujem, neće dizati cenu jer pravi konkurenciju Renoovim modelima Kađaru i onom drugom isto na K. Šta ja znam, prvo da izađu detaljni prikazi na YT pa posle da diskutujemo. Da ne pričamo o tome da čovek mora da vozi auto malo duže da bi stekao pravi utisak o njemu.

https://www.youtube.com/watch?v=g9ZGUtQybs4

bind

Ako dobro vidim, nema bravice za otkljucavanje na suvozacevim vratima.

szs

@bind
Od Dacie II nemaju. Moj isto
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

acalisse

I ako ste primetili, promenili su dobavljaća guma.
Meni se mnogo sviđa. naročito unutrašnjost.

Damir Oravec

Cena ce ici od 15 do 19 hiljada.. Tako mi sada rekose kod dilera. Na oko i prvih nekoliko videa, vredi ...

saša61beograd

Promenili su pedale,ali i dalje nema plastičnog ojačanja na odmorištu za levu nogu,pored kvačila (imao ga je Yugo pre 30 godina).Ušteda u Dačijinom stilu.
Kome treba 4X4 pogon ili mora da se vozi baš u SUV-u, Daster je ok.
U protivnom,sve mi to liči na tortu koja je sa margarinom umesto putera.Torta isto izgleda,ali nije sve u izgledu.
Dačija se sve više udaljava od onoga što sam kod nje cenio.

Damir Oravec

Kako nema? Ima na mom Dusteru..ili je to patosnica.. Pogledacu kad sednem u kola :)

saša61beograd

Tako sam video na slici u prethodnom postovima.

bugi

15-19 hiljada je previse... Za te pare mora da bude bolji od qashqai-ja, a to je malo tesko...

bocca

A što se tiče cene, verujem da prodavci kod dilera nemaju pojma koliko to može koštati. Pa kod nas se neće prodavati barem još 6 meseci, ako ne i više. Nego im je rečeno da šuketaju cene jake da bi ljudi i stari Daster kupovali, kao po znatno nižim cenama. A i cenovni opseg mora biti veći, ne samo 4000e. Pa sada je od 12000e beli benzinski ambiens do 18500e dizel fridom sa bojom i 4x4 pogonom. Bez opcionala. Živi bili pa videli. Pozdrav

Goky

Vidim ubacili podešavanje volana i po visini i po dubini... možda nešto od redizajnirane unutrašnjosti ubace i u Sandero III (koji je u najavi za 2018.)
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

baki09

Zna li neko kolika je zapremina prtljažnika za 2wd i 4wd? Evo jedan lep video:
https://www.youtube.com/watch?v=rJKGJ6Ap07w

jasho

Zanimljiv je menjač rikverc ide u levo napred, verovatno sa podizanjem prstena?!