Nova Dacia Duster II

prethodna tema - sledeća tema

Aleksabgd

 Da bi bilo koji savremeni automobil bio ''ozbiljan'' mora da ispunjava maksimalne bezbedonosne parametre. Kada Dačia bude imala 5* na kreš testu moći ćemo da kažemo da je ozbiljan automobil. Do tada :whistling:

bugi

Pogledaj car buyer-ov review, pa ces videti da je duster izgubio jednu zvezdicu jer nije imao esp kao standard (sad ima) a drugu, zbog slabe zastite pesaka(oko 25%) a pretpostavljam da su i to sredili sa ovim modelom. Auto koristi platformu nissana x-trail, tako da vozi se ozbiljnije od svih automobila u tom cenovnom rangu. Koristio sam dosta razlicitih automobila pa ti iz prve ruke kazem moje subjektivno misljene.

Vihor

#17
Citat: Aleks poslato 01.09.2017. - 06:20
Urban explorer 1.5 dci 110ks 4x2 kolega Vihor platio 16.100€.

+kuka 300

16400
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

bocca

Ispravite me ako grešim. Daster ne koristi platformu x-traila. Daster je na istoj platformi kao i sandero, a samim tim kao i clio. Zar ne?

speedo

Ako su već ostavili staru platformu nadam se da su malo poboljšali ergonomiju. Tu prvenstveno mislim na sjedišta, veličinom i načinima podešavanja. Ako je i to ostalo isto onda su zaista glupost napravili...
Ostalo je i do sada bilo korektno, dizajn je ok, mehanika takođe, platforma u principu meni ništa ne znači dok radi posao.

Sjedišta i zvučna izolacija su glavne stvari koje su trebali poboljšati.

bugi

#20
Meni se sedista ok, al imam zamerku na opremu u autu, tu dacia uvek kaska, a plastika je ok za sandera/logana, al za duster bi vec morala biti malo bolja, zvucna izolacija je soldna, al realno ima tu prostora za napredak... U svakom slucaju, lep im je redizajn, tj. Isti recept je primenjen kao kod I i ll gen. sandera/logana

Al izgleda da su na sve mislili :D

https://www.google.rs/amp/s/testcoches.es/amp/filtraciones/fotos-espia/dacia-duster-2018-interior/

speedo

Sjedišta su dosada bila mala (kratka) i bez ikakvog bočnog oslonca. OK je to u mom Sanderu koji je košta 7000€, ali u Dusteru koji košta duplo pa i više nego duplo mora bolje.

Goky

Ako unutrašnjost bude kao na slikama sa linka koji je postavio boki neće biti loše. Pitanje je samo da li će automatska klima biti dostupna u paketima opreme za naše tržište a i koliko će to zadovoljstvo koštati.
Do sad se automatska klima jedino nudila u Ruminiji.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

dzule

Meni se cini da se sve malo okrenulo... kao prvo dacia je bila best bay na svim trzistima... sad lagano ubacuju svasta, doteruju izgled a samim tim neprimetno povecavaju cenu, dok drugi proizvodjaci uvidevsi kakve su prodajne rezultate postigli rumuni na svim trzistima, obarau cenu vojih inace precenjenih vozila, mislim urangu do 10-15.000 eura...na nasem trzistu mi se cini da ce poceti trka da ko ima kes odmah ima da dobije silne popuste, kojekakvu dodatnu opremu i slicno, ne bi li se odlucio da kupi bas njihov proizvod....
Meni je licno lep novi duster, ali u tom cenovnom rangu je i suzuki koji mi se mnooogoo vise svidja, pa makar i bez pogona na sva 4 tocka....

Aleks

I sada je best bay ako se ne kupuje skuplji model Logana ili Sandera od 8.000€. Ili Daster od oko 11.000. Sve preko toga, je za mene lično, skupo.
Ali to je moje mišljenje što uopšte ne mora da znači da je i ispravno.

glavonja3

Potpuno isto mislim kao Aleksa, da su najjeftnije verzije Dacije najbolja kupovina za te pare.

Veterinar


dekiv68


Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

szs

Do 9-10K definitivno best buy i po meni
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella