Nova Dacia Duster II

prethodna tema - sledeća tema

bind

Nova Dacia Duster - evolucija na rumunski način

Dacia je objavila prve dizajnerske crteže i fotografije druge generacije modela SUV Duster, koji otkrivaju tipičan evolutivni dizajn ovog automobila.



Oni koji su očekivali drastično drugačiji dizajn u odnosu na aktuelnu verziju, ostaće razočarani, ali očigledno je da se Dacia rukovodila geslom koje glasi: ako nešto već dobro funkcioniše, ne menjaj ga (previše).



Prva generacija modela Duster na tržištu je od 2010. i značajno je doprinela rastu prodaje automobila brenda Dacia u poslednjih nekoliko godina. U penziju odlazi kao bestseler rumunskog proizvođača, sa preko milion izrađenih primeraka.

Zato se naslednik ovog uspešnog malog terenca očekivao sa nestrpljenjem



Druga generacija, koja će svetsku premijeru imati na auto-salonu u Frankurtu, sada je pred nama, a prvi utisci na osnovu dostupnih fotografija spoljašnjosti su da su vizuelno uspešne karakteristike prethodnika sačuvane i još više naglašene, dok su neki manje uspešni detalji, poput stop svetala, promenjeni.

Razlike između dva Dustera najbolje se mogu sagledati ako pogledate sledeći video:



Prednji deo novog Dustera izgleda šire i agresivnije zahvaljujući novim LED farovima i većoj maski hladnjaka, a posebno se ističe novi zaštitni elmenat na donjem delu branika.

Gledajući otpozadi, umesto ne baš idealno dizajniranih stop svetala na modelu prve generacije, sada su tu znatno bolje uklopljene (mada ne i previše originalne), nove svetlosne grupe.

Krovne šine su u potpunosti od aluminijuma, a nov je i dizajn 17 inčnih alu felni.



Fotografije unutrašnjosti i podaci o motorizaciji za sada nisu objavljeni, a očekuje se da će kabina pretrpeti veće promene nego eksterijer vozila.

Više fotografija i tehnički detalji biće poznati uoči ili na samom otvaranju sajma automobila u Frankfurtu.







Dacia Duster II 360° view


Dacia Duster 2


Izvor:b92 sreda, 30.08.2017.

http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2017&mm=08&nav_id=1298376

kiconix

Ovo je novo kao i druga generacija.  :banghead:

bocca

Ova druga generacija se najavljuje bezmalo godinama. Sve to vreme a posebno u poslednjih par meseci se pričalo o novoj platformi, novim, većim dimenzijama... ova vest je izašla na puno sajtova ali samo na jednom ( auto.blog ) je napisano da zbog ušteda i platforma ali i dimenzije ostaju postojeće. Za nekog ko razmišlja o novom autu u narednom periodu, a daster je među prvim opcijama, ovo je veliko razočarenje.

Dejan11

ako cena bude u rangu sa sadašnjom a unutrašnjost bude kvalitetnija i oprema bogatija ,ne vidim što bi bila razočarenje...
naravno da su svi očekivali da bude nekih velikih promena i dimenzija i izgleda ali očigledno da oni ne razmišljaju tako. Meni je ok... ništa posebno naravno,malo doterana verzija koju već imam.

szs

Meni lično ovo izgleda lepo i rado bih ga kupio.  :aplause:
Zadnji deo mi liči na Jeepov Renegade a prednji na Jeepov Compass.
1.2 TCe i 1.6 dCi dizel možda nagoveštavaju i cenu preko 20K u 4x4 Laureat verziji.
Čekamo proleće  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Aleksabgd

Do kada misle da je ok da rucka za vrata i cilindar ne treba da budu integrisani u jednu celinu?
Dačija sa svojom cenovnom politikom se fino udaljava od prvobitne zamisli low cost vozila . Na takvom vozilu mogu da oprostim brdo nedostataka i manjkavosti ali na modelu koji će u dizel verziji kostati bezmalo 20k eura...jok!

dekiv68

Ko kaže da će toliko da košta :conf:

Aleks

Pa sada već košta 16.000€ u verziji 4x2. 4x4 je još skuplji, mislim na Urban explorer što mu dođe od prilike kao ovaj na slikama.

dekiv68

Ne bih rekao da toliko košta. Na http://www.dacia.rs/download/cenovnik/duster_n1.pdf Dacia DUSTER ambiance 1.5 dCi 90 košta 13.940e.

Uzgred veoma mi se sviđa izgled novog dunstera

szs

@dekiv68
To su cene za N1
Pogledaj http://www.dacia.rs/download/cenovnik/duster.pdf
Pa ukalkuliši recimo Laureat 4x4 1.6 dci pa salata pa porez na porez...
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Aleks

Urban explorer 1.5 dci 110ks 4x2 kolega Vihor platio 16.100€.

szs

Pošto bih ga kako rekoh rado kupio ali 4x4, sačekajmo cene na proleće.  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Dejan11

freedom verzija u benzin varijanti ( koja meni sasvim odgovara ) i prednji pogone je 13800 i više nego odlično opremljen sa sve kamerom i media nav-om i spolja sa dosta opreme.. to je sasvim ok cena za ono što nudi

Keka

Za 14, 16 i 18.000e mogu da se kupe automobili...
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bugi

Duster je mnogo ozbiljniji auto od raznih "automobila"
Ovo jesu kozmeticke promene, al sama platforma je od pocetka bila odlicna, tako da vece promene mu i ne trebaju da bi parirao mnogo skupljim vozilima