Središnji naslon za ruku

prethodna tema - sledeća tema

stalker

Prošlog ljeta sam konačno nabavio i montirao naslon za ruku između sjedala. Pronašao sam naslon od proizvođača Rati kakav se dobija i kao dodatna oprema u ovlaštenim Dacia servisima. Platio sam ga nešto manje od 100 Eura i prilično sam zadovoljan njime.
Možda je malčice previsok no to je iz razloga što sam ja ručicu mjenjača skratio za 2 cm kad sam ugrađivao novu kuglu.
Sada je malo otežano ukopčavanje pojasa ali to uz malo prakse nije problem.
S obzirom da nemam el. stražnje podizače stakla, montaža nije problem jer bi u protivnom prekrila prekidače. Sada i prenosna pepeljara nema više mjesta ispred onih na stražnjoj klupi.








U naslonu je priličan pretinac za sitnice a naslonu se može nemještati nagib i pomicati se naprijed a po potrebi cijeli podići vertikalno.
Kao što se sa zadnje slike vidi malo je otežano namještanje lumbalnog dijela naslona ali pošto ovu radnju ne radim često to mi ne smeta.

Montaža je krajnje jednostavna i sve se izvede za nakoliko minuta jer je za montažu potrebno samo zavrnuti 10-tak vijaka u plastični pokrov iza ručne kočnice.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Svarog

#1
Ja sam se pred novu godinu raspitivao za originalni Dacia naslon jer bi mi baš odgovarao, ali su mi svi rekli da ga trenutno nemaju. Jedino su mi u Hitautu rekli da mu je cena oko 8.500 din, što mu po današnjem kursu dođe oko 90 evra. Nisam se raspitivao za detalje jer su svi rekli da tek posle praznika očekuju dospeće novih količina robe. No, ako ti nije teško, stavi neku sliku na kojoj se vidi i ručica menjača, čisto zbog odnosa visine. Previsok naslon nije zgodan za duže držanje ruke na njemu. Imam utisak da bi naslon trebalo da bude upravo u visini menjača.

Veterinar

Stavio sam slican naslon (bez srafova) da vidim kako stoji i nije mi odgovarao zbog rucne kocnice. Imam obicaj da istu povucem dva "zuba" na svakom semaforu, ako cekam duze od nekoliko sekundi. To mi je preslo u naviku (hehehe, nikad ne menjam stop sijalice). Siguran sam da bih se navikao na isto i sa naslonom, ali tada (pre dve godine) mi nije odgovaralo, pa nisam hteo da ulazem. Inace, polusajte nazvati neki od brojeva koji su istaknuti na http://www.velmark.co.yu/ . Oni mozda imaju nesto povoljnije naslone. Nisam siguran za cene, kao ni za kvalitet, ali vredi proveriti.

Vihor

Koliko ja mogu da primetim sa ovih gore slika, ako se imaju zadnji podizaci, problem je da se montra ovaj drzac, ustvari koriste podizaci?    :ces:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

1000 din i montaza uradi sam.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


stalker

I ja sam prije dvije godine kupio ovakav isti naslon kao Keka ali ga nisam montirao jer mi se činio nepraktičan pošto se ne može vertikalno podići.
Ovi koje ja imam  su univerzalni i samo je adapter drugačiji za svako vozilo i kojeg prodaju po bezobrazno visokoj cijeni  od oko 30 Eura.
Ja sam kupio kompletan naslon za Škodu Fabiju koji je na akciji bio oko 45 Eura ali sam zatim naručio taj komad plastike za Logana i masno ga platio ali sam ipak uštedio oko 20 Eurića  :lux:

http://www.sterfamily.com/sterfamily_armster.php?inc=valasztek#

www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

krle

Naslon je lep, ali ja ovo ne mogu ugraditi zato što  su  onda  blokirani   prekidači  za električne podizače stakala u zadnjim vratima. Naslon koji je ugradio   Keka  ne blokira brekidače.

Keka

Za one koji puno vremena provode u kolima i voze duge ture na otvorenom, korist je velika. Nemate pojma koja je lepota nasloniti se dok juris auto-putem 100 na sat  :lau:

Problemi koji dolaze sa naslonom za ruke su:
- podizanje rucne (kod fabrickog ne toliko zato sto ima zglob pa se moze podici, ali i kod ovih fiksnih kao sto je moj, kad se uvezba nije strasno, doduse gde se u Vojvodini koristi rucna?)
- kopcanje pojasa (isto se uvezba, a moze da se napravi produzetak kao sto je radio Icatenej)
- podesavanje naslona sedista po nagibu i u lumbalnom delu
- pomeranje sedista napred-nazad
- suvozac vise ne moze da se nagne vozacu  :hihi1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


stalker

Svarog je tražio da stavim sliku na kojoj se vidi naslon i ručica mjenjača pa evo te slike



Da nisam skraćivao ručicu taman bi sjedala u ruku dok je lakat na naslonu. Ovako treba šaku malo spsutiti ali na to sam se navikao već nakon par dana vožnje s naslonom.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Svarog

Hvala za sliku, to je baš ono što sam očekivao. Pretpostavljam da je tebi to udobno. Reci nam još da li je udaljenost od prednje ivice naslona do menjača odgovarajuća ili možda malo velika.
Ja sam se danas raspitivao u AK Kompresor za središnji naslon za ruku i rekoše mi da ga nemaju na lageru ali se naručuje. Izgleda oni takve stvari rade samo po narudžbini. rok isporuke je do 5 dana. A ovo je sad zanimljivo – sivi naslon košta malo manje od 7.000 dinara, a crni košta 10.400 dinara. Njima nije poznato otkud ta razlika u ceni. U zvaničnom katalogu za narudžbine ne navodi se ništa drugo osim razlike u boji, a za oba piše da su podesivi i da imaju "pretinac". Meni jedino pada na pamet da je crni možda presvučen kožom. Kažu da se montiraju (šrafovima) na plastičnu konzolu među sedištima, a ne na karoseriju. U katalogu je navedeno da su podesivi po nagibu, ali ne piše da li mogu da se podignu u vertikalan položaj. S obzirom na cenu, čini mi se da ova opcija predstavlja dobro rešenje jer se dobije originalni deo i kvalitet, bez budženja u auto, a opet za pristojne pare. Inače, u AK Voždovac su mi rekli da naslon za ruku košta oko 150 Evra. Baš fino.

ppejic

Pa i Kekin naslon za ruku je montiran sa 4 samorezuca srafa na plasticnu konzolu izmedju sedista, a naslon je platio oko 1000din. Nema budzenja!

Peja

stalker

#11
@ Svarog - Ovakav isti naslon se kod nas u servisima dobija kao originalna dodatna oprema.
Ja sam kod kupovine dobio crnog jer ovi koji ih prodaju nisu imali sive ali se inače rade u te dvije boje.
ne znam zbog čega bi bila druga cijena za sivi. Koliko sam mogao vidjeti i jedan i drugi imaju naslon presvučen kvalitetnom umjetnom kožom, znači ne bi smjelo biti razlike u cijeni zbog drugačijeg materijela.
Što se tiče razmaka od naslona do mjenjača, na mojoj četvrtoj slici se vidi kako se taj "kožom" presvučeni dio može klizno pomicati naprijed kako bi se mogao prilagoditi razmak.
U dekleraciji piše da naslon može izdržati pritisak od 40 kg što znači da se slobodno možeš na njega nasloniti a ti i ja mogu potvrditi.
Koliko u eurima dođe tih 7000 din? Kod nas u ovlaštenom servisu dođe oko 120-130 E u što je vjerojatno uračunata montaža dok ga se u slobodnoj prodaji može naći za oko 90 E.  
1 e=97 din
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Svarog

Stalker, tvoj naslon za ruku je baš dobar, mada mi se, ovako sa slika, čini da je i ovaj kekin dobar za osetno manje para. Inače, tih 7.000 dinara je oko 70 i nešto sitno evra po današnjem kursu. U cenu nije uračunata montaža, mada je malo besmisleno plaćati servisera za 4 šrafa.

stalker

Mislim da sam rekao da imam istog kao Keka ali ga nisam montirao upravo zato što nisam smislio kako napraviti da se može vertikalno podignuti.
U međuvremenu je uletio ovaj pa mo onaj drugi ne treba.
Da si negdje bliže rado bih ti ga poklonio.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Svarog

Hvala ti stalker što misliš na mene, ali ovih dana sigurno neću do Dubrovnika. Ja sam u međuvremenu malo pročešljao tržište u Beogradu i čini mi se da ovi jeftini nasloni za ruku nisu tek tako jeftini. Dobri nasloni takođe koštaju preko 50 ili 60 evra. Stoga sam se odlučio da uzmem ovaj originalni Dacia naslon, ipak je on pravljen po meri. A i ulazi u garanciju, koliko sam shvati trgovca. Bitno je i to što može potpuno da se podigne.