"Eco" mod

prethodna tema - sledeća tema

szs

Eco koristim samo na Gazeli za vreme špica i stani-kreni. Na auto putu prema OBD nema nikakve uštede. Na magistralnim putevima mislim da je opasan zbog drastično loših ubrzanja u preticanjima. Mnogo više uštedim ako pratim potrošnju na Torque pro. Dizelaš ionako nije za trkanje od semafora do semafora  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

rubiroza

Da li može objašnjenje šta se tačno desi sa motorom kada se uključi Eco mod i koliko se snage izgubi? Kod mene je osetna razlika. Koristim ga isključivo kada upadnem u gužvu. U svim ostalim slučajevima je isključen jer je auto mrtav. Imam utisak da je slabiji od mog starog Juga 55.

Loganovac

Pa normalno, snaga ili ekologija, i jare i pare ne biva.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Ja nemam eko mod, ali misljenja sam, a i probacu kad budem u posedu kola, da eko koristim zimi i na snegu, ledu. Jer smatram da ako ti auto ne dozvoljava da naglo ubrzas to mi se cini kao idealno za sneg, zbog proklizavanja. A sto se tice ustede, zar nije najveca kada se sto pre postize veca brzina i salta u vecu brzinu da bi se doslo do zeljene brzine a zatim se odrzava ista. Ako se to vremenski razvlaci, mislim da auto vise trosi.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Mare

Nema uštede u ECO modu.
Nije loše uključiti kada su niske temperature, dok je motor hladan ili kada su niske temperature (0* i manje) kako ne bi stalno prebacivao plin-benzin.

kiconix

Eco koristim kad su velike guzve u stani-kreni rezimu, i zimi kad treba da se krene na klizavoj podlozi.
Ostatak, 99 posto u standradu i onaj 1 u sport modu.
Bilo bi vise sporta ali pri svakom gasenju i ponovnom startovanju vraca na standard pa mi je muka da ga stalno prebacujem.

:ne: