Konačno - redizajn za „logan“ i „sandero“

prethodna tema - sledeća tema

bugi

Bas tako, vrlo verovatno je kratak menjac ono sto cini zivahnim taj motoric..

Keka

Po fabrickim podacima, zivahan je kao moj kadet dizel od 55 KS star 33 godine.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bugi

Pa od 1.0 atmosferca ne treba ocekivati cuda :D al svakako ne treba suditi dok se ne sedne za volan.

Loganovac

Kanda smo zaboravili šta je elastičnost motora - nije u pitanju veliki moment već oblik krive momenta.



Najelastičniji je Kekin...  :laugh1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Ne znam šta kažu krive i papiri, ali 0.9 TCE kreće i natovaren bolje od 1.6 motora, a verovatno i od 1.0. Verujem da je tako.

Keka

Sedanje u kadeta posle 1.6 8V i reakcija na gas uvek su mamili osmeh na lice. Cak je i onaj Kiconix pre neki dan morao da kaze koju na tu temu.

Mozda Kekin nije najelasticniji, ali je elastican i poteze.

Uz adekvatan menjac, to ce da ide, ali kao sto rece kolega, ne treba ocekivati cuda.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


injector

Postovani, da li je poznato kada ce se pojaviti 3-ca generacija Sandera. Ne mislim pri tome na ovaj poslednji facelift koji je prikazan na pariskom salonu automobila, vec na potpuno novi Sandero. Pozdrav.

dejanz


saša61beograd

#38
Dačija Srbija je na sajtu zvanično izbacila 1,2 16v motor i uvela 1,0 Sce.Cene su ostale iste,koliko vidim.Nažalost 0,9 tce i dalje obavezno ide sa LPG,osim u Stepveju.
Jedina zanimljivost je robotizovani,"automatski" menjač,ali i on obavezno ide sa skupljim, Laureat paketom.Kao da su me iz Dačije pitali "kako da sastavimo našu ponudu tako da vi nipošto ne kupite novu Dačiju".
Ako treba da dam 9-10.000 za nov auto,onda to neće biti Dačija.Sorry.
U tom smislu meni je moj stari Logan sve miliji i draži!

Zoran

U bih je Sandero 1,2   bio 15.100 KM a sada je Sandero 1.0 SCE 16.600 KM  :ne:
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

najvise mi se svidja sirena na volanu, izgiboh sa ovom na stapu, i drzac za ruku. centralna konzola i dalje siromasna.lepi farovi i stopaljke
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Milan Ilić

Novi modeli Sandera i Logana neće pre 2020-te. Dačijini periodi ažuriranja su 4 godine restilizacija, 8 godina novi model.

Goky

2017. idu novi Duster i mali SUV (malo veći od Stepwaya a manji od Dustera). Izbacili i neke špijunske slike na netu tog malog SUV.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Andrix

ma to novo su samo neke male modifikacije, mogli bi dastera da malo namunje da bude bogatiji po opremi...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Aleks

Primecujem da Sandero sa snimka nema sus pleh ispod motora. Jako prakticno, meni je taj sus pleh na Loganu iz 2004. samo zadavao probleme. Padne mi cep ili neka alatka pa ne mogu da ga nadjem pola sata, ovako odma' pada na zemlju. A i nema sta da skripi kad se penje  na trotoar ili preko policajaca.  :bonk: Krenuli da stede sa rezervnim tockom, pa sa klipovima, pa sa turbinom (al' dodali 100 kubika), sada sus pleh... Sta li je sledece na cemu ce da stede ?!  :(