Konačno - redizajn za „logan“ i „sandero“

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

U svakom slučaju - korak naprijed.

Nego, jel se to meni čini, ili je sirena sada na volanu, a ne na ručici žmigavaca?  :ces: Ovi otvori za ventilaciju su nešto novo, ili ih do sada nisam vidio u ovakvom položaju?!
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

saša61beograd

Danas sam saznao:1,2 16v prestaje da se ugrađuje u Dačije.Menja ga motorčina od 1000 kubika,atmosferski, tri cilindra,70 ks.To je onaj koji se ugrađuje u Tvinga.Mislim da je oznaka Sce 1,0.

bugi

To je taj motor oz tvinga, cini mi se da je mercedesov motor, ali sa par ks vise nego u tvingu.
Pocetna cena ostaje ista, neznam dal su menjali nesto od opreme.

cika mili


Goky

#19
Krenula je prodaja face lift Sandera, Logana i Logana MCV.
U ponudi samo dva paketa opreme Ambience i Laureate kod Sandera, Logana i Logana MCV i Ambience i Prestige kod Sandera Stepway.
Od motora u ponudi su 1.0 SCe 75, 0.9 TCe 90 i 1.5 dCi 57 sa manuelnim i 0.9 TCe 90 sa automatskim menjačem Easy-R.
Cene možete videti na zvaničnom sajtu dacia.rs.

Ako mogu da primetim kod Stepway Ambience je bogatiji paket opreme nego što je bio a skuplji je za samo 100 evra.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Aleksabgd

Citat: hobbista poslato 10.10.2016. - 19:46
Šta je ovo ???
3 cilindra, 12 ventila. Vozio sam twinga sa tim motorom.

hobbista

#22
Hvala :to:

Vidim da je to generacija 2014/15. Nemam pojma šta su smislili, ali ovaj motor nema neku perspektivu. Pogotovo pored 0.9 tce.
Uz to me zbunjuje što mi se čini da nije ni derivat 0.9 tce a ni osakaćeni k4j, što bi podrazumevalo da je zasebno razvijen sa nekom namenom  :ne:

Specifikacija
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

bugi

#23
Napisah gore, mislim da je to mercedesov(smartov) motor, i znam kad sam gledao testove tvinga, da su vise hvalili taj motor od 0.9tce

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bugi

#26
Elasticnost :) pogledaj carbayer review tvinga, kaze da je za grad bolji od tce, zivahniji, a da tce ima malo turbo rupe, a da opet za otvoreni put nije nikako, sto je i za ocekivati...

I onako usput, jeste li pogledali cenovnik? Automatik i plin kostaju isto 😎 tj. Prakticno se bira izmedju ta dva

speedo

91Nm, to je skoro 20% manje od 1.4 MPI motora. Kapiram da je jedini razlog zašto su ga uveli u ponudu ekologija. Nikakvi drugih aduta ne vidim.
Kako može biti živahniji od 0.9 tCe koji ima 140Nm obrtnog momenta!?

bugi

#28
https://youtu.be/dEGAnkbkv0Q

Ja ne kazem da je motor elasticniji od 1.4mpi ili bilo sta slicno, samo sam preneo reci iz ovog testa, carbayer-ove testove smatram dosta objektivnim. Ono sto kaze je da je u gradskoj voznji zivahniji od tce motora, tj. na malim obrtajima, u stani kreni voznji, i kao razlog za to navodi turbo rupu.

Keka

Menjaci su razliciti, poredite babe i zabe.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!