Kapacitet rezervoara i indikacija goriva

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Evo moje iskustvo a u prilog temi, vraćam se prošle nedelje iz Nemačke preko Budimpešte, natočen pun rezervora beMzina u Austriji po ceni 1.06 eura, vozio sve vreme na TNG kad sam bez istog ostao na kraju obilaznice oko Budimpešte, znači odatle do granice tačnije Horgoša ima oko 189 km verovatno malo i više, brzina je bila oko 120-130 km/h što znači oko 9-10 litara na 100km, prvu crticu skinuo na našoj granici, od datle do Beograda ima oko 200km skinuo još 4 crtice?!  :doh:

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

szs

Skala kod ph 2 je linearna. Postoji čak i Renault uputsvo serviserima u slučaju žalbe mušterija za "čudno" pokazivanje.
Puniti rezervoar do prvog a najviše do drugog "klika" pištolja
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

jasho


bugi

To je ono kad vozimo 300 km, a on i dalje pokazuje da je pun :D meni je max stalo 51l u sandera, sa dasterom je druga prica, tu sam najvise nasuo 44l.

szs

@jasho
Poznato je da postoje serije Dačija sa rezervoarima od 60L ali "pametni" Alvirović ima zadatak da opravda lopine na pumpama.
Baš kao što su korisnici LPG krivi za smolu u filterima i isparivačima a ne NIS
Sponzoruše nemaju obraza  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

jasho

 :doh: :to:  Slazem se, mada na prvi mah mi ovo sa kapacitetom od 60l nije palo na pamet, odnosno ja po knjizi jel pise 50....

Dragan Logan

Ima logike da su rezervoari od 60L jer kod mene Logan II  1,5 dci  star 6 meseci. Kada se upali rezerva, uvek stane oko 53-54 L dizela na 1 klik pištola za tankovanje ( a računam da imam u tom trenutku barem 3-4 L goriva. A možda i više nisam nikad testirao da gorivo potrošim do kraja pa da povuče vazduh ) U samo crevo stane bar 2-3L. A kada se hoću do čepa stane oko 56-57 L

slavko_bgd

Prvo , srećna svima Nova godina, zdravlja, sreće i svake radosti svima želim.

Moguće je da su konstruktori Logana1 za zapreminu goriva 50 lit. deklarisali nivo u kom je plovak u gornjem položaju, odnosno 1/1 i od kog počinje pokazivanje nivoa ka manjoj količini goriva. Ovo je moje neko slobodno razmišljanje.  Lično ne vidim problem da u rezervoar stane više od deklarisane količine goriva jer za mene kao vozača deklarisana količina goriva koja mora stati u potpuno prazan rezervoar znači zbog autonomije vozila. Veći problem bi mi bio da vozim Punto u koji po merenju ekipe SAT u istom prilogu sa nalivanjem "do čepa" stane 2 litre manje.
Na kraju krajeva, nijedan rezervoar za gorivo nije menzura za određivanje tačnosti baždarenja aparata za gorivo. Neprijatna situacija nastaje onda kada vlasnik vozila dođe na pumpu sa potpuno praznim rezervoarom, računa na sipanje fabrički deklarisane količine goriva a dobije 10-15lit više od deklarisanog. Tako da prva "lampica" koja sine u glavi je - prevara  :ces: . Znajući da je bilo prevara na pumpama i da su "greške" takve vrste moguće,  to nije ništa neobično.

rookie

Meni su jednom (samo jednom ikad) sipali 57l. Jesam bio na rezervi ali nikad ni približno tome nije nasuto.
A na toj pumpi stalno sipam i znam ljude tako da nije prevara, nekako je stalo.

szs

Citat: szs poslato 10.01.2017. - 12:57
Neki magarac na NIS pumpi u Darvinovoj uspeo da mi KOD TEK UPALJENE lampice (upalila se na semaforu ispred pumpe) naspe u rezervoar 55L. Inače prvo točenje iza Hit Auto radnje je bilo 47L a pri vožnji od 50tak km na razervi MAX stane 49L na Madjarskoj pumpi :ne:
Da samo dodam na sve ovo, od ovog gore citiranog NIKADA nije stalo više od 50L a NAMERNO sam ga cedio na rezervi dokle god imam hrabrosti tj najčešće oko 90tak-100 km od kako se upali lampica. Točenje je uvek dokle god se dizel ne pojavi bez pene na čepu.
Pošto ovo čita i Avirović garantovano, nudim mu moj auto da ga isto onako istestira pa da pojede taj golem ćutek koji je nas**o u emisiji
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Goran25

Nisam do sada doživeo slično pa rekoh da podelim dilemu.

Da li u rezervoar od 50L može da stane 62L dizela? Radnik na pumpi mi se kune da nije naduvao račun i da je zaista toliko sipao :glare:

Pritom mi se ni lampica nije upalila, dakle imao sam jednu crticu :palica:


szs

Može da se kune do sutra. Ti bolje znaš koliko je stalo kada si prvi put sipao
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

MitarMrgulic

Mislim da može... svojevremeno sam imao Seat Cordobu tdi, u koju fabrički ide 40 litara u rezervoar.

Na pumpi su mi znali nasuti po 45-50 l kada pumpadžije tjeraju gorivo nakon prvog klika, i kada gorivo staje u odušak.

Nakon sipanja punog rezervoara u taj auto, znalo se čuti ono "bućkanje" tečnosti, kada parkiraš i manervišeš, kao da voziš kanister sa vodom na zadnjem sjedištu :)

szs

Vidi ovako. Ja UVEK punim do čepa sa ljuljkanjem auta da izadje vazduh iz creva. Nikada ali nikada nije stalo više od 50L a terao sam ga na rezervi i 90tak km
Na NIS pumpi je i to moguče. Od tada kod njih NIKAD VIŠE.
Uostalom pitanje stoji i dalje:
Koliko je sipano prilikom prvog točenja do vrha u taj auto?
Kod mene je stalo 47L na pumpi iza HIT Auta. Naravno do čepa
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella