S&S sistem

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

na granici između bugarska i Grčka čekanje 3 sata. s&s odradio 2x i posle nije gasio motor.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

jovan

Citat: vujanovgoran poslato 18.07.2016. - 21:57
Kako je moguce ti rade i dnevna i srednja svetla istovremeno?
:ne: video sam odsjaj oba sa kombija ispred. Srednja sam ukljucio zarad pozicija.

dekiv68

Trebalo bi da se dnevna svetla ugase čim upališ poziciju. Proveri ali sa izlaženjem iz auta. Takođe svetla za maglu ne mogu da se upale uz dnevna svetla, mora prvo pozicija da se upali.

jovan

Proveriću koliko danas, a moja izjava se zasnivala na odbljesku od auta ispred.

Goky

Zar se u odblesku ne vidi pozicija, koja mora biti uključena kada i oborena svetla a koja deli istu sijalicu kao i dnevno svetlo.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

jovan

U pravu ste svi. Pobrkao sam poziciju sa dnevnim svetlima. Proverio sam i evo slicica. Po kisi mi je odsjaj pozicije delovao kao dnevna svetla.

kiconix


jovan

Citat: kiconix poslato 19.07.2016. - 14:33
:doh: :Smiley:
Nešto sam ja napisao što te je zasmejalo?

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Izvinjavam se.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jovan


dekiv68

Iz Fifth Gear su ispitivali učinak S&S sistema tj. vozili su sa 1l dizela, pod istim uslovima (isti auto, ista putanja) sa ili bez dotičnog. Rezultat: sa isključenim S&S prešao 12,8 milja, a sa uključenim S&S prešao 14.2 milje. iako se na oko 8 milja S&S automatski isključio tj. auto se sam upalio bez kvačila, jer je akumulator bio dovoljno ispražnjen, prešao je za 11% veću razdaljinu  :hall:.

Da li se isplati ova ušteda na gorivu :conf:

Pogledajte video  https://www.youtube.com/watch?v=-BYkKa1Jo3U

VaskezNS

Naravno, priroda će biti zahvalna. 11% (ili već koliko) uštede goriva će na duži rok lako poništiti skuplje održavanje, što će na kraju sve platiti vlasnik vozila. Ali ok, zaštita životne sredine nikada nije džabe.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Veterinar

Preporuka za sve buduće članove koji će imati S&S sistem - kada stisnete kvačilo, sačekajte da se motor pokrene, pa ubacite u prvu brzinu. Kad se šalta normalnom brzinom, sve je u redu. Međutim, ako se ubaci brzo u prvu (dok anlasuje) menjač malo zakrči. Nije to zvuk kao da nije stisnuto kvačilo, ali je pravilo, desilo mi se tri puta u istoj situaciji. Dakle, stisne se kvačilo i polako ubaci u prvu brzinu (za to vreme se već pokrenuo motor).