S&S sistem

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Uh bre Zoki, pa valjda vidis u svom slucaju koliko se kvari van garantnog roka.
Treba sacekati pa doneti zakljucak.

dekiv68

Sve OK, ali Zoki nema ni 0.9 TCe ni S&S, a kolko znam niko na forumu, i šire, nije izašao još iz 5-godišnje garancije :ces:

kiconix

Naravno ali zar stvarno mislite da ce se sve raspasti posle 5 godina. Kad bi tako pravili automobile Dacia zajedno sa Renaultom bi bili stvar proslosti odavno.
Vozite nove masine i uzivajte.
Ko voli koristi s&s ko ne ima dugmence da ga iskljuci i to je to.

dekiv68

 :ziveli:
Da mislim da će se za 5 godina raspasti nikad ne bih kupio naš brand.

Ali mislim da ću više izgubiti na troškovima korektivnog održavanje nego što ću dobiti na uštedi goriva korišćenjem S&S sistema.

Goky

Ako se ne varam kod Renaulta je samozaključavanje u vozilu moguće isključiti tako što se prekidač drži pritisnut nekoliko sekundi. Da li je možda moguće tako isključiti i S&S?
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

dekiv68

Da ali samo za tu vožnju. Dok ne isključiš motor ključem.

Goky

Ja sam mislio trajno... verovatno može iz dijagnostike da se podrazumevano stanje postavi na isključeno.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

slavko_bgd

Ne može trajno da se isključi. S&S je strategija sa kojom je vozilo homologovano. Drugo, nema više kao nekada mogućnosti da se računari konfigurišu manuelno. I ako ima - to su neke minorne funkcije.

szs

#23
S&S ima neku svoju logiku koju ne mogu da otkrijem, pa ako može pomoć...
Elem, prvih dana kada sam ga uzeo redovno se uključivao na svakom semaforu i zaustavljanju sa ili bez klime. Ovih par dana samo izbaci precrtano A i ništa se ne dešava. Znam da ECU gleda akumulator, temperaturu, klimu i svašta nešto ali nakon 100km po danu i bez klime bi trebao da radi?
Drugo, dugme za isključivanje kod ručne, ima (meni se čini) 3 položaja. Ili da budem precizniji, prvo pritiskanje isključi crveno svetlo na prekidaču, drugi pritisak ništa i treći opet upali svetlo.
Zna li neko nešto malo više?
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Goky

Pretpostavljam da je temperatura na beogradskom asfaltu veća od 30 stepeni pa je S&S deaktiviran (the outdoor temperature is too low or too high (less than around 0 °C or higher than around 30 °C)) - tako bar piše u uputstvu koje sam pronašao.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

jovan

#25
 :hall:  :aplause:
Hvala ti, ja sam prevideo taj deo uputstva, i juče mi se dešavalo isto kao i szs.

szs

Zahvaljujem, nadam se da je to to.

Nadjoh na jednom stranom sajtu neka malo šira objašnjenja pa da podelim ako nekoga interesuje.
Nadam se da nema ljutnje što je na engleskom  :ne:
Citatbasics of Stop/Start...

1.What is the Stop/Start System?

The Stop/Start System in your vehicle is designed to completely bring your engine to a stop when you've come to a temporary standstill (e.g. in heavy, slow moving traffic) & then it reactivates your engine when you are ready to get moving again.

In essence, it is designed to prevent unnecessary fuel consumption, exhaust emissions and noise during a journey, saving you money & helping to protect the environment.

2. When will it activate?

Your Stop/Start system will only be activated when all the required parameters are met. The exact parameters can differ so please consult your owner manual for further reference.

You should be aware that your engine might restart when waiting at traffic lights, even before you have put your foot down on the clutch

3. What happens if there is a problem with the System?

If there is a fault with the stop/start system on your vehicle, you will see a message stating 'Stop/Start System Fault'.

4. Are there any circumstances where the System would not work/operate?

The Stop/Start System on your vehicle will not operate if:
•the engine coolant temp is low
•battery capacity is not at its optimum
•battery temperature is high or low
•power consumption is high
•the heated rear window is on
•the front defogger switch is on

You should however, still be able to operate your air conditioning when the Stop/Start is operating but again this may differ from vehicle to vehicle so consult the owner manual to be sure. Don't worry if your system doesn't always activate.

5. Will the Stop/Start System work the same for every journey?

No. While the system will engage automatically at the start of every journey, it wont always operate exactly the same for every journey. See above for some examples of when it will not work.

6. Can I turn off my Stop/Start System?

Yes, you can turn off the Stop/Start System on your vehicle if you want to. Please consult your owners manual for further reference.

E sada.. problem je što u uputstvu koje sam dobio nema ni reči o S&S.
Ako ima neko originalno uputstvo možda bi hteo da skenira i podeli sa nama . Bio bih mu jako zahvalan.  :hall:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Loganovac

Super objašnjeno, garant bolje nego u kojekakvim uputstvima.  :to:

:doh: Jes' majku mu, pa da li će da ugasi motor iako mi svetle svetla ko što moraju da svetle, pogotovo noćom? Stojiš na semaforu pet minuta, farovi cepaju pa onda oće da vergla? Pa zavrnuo bih mu šiju iz mesta...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

Probao, upali auto i bez kvačila
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Goky

Na žalost na srpskom ili hrvatskom nisam mogao da nađem uputstvo ali sam našao za Dustera na engleskom. Evo dela koji se odnosi na S&S (isto uputsvo je i za Captur).
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba