Novi Dacia Logan MCV laureate

prethodna tema - sledeća tema

dzule

Bravo Zoki....
Sinoc oteram tastovog clia jedinicu, da ga majstor malo pogleda, nesto zeza ler gas i gusi se dok je hladan, a majstor koji inace radi u ovlascenom servisu renoa videvsi da me zena ceka u sanderu, kaze:
dacia, a... odlicni auti, u servisu im stalno vise renaulti noviji modeli , a dacije vrlo, vrlo malo. kaze da imaju jako malo pravih kvarova....
i ponovi na kraju, jako jako dobar auto....

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

glavonja3

Hmm, ne znam sta covek na videu prica... Zna li neko da li one zavesice je kupio gotove ili je iskrojio (kada je vec sam svoj majstor za kampovanje)? Da li ono euro paleta sto ide odnazad kao krevet (ili bar sirina euro palete)? U svakom slucaju bas zanimljivo...

saša61beograd

MCV laureat Dci je zanimljiv.
Kampovanje u prirodi je zanimljivo.
Jedino što ne vidim neku vezu između njih.Naime,platim 12.000 evra za auto,a onda sedim pod ciradom i mislim gde ću i pod koje drvo ako me pritera fiziološka potreba.
Da imam 25 godina drugačije bih razmišljao.Samo što sa 25 godina niko ne kupuje Dačiju MCV,posebno ne za 12.000 evra.

silent

Meni deluje da je Lodgy bolje rešenje za kampera nego MCV.

Veterinar

Na moru smo videli Dokera prepravljenog u kamp vozilo, italijanske tablice. Odosmo u off, ali... mnogo volem Daciju i kampovanje i objedinicu to. Spavao sam u Loganu i na sedistima, još da sam imao krevet...  :ziveli:

Highlander

Citat: Zoran poslato 15.12.2015. - 11:41
Sandero bi trebao da nagura bar na 500 000 km, pa da se počne razmišljati o kupovini.
Bilo kako bilo , to će svakako biti Dacia  :wave:

Stav za  :respect: . Imaš pivo od mene kada se jednom sretnemo.  :ziveli: :friends:

Vihor je započeo ovu temu.
Vihor nije spominjao kampovanje.
Vihor nema 25 godina kako mi se čini - ako griješim - praštajte !

MCV je odlična za jaaako mnogo potreba. I za kampovanje, izmedju ostalog. Cijena mi ne izgleda pretjerana.
Naravno, sve je ovo samo moje lično mišljenje.

Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Loganovac

Citat: saša61beograd poslato 15.12.2015. - 18:40
Da imam 25 godina drugačije bih razmišljao.Samo što sa 25 godina niko ne kupuje Dačiju MCV,posebno ne za 12.000 evra.

Što da kupi za 12.000 evra kad može I za 8.090? http://www.dacia.rs/modeli-dacia/logan-mcv/cenovnik.html
Tome što ima 25 godina nije zapelo baš za dizlo I to ono od 90 konja (75 konja dizlo dakle košta svega 11.000  :cekicem: ). Uostalom, koji drugi auto te veličine i sa tom opremom (Laureate dCi 90 S&S) možeš da kupiš za te pare? Sve ovo pitam jer mi se učinilo da je kolega saša61beograd bio malo suviše negativan I po pitanju auta o kome pričamo,  i po pitanju kampovanja...

BTW, euro paleta nema šta da traži pozadi jer je dimenzija 120x80cm, to je smešno malo za onoliki bračni krevet.  :whistling:
Čovek je verovatno sve skovao po meri. I svaka mu čast na entuzijazmu! A i našem marvenom...  :hall:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

@ Highlander, hvala za ponuđeno pivo. Ja i moja Slađana smo sa našim Sanderom vrlo pokretljivi i rado ćemo navratiti na pivo ako budemo dolazili u Kotor ili NJeguše.
Sam svoj gazda - vazda.

Highlander

I ti i tvoja Slađana ste i više nego dobrodošli u moju kuću. Držim te za riječ.  :ziveli: :friends:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Zoran

Čim bude prilika, eto nas rado. Hvala za poziv. :ziveli:
Sam svoj gazda - vazda.

Sir Oliver

Citat: saša61beograd poslato 15.12.2015. - 18:40
Jedino što ne vidim neku vezu između njih.Naime,platim 12.000 evra za auto,a onda sedim pod ciradom i mislim gde ću i pod koje drvo ako me pritera fiziološka potreba.
Kampovanje čovek ili voli ili ne voli. Čovek koji ide na kapovanje ne razmišlja o fiziološkim potrebama, nego da uziva u prirodi u miru i tišini. Opcije za nuždu se same otvaraju, a u uređenim kampovima kupatila su kao da si kod kuće. Lično imam i ručni tuš od 40L za održavanje lične higijene u prirodi, ako je baš veliki problem nužda. Ali ovo nije tema...
Naime, auto je odličan, kako unutra tako i spolja. Imao sam prilike da ga vozim prošle godina na nekom DACIA OPEN DAY na NBG. Komforan je, lep, ali... U benzin varijanti sa 1.2 16v je nenormalno kupovati, jer je motor preslab za ovo vozilo. Vozio sam ga bez klime u početku, a kada sam je uključio...ne moram ni da objašnjavam kako je vukao.
Dizel varijanta je pun pogodak, ali je dosta to para.
I drink to make other people more interesting.

Veterinar

Verujem da bi se i 0.9 tce uklopio dobro.

Sir Oliver

U pravu si, na njega sam zaboravio. I cena je ok, u Ambience paketu.
I drink to make other people more interesting.

Veterinar

Da. Dobar radio uređaj može da se reši za ne mnogo novaca, a Ambiance nudi (za mene) dovoljno opreme. Preživeću bez podesivog sedišta, volana i grejanja retrovizora. Dobio sam ponudu (Life, recimo) paketa opreme, gde se za 9700 dobija više nego zadovoljavajuća oprema u MCV-u S&S 0.9.  Nije sad situacija da se pazari, ali toliki automobil, sa takvim motorom, za manje od 10000 evra... Sjajno. Ako bude sve po planu, biće naš budući auto.