Celicne felne za zimu - uradi sam - vodic UNDER CONSTRUCTION

prethodna tema - sledeća tema

staracstol


zac

Od unutrasnje gume napravis gumene podmetace, precnika tih metalnih podloski...

staracstol

#47
Unutrasnja je tanka, ima tast neke stare gumice za kocnice. Tu mi se cini ima nekih mesnatih a mekih. Bio sam kod jos jednog strugara, kao stara skola, radio u Nemackoj, mercedes pred kucom, svi iste mantile ko u kugelhafenu itd. Dam mu u ruke cetiri odlivka i jednu zrtvenu ratkapnu. Debil krene u eksperiment na odlivku. Krene da je lomi u nekom jarcu na strugu i struze u ekscentar. Oslobodim pun potencijal svog grla i izvedem gazdu na dvoriste da mu nacrtam poentu zrtvene ratkapne a i da ga odvojin od struga. Dok sam mu ja isponova crtao sta ocu a sta ne, njegov segrt se vata za neki srednjevekovni sestar i pocinje na poledjini da crta neki krug samo njemu poznatog precnika. Tu sam prso. Odlivak uvaljan u kolomast sa blago rascentriranim krugom, prebrusen sestar samo za moju ratkapnu, moron koji mi nudi da odnesem taj njegov srednjovekovni\rucno bruseni sestar i vrtim ga dok visak plastike ne otpadne tj dok rucnobrusena igla ne progrize. Treba samo da im platim sestar pa ce oni meni vratiti pare ka ga vratim minus to sto je ostecen jer su ga samo za mene i ratkapnu moju zanosnu ostrili na radionickom kamenu. Dalje nisam uradio nista i negiram sve. Mirno sam odneo moje ratkapne i nisam se nikad vise vratio niti sa njima opstio u bilo kakvom vidu. Znaci i kad si voljan da ulozis i najmanje pare i u najmanju glupost cekate gomila prepreka u vidu debila koji eto tako bivstvuju ko kaktusi u cosku i otaljavaju svaki poveren im posao i life goes on.  Pa ti jbt, kreni u privatluk da ti zbog takih projekti pucaju jer sve sto nemozes sam u Srbiji je problem. Ispocetka ti se ne ucini tako ali otreznjenje is a bitch. @Zac, ako ugledas moj auto pred kucom, ne pitaj nista, zagrli me i reci "u redu je brate moj ranjeni, ajde da struzemo".  :Smiley:  Ovo nema mnogo veze sa tutorijalom al mozda Vam ovo iskustvo pomogne u izboru dizajna tj ono sto ne mozes sam - razmisli triput.

zac

Ja ti rece da na strugu to ne moze, ni jedan ti nece uraditi kako treba..poslusaj me i sam to odradi kako sam ti rekao...nema druge..ili odustani od projekta..

A ako hoces da dodjes do mene, samo izvoli..  :wave:

staracstol

Felne su lakirane u dva sloja, brusene vodenom 2000 izmedju slojeva. Radio je majstor pa nemam slike. Iskoristio sam neradni dan da ispoliram felne onim polisom za nova kola al sam ga zaboravio poneti pa sam se igrao sa flomasterom

Posto nisam jos zavrsio ratkapnice, prstenovi cekaju da budu lakirani istim efekt lakom ali me to nije sprecilo da probam

brankovs


kiconix

Svaka ti čast ali da li znaš da će te felne kroz so, blato, štroku itd  :Smiley:

staracstol


kiconix


zac

 :too: Odlicno izgledaju, samo mi one bele oznake na gumi smetaju... ili se to skida?

staracstol

Ukusi Zac, ukusi. To belo je flomaster za gume. Meni se svidja ima taj neki hot-rod feel.

zac

 :c: Meni to malo kic...pa bi ja to obrisao...

PS: Jel ovo u pozadini Pezejac ???

:ziveli:

staracstol

Opet, ukusi brate Zac. Svako na svoje tockove stavi sta zeli  :too:  Nije, to je oridjidji fiat 125. Pzejcev tata. Ceka restauraciju. Ima jos original livenjake i enterijer. Kompletan je al mu treba limar i naravno farbar. Pali i ide. To je ipak bio luks auto u svoje vreme a nema instalaciju za radio, uopste nista.
Da se vratim na tockove. Sta god da zamislite, sta god da uradite, ako se vama svidja, uradilo je poso. Svi mi ostali mozemo da imamo misljenje, jedino vase se racuna. Potrudite se da sve bude odradjeno pedantno da ne zazivate Kusturicu a sto se stila tice, svakom svoj. Voli svoje, postuj tudje i pokazite sta ste uradili. Tune on.

zac

Ma naravno brate, kazem, felne mi se jako svidjaju...a tek pedantnost sa kojom si radio...pa za to nemam reci  :hall:

Znaci tvoj Fiat 125...super, kad krece restauracija?  :to:

staracstol

Nije moj. Poznajem vlasnika i vlasnika radnje. Hteo je da ugradi radio al smo ga odgovorili jer je ceo oridjidji, greota.