Celicne felne za zimu - uradi sam - vodic UNDER CONSTRUCTION

prethodna tema - sledeća tema

staracstol

Krenuo sam u sredjivanje fabrickih celicnih 14" felni za zimu. Posle duzeg lova na Kupindu nadjem osnovu za projekat.

Stigle su dosta losem stanju al sam jako sretan sto sam ih uopste i nasao i jos i da pasuju  :to:



Posto su prefarbane nekom "farbom za bandere" odlucio sam da ih osurim "Skidolom"


Pogled na "radni sto"

Sveze nanesen Skidol

Skidol posle 2 minuta



Plasticnom ribacom cetkom i vimom sam "oprao skidol

paralelni pogled na netaknutu i ociscenu ratkapnu.



Posle ciscenja, vodena smirgla 600






U nastavku: Prajmer, spric git i boja.


kiconix


zac

 :aplause:  ...samo nam objasni cemu sluzi ovaj prsten-obruc, natakari se na felnu...ali u cemu je kvaka, zar nije bolja ratkapna?  :ne:

DarioGTI

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

staracstol

#4
@DarioGTI: Da, od Passata. Drugih ni nema. Iskreno, presretan sam sto sam ih naso. Pasu ko da su livene za Daciu.
@Zac: Prsten ce se sam objasniti na kraju projekta  :zloca:. Nema veze sa ratkapnama, nesto tipa Babe-Zabe.

Dalje sledi obrada malih ratkapni i obrada same felne a za kraj cherry on top.

Zee

Ne verujem cega si se setio, svaka cast, ima da izgleda ko bombona.  :aplause: :aplause: :aplause:
Daj jos, brzo, izjede radoznalost.  :bravo:

staracstol

@Zee: Hvala. Trenutno sam sprecen da radim na projektu (zato "under construction") ali vec od nedelje nastavljam.

nik


staracstol

Drage kolege, posto odbijam da kupujem stvari "nepoznatog" porekla, kupio sam na kupindu ratkapne za Logan/Sandero novije generacije ko sto mozete videti na slici.

Kad sam ih sagledao na felni, uvideo sam da "ne cuce" ko sto sam zamislio i "odlucio" sam da srce zapravo oce stariji tip sa slike dole

Posto necu da se bakcem sa sljamom i razmisljam kome sam zagorcao dan time sto sam kupio njegove ratkapne, moram da Vas zamolim da ukoliko znate gde imaju da se nabave takve da mi doturite informaciju kako bih mogao nastaviti sa projektom. Mogu biti i polovne i nove, mogu biti i izgrebane itd. Dokle god znam da ih se neko dobrovoljno odrice, ja sam srecan covek.
Unapred hvala
P.S. Vec mesecima krstarim po oglasima ali slaba vajda.

ivan-bgd

Naruči preko hit auta...ja sam tu kupio otpalu ratkapnicu za stapeway-a...naravno ako ti cena odgovara...Ne košta te da pitaš.Ako već nisi....

staracstol

Nastavljamo sa Prajmerom. Ovaj na slici je providan, sliku stavljam reda radi

Kad se prajmer osusi (uputstvo na spreju, ili ceo dan) nanosi se spric git.
Spric git u prvom sloju sam naneo vrlo tanko.

Kad se prvi sloj osusio, presao sam lagano, bez pritiska, Scotch padom 800 na suvo tek da skinem tu "pokoricu" i otvorim materijal za sledeci sloj koji je potreban da popuni dublje riseve ko na slici.

Kad se svuce ta pokorica, materijal ispod je svetliji i jasno se vidi sta je osmirglano a sta ne a posto je ta "pokorica" nekako "masnjikava" valja obrusiti da je nema.
Drugi sloj spric gita sam naneo liberalnije da napravim materijala "za secu". Treba obratiti paznju prilikom nanosenja malo izdasnijeg sloja gita da se ne podlije jer to g*vno se lako napravi a jako tesko popravlja. Ja naravno nisam mogao da pazim cetiri puta za redom pa...

Stara narodna kaze "Ko na te procurotine krenu vodenom smirglom iz ruke, nikad resenja napravio nije", a kad stari kazu, nama mladima je samo na postovati. Mora biti nesto cvrsto i tvrdo iza smirgle da je pretvori u rezni alat kojim se sece ta "planinica". Koncentracija na "planinicu i polako.
Drugi sloj gita sam brusio vodenom smirglom 600 uz primenu raznog alata kao sto su parce plasticnog lenjira, plasticna flasica i stapic za sladoled. Svi predmeti oko kojih mozes omotati smirglu. Na ovom sloju treba da nestanu svi kraceri osim najdubljih a posto ima mesa valja ga i rezati. Najdublji kraceri ce ostati senke na kraju. Naravno, izdasno zalivanje vodom se podrazumeva.
Posle smirglanja i pranja, to izgleda ovako



Treci sloj gita sam naneo veoma tanko, tek toliko da uniformisem podlogu pred farbanje

Treci sloj se brusi vodenom smirglom 800 uz izdasno zalivanje i nakon toga ide boja ili u mom slucaju najlon kesa pa prelazimo na pripremu celicnih felni

zac


Zee


Aleks

Ajde brate završavaj više te felne, sneg samo sto nije počeo da pada!!! :-)

staracstol

@Aleks: Brate, nisi pratio prognozu. Ova zima ce biti tropska, to ja sredjujem za sledecu zimu  :whistling:
Za subotu sam zakazao pranje i pripremu felni. Ako me mali ne odvuce obavezama u ponedeljak ce biti spremne za farbanje. Ratkapne nikako da resim jbg