1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Kod mene po knjižici staje 4.8 litara.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

baki09

Merač pokazuje malo ispod maksimuma.

Veterinar

Juče urađen prvi servis na 20000km u HIT autu. Inače tamo ne idem, ali ovo je bila stvar nekog duga iz prošlih dana, pa je servis bio besplatan. Radnik u prijemu nije to znao, pa mi je nakon servisa uručio predračun u kome servis izađe 17055 dinara. Predračun sam istom brzinom vratio, pa nisam najbolje ošacovao stavke, ali grubo napisano to bi bilo: pregled vozila i radovi, zamena ulja i filtera (Motrio sipaju rekao bih, pisalo je nešto poput "SINT.ULJE 5w40 MOT."), podloška čuvena, filter vazduha, filter kabine, filter gasne faze TNG sistema (mislim da on košta oko 2500 din).
  Puno, znam. Opet, na starom Loganu dci bih imao dva servisa u istom intervalu i izašlo bi slično ili malo više (zbog filtera nafte). Garanciju svakako imam do idućeg servisa, a onda ćemo videti, slutim da ću preći na privatnu režiju. Videćemo.

szs

Ja odradih prvi pre pola meseca u RS i prema predračunu je bilo 13.100 a onda su našli i taj dizel filter (na god dana jer nemam 20.000km) pa je izašlo 15.500 din
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

dekiv68

Citat: Veterinar poslato 30.06.2017. - 09:08
Juče urađen prvi servis na 20000km u HIT autu. Inače tamo ne idem, ali ovo je bila stvar nekog duga iz prošlih dana, pa je servis bio besplatan. Radnik u prijemu nije to znao, pa mi je nakon servisa uručio predračun u kome servis izađe 17055 dinara. Predračun sam istom brzinom vratio, pa nisam najbolje ošacovao stavke, ali grubo napisano to bi bilo: pregled vozila i radovi, zamena ulja i filtera (Motrio sipaju rekao bih, pisalo je nešto poput "SINT.ULJE 5w40 MOT."), podloška čuvena, filter vazduha, filter kabine, filter gasne faze TNG sistema (mislim da on košta oko 2500 din).
  Puno, znam. Opet, na starom Loganu dci bih imao dva servisa u istom intervalu i izašlo bi slično ili malo više (zbog filtera nafte). Garanciju svakako imam do idućeg servisa, a onda ćemo videti, slutim da ću preći na privatnu režiju. Videćemo.

Ispada da je 1.000 din jeftinije jer je Motrio, a ne Elf ulje

Goky

#695
Posle nepunih godinu dana i pređenih 14000 km juče odrađen mali servis. AK Francuz u Jagodini gde je auto i kupljen. Vrlo korektan odnos u servisu. Cena 12.600RSD.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Boban


Goran25

Prosledjujem informaciju, ko mora u ovlašćeni

dekiv68

 :lux: Extra informacija pada ko kec na 11 jer u aprilu mi pada 2. redovni sersvis (a vidim da može da se izvrši do kraja maja ako se zakaže na početku aprila). Mada nešto nisam siguran kolika je ušteda (redovna cena filtera ula u ovlašćenom) :(

Goran25

Pomenuti filter sam prošle godine platio oko 1.200 dinara ako se ne varam,okačio sam račun negde na forumu...baš sam ih kontaktirao danas da proverim za akciju oko alu felni

nataliers

Juče odrađen prvi servis u Reno Sava. Sve ukupno izašlo oko 10.000. Imaju trenutno akciju, dobija se filter ulja za 1 din, tako da ako nekome treba čisto da znate.

dekiv68


nataliers

Izvinjavam se, mislila sam da sam napisala. Motor 0.9 TCe.

dekiv68

Super, očito da cene servisa kod ovlašćenih padaju