Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Više materijala...  :hihi1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Izgleda da ne naplaćuju vazduh u ventilirajućim diskovima.Pošteno.

Loganovac

Da bi ga naplatili morali su prvo da ga u'apse između ploča, recimo da stave neke nalepnice ili slično. Inače, u toku vožnje vazduh je onaj običan srpski, zagađen...  :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Ni nakon 38 godina vozavčkog staža sa sigurnošću ne znam dali je dozvoljeno podmazivanje klipova pr. Kočionih čeljusti? Rado bi čuo neko konstruktivno riješenje.
Sam svoj gazda - vazda.

Raja

Koliko ja znam klipovi su se oduvek čistili i polirali kada dođe do "zaribavanja" a usled istrošenosti gumica. Nema podmazivanja.

hobbista

Auh, udarilo ovo proleće...
Kakvo crno podmazivanje klipova??? I šta bi se desilo sa tom mašću na visokoj temperaturi ?
Ta specijalna mast služi samo da klip "naiđe" preko gumice kada se radi remont.
Sve što je dozvoljeno je kočiono ulje i, poželjno je, čist i suv klip van cilindra kao i čitava gumica "prašinjara".
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

trajce

Danas, nakon 152000km, zamenjene pakne po prvi put, na zadnjim točkovima. Delovi 2050din, proizvođač lpr i majstor 1500din.

Loganovac

Danas konaaaaaačno zamenjeni diskovi (i pločice, naravno)  :too:  107.500km
Stavljeni AT diskovi i AT pločice. Ljudi, nikad bolju kočnicu nisam imao! :woo-hoo:
Radio najbolji neovlašćeni, pogađate...  :kava:
Pažljivo, pedantno, nemam reči! Hvala majstore! (kaže da nije majstor  :palica: )

Usput opet (3. put) zamenjen desni kraj spone (levi je još fabrički) i urađena reglaža, vozi se ko nov, j*bem ti pare, ne znam šta sam čekao toliko...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho


hobbista

ATE. Jeste najbolje što se može naći kod nas, ali je i najskuplje  :ne:

Ja sam zadužen za četke i metle, a povremeno mi dozvole i da krpom prebrišem alat  :cul:
Ponekad nekog prevarim da sam "majstor"  :)


:offtopic:
Ljudi, dajte da pokrenemo peticiju da se ukine letnje/zimsko računanje vremena! Ovo pomeranje za sat gore/dole unosi pometnju... kod nekih  :lazy:





:laugh:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

 :offtopic:   Uočena razmimoilaženja što se tajminga tiče nisu nastala kao posledica letnjeg računanja vremena već usled široko rasprostranjenog gerijatrijskog obolenja ishlapitis matoris, tako da ništa ja ti neb' menj'o kad već ne mogu da budem tries godina mlađi od starca Foča od stotinu ljeta...
Jeste, ja sam sad na tapetu. Reko maestro da dođem u 8:30, ja u glavi sračunao da treba da ustanem u 6. Posle nekoliko dana gore navedeni poremećaj preinačio je tu informaciju u "beše treba da krenem u 6", tako da sam uredno ustao u 5, natenane se zaprao (pametno, baš kao da sam znao šta me čeka), krenuo po planu u 6, na Vidikovcu od 7 do 7:10pojeo pitu s mesom ispod sača i u 7: 15 se našao pred servisom u kome gospoda mehaničari rade od 9!  :doh: U 7:35 ukapirao sam svoj trip pa sa malo procunjao po Košutnjaku. Lepo i zdravo, nisam džaba podranio - upoznaj svoju otadžbinu da bi je više voleo  :badmood:
Ako neko ima nešto da komentariše ajde dok je još vruće :bonk:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ayrton

Loganovac, imaš moj telegram podrške!
Ali, nešto drugo me intersuje, dok je vruće. Cena diskova i pločica? I koliko je koštala prihvatljiva alternativa, ako si se uopšte i interesovao za nešto drugo , sem Ate-a?
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

hobbista

Išao čovek na generalnu probu uranaka dan ranije  :cul:  :crazy: :friends:

Nije pitao ali su opcije ATE 7.250, Textar (trenutno ih nema) 5.200, Valeo 4.200 i sve ostalo sa cenom od 3.500-4.000 za diskove.
Pločice 2.600 ATE, 2.100 Textar, 2.200 Valeo, 1.800 Valeo First...
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Lazar@

Da li neko zna koja je minimalna dozvoljena debljina diska za Stepu prve generacije? Ventilirajuci 259mm

Stavljeni su novi ne bas tako davno, medjutim zajebavaju me jedna kociona klijesta pa se disk izgleda pregrijao i iskrivio (preko 100km/h trese i pulsira pedala pri kocenju)
A posto mesa ima kao iz fabrike, mislim da cu da ga nosim na obradu...



Loganovac, znaci isplati mi se da narucim i cekam desetak dana ATE plocice? Nikako da se sastavim sa kocnicama da valja, tako da cu najvjerovatnije i ja sad da ih stavim posto vidim da ih svuda hvale

Boban

haha dobri ste,drži vas raspoloženje za prvi maj :too:...mene kolega mehaničar kad je radio prvi servis na 60000km pitao jel ti kočiš uopšte???ali ipak je promenio samo pločice,izgleda da vi baš ne štedite kočnice :ces: