Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

zac

 :aplause: Objasnjenje je logicno. Primio k`znanju, hvala.   :ziveli:

Zoran

Trenje ne zavisi od površine koliko se sjećam  :c:. Sama sila na klipu čak i da je ista neće imati isti efekat jer su naprijed diskovi a nazad doboši  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

U pravu je Zoki, mislio sam na kvalitet površina. Veličina obloge utiče na kapacitet kočionog sistema jer ima uticaj na njegova termička svostva, pored ostalog.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Smetnuli ste sa uma jos jednu stvar-sistem kocenja je dijagonalni, sto znaci da je na jednoj komori glavnog kocionog cilindra prednji levi i zadnji desni tocak, a na drugoj prednji desni i zadnji levi.

Da ne bi tupili, neka covek sa problemom da cifre koje su izmerene na tehnickom. Ako su leva i desna strana podjednake, onda nije strasno. Ako su prednja i zadnja osovina podjednake, onda nesto ne valja, imao peti kocioni cilindar ili ne.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


gile

E sad tacne cifre ne zmam. Jedina zamerka je bila da prednji koce slabije nego sto bi trebalo. Zadnji su ok. Nije imao primedbu na levu i desnu stranu

Keka

#65
Bez konkretnih pokazatelja ne mozemo da vidimo o cemu se radi, ako uopste postoji problem.

Potrazi misljenje drugog tehnickog pregleda, ali ne spominji da ima problem, samo pitaj za kontrolu.

Na tehnickom gledaj koju maksimalnu vrednost pokazu skazaljke za prednje i za zadnje tockove.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


gile

Ok. Javim sta sam uradio

saša61beograd

Već je napisano da se pločice vremenom uglačaju,stvrdnu,jednostavno imaju manje trenje.Zameni ih! Jedino što treba bar 500-1000km da lepo legnu na stare diskove (koji imaju riseve).Ma zameni i diskove i osvetlaj obraz Dačiji na valjcima!

Keka

Plocice su sigurno pravljene sa dovoljnom rezervom da se ne stvrdnu tek tako.

Ukoliko risevi na diskovima nisu kao na Zastavinim vozilima, i 50 km voznje po gradu je dovoljno da legnu.

Tipujem da je ovde nesto drugo u pitanju. Moguce je i da su bolcne zapekle.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


gile

Ako mora da se menjaju diskovi ili su zapekle bolcne kad udjem u garazu kazacu mom jugicu "gde si care ljubim te u auspuh" (80kkm jednom menjao plocice i prosao tehnicki bez problema)

Keka

Neozbiljno je porediti Jugo i Dacia kocnice, cak i u sali.  :40:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


boban66

Citat: saša61beograd poslato 17.12.2011. - 14:59
Zameni ih! Jedino što treba bar 500-1000km da lepo legnu na stare diskove (koji imaju riseve).Ma zameni i diskove i osvetlaj obraz Dačiji na valjcima!


Šta je 100 batina po tuđem du..tu. Daj mu pare , zameniće ih sigurno :zloca:
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Andrix

moje iskustvo sa kocnicama je odlicno. do sada par puta sam menjao plocice, ne skripe, mekane, a pre par dana na tehnickom sile savrseno jednake po osovini, sto do sada jos nisam video
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Dacia ima znatno bolje kočnice od 125p (kog sam imao) i od Pande 1.0 (koju ima zet). Još samo da ima štitnik diskova gdje bi bio kraj...
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Sta je stitnik diskova?