Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Najbolje su one najmekse.

Ako skripa nastaje i nestaje okretanjem volana, onda ce pre biti da je do lezaja nego do plocica.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dejanz

na 40.000 zamenjene plocice stavljene Ferodo model SL FSL845, cena 2000 din
i
diskovi Ferodo DDF1502 dimenzije 259x12, cena 5500 din
kupljeni ovde http://5mp.eu/web.php?a=lucassrbija

Zamena diskova, plocica i leve spone odradjena u servisu "Renault" na Starom Sajmistu, majstor Dragan Gucunja, preko telefona reko da je zamena 1500 din, a
naplatio 1000 din.

kiconix

Ako si stavio crvene Ferodo plocice obrati paznju na diskove. Ja sam ih samo jednom stavio, nove diskove i plocice posle 1000km diskovi kao da su presli 50000 km. :banghead:

dejanz


markonikolic83

Na 43000 zamenjene plocice.Fabricke bile ferodo i kad sam skinuo,ostalo oko 3mm mesa.Stavljene neke ferotech(mislim da se tako pise),od klija i nekog megana,ne secam se tacno modela.Cena 1470 din,zamena traje 10 min u home varijanti.Za sad ne piste,meke su,videcemo za dalje.

Veterinar

Prve plocice zamenjene su na 86.000 km sa 5-6 mm "mesa". Zamenske su presle preko 50.000 km do sada i jos uvek su u odlicnom stanju.

zac

   Jos prve plocice , 32489 km. imaju oko 7-8 mm "mesa"   :c:

mrsp

Po tome što pišete na koliko ih menjate ja  ću verovatno i da ga prodam sa fabričkim pločicama koliko pređem godišnje   :whistling:

gromovnik

Citat: Veterinar poslato 08.06.2011. - 23:20
Prve plocice zamenjene su na 86.000 km sa 5-6 mm "mesa". Zamenske su presle preko 50.000 km do sada i jos uvek su u odlicnom stanju.

Ja sam zamenio druge na 36.000 i strugao diskove. Ali glavni razlog je taj što ga prvi vlasnik nije najbolje održavao.

Veterinar

Ne znam, to je meni neshvatljivo. Danas sam skinuo prednje tockove. Druge plocice su do sada presle 57000 km i imaju debljinu oko 8 mm.

gromovnik

Fazon je u tome što su njemu na drugom servisu zamenili pločice a ostavili krive diskove pa su se te druge brzo istrošile.

miloshsk

Ja sam menjao pločice na velikom servisu na 60 000km. Nije mi tad rečeno ništa u vezi diskova, sve je bilo ok. Na 75000km u servisu Ruskai u Sr. Kamenici su mi rekli da mi pločice mogu izdržati još 10 000 - 15 000km i da bi trebalo zameniti i diskove ?!? Šta mi je to Veko u Beočinu stavio ili nije prijavio? Ili me ovaj Ruskai zavlači, mada sam stekao utisak da su ok servis?

gile

Na poslednjem servisu pitam majstora da li da menjam plocice. Kaze nema potrebe kad budem dolazio sledeci put na 60000 videcemo. I pokaza mi covek plocice i stvarno ima jos dosta mesa. Medjuti juce na tehnickom pregledu kaze mi lik da je sila kocenja blizu granice dozvoljenog i da zadnji tockovi jace koce i da bi trebao da zamenim plocice.
Sad me interesuje da li je to do plocica ili je nesto drugo upitanju.

Veterinar

Po meni, raspodela sile kocenja nema veze sa debljinom plocica. Ako ima dovoljno mesa na samoj plocici svakako ista nije za zamenu.

sibelius

ne mora  pod obavezno da budu plocice
ako na njima ima mesa onda je svakako nesto drugo u pitanju
ili je raspodela sile kocenja ili napred kandze slabije hvataju
ili si nekim neverovatnim slucajem uspeo da pojedes u roku od momentalno
prosetaj se do servisa pa ih upitaj za zdravlje